Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego
Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego

Powstanie film o Pawle Królikowskim?! Rodzina aktora szykuje niespodziankę

Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego
Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego

Śmierć Pawła Królikowskiego była ogromnym ciosem dla jego rodziny i przyjaciół, ale również tysięcy ludzi, którzy znali aktora tylko z ekranu. Od kiedy odszedł, minęły trzy miesiące, a wspomnienie tamtych smutnych chwil wciąż jest silne – podobnie jak pamięć o aktorze. Ostatnio widzowie mogli też zobaczyć walkę Pawła Królikowskiego z nowotworem mózgu. Stacja TVN wyemitowała program „Neurochirurg”, który choć poświęcony wybitnemu prof. Mirosławowi Ząbkowi, ujawniał nie tylko kulisy leczenia gwiazdy „Rancza”, lecz także fragment jego pierwszej operacji. W jej trakcie aktor cały czas był przytomny i rozmawiał z lekarzami, dzięki czemu chirurg miał większą kontrolę nad ewentualnymi niepożądanymi skutkami zabiegu. W tych trudnych chwilach aktora wspierali jego bliscy: żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska (55) oraz synowie Antoni (31) i Jan (28), którzy teraz postanowili oddać mu hołd.

Zobacz także: Tak Antek Królikowski z mamą Małgorzatą Ostrowską-Królikowską uczczą pamięć Pawła Królikowskiego. Aktor byłby z nich dumny!

Jak ustalił „Flesz”, cała trójka jeszcze mocniej zaangażowała się w organizację polsko-czeskiego festiwalu w Kudowie-Zdroju, którego pomysłodawcą i organizatorem był właśnie Paweł Królikowski.

– Chcemy kontynuować tradycję festiwalu, który był dla taty bardzo ważny. Zależy nam, aby w ramach tej imprezy zaprezentować coś, co będzie dotyczyło Pawła Królikowskiego i upamiętniało jego imię – mówi Antoni Królikowski.

– Dopinamy program, prowadzimy rozmowy z artystami. Szykujemy coś naprawdę fajnego. O szczegółach wkrótce będę informował – zapowiada.

Co dokładnie zaplanował? 

W RODZINIE SIŁA 

Po śmierci Pawła Królikowskiego rolę głowy rodziny niejako przejął Antoni, najstarszy z pięciorga rodzeństwa. „Antek bardzo mi pomaga i stoi na wysokości zadania”, chwaliła syna w rozmowie z „Dzień dobry TVN” Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Przez pierwsze tygodnie aktor razem ze swoją dziewczyną, prawniczką Katarzyną Dąbrowską, byli częstymi gośćmi w domu rodzinnym Królikowskich w Zalesiu Górnym. Spędzali rodzinnie czas na długich spacerach, razem gotowali, grali w planszówki i rozmawiali o życiu. Epidemia koronawirusa i przymusowa izolacja jeszcze bardziej ich do siebie zbliżyły.

„U nas jest oczywiście pewna pustka, która niedawno powstała, ale jednocześnie jest też pełna chata, bo jednak bardzo dużo jest tych ludzi, dzieciaków. Fajnie tutaj się spędza czas”, podsumował Antek.

Jego mama  z kolei przyznała, że po śmierci męża miała potrzebę powrotu do pracy, którą traktowała jako rodzaj terapii. W czasie kwarantanny Królikowscy zaangażowali się w wiele internetowych akcji społecznych, m.in. „Instanocki”, podczas których Małgorzata razem z innymi artystami czytają dzieciom bajki, zbierali też pieniądze na leczenie chorej Hani. Bu- dujący był dla niej również czas spędzony z rodziną i ukochanym wnuczkiem, obecnie 8-miesięcznym Józiem (synem Jana i Joanny Jarmołowicz). Teraz aktorka razem z synami angażuje się w organizację festiwalu w Kudowie-Zdroju, który ma się odbyć w ostatni weekend lipca.

ULUBIONY KIERUNEK 

Kudowa-Zdrój zajmowała szczególne miejsce w sercu Pawła Królikowskiego, nawet wybudował tu dom.

– Paweł kochał krajobraz Gór Stołowych i Czechy, które zawsze były jego ulubionym kierunkiem podróży. Uwielbiał czeską literaturę, język, kupował płyty. Stąd wziął się pomysł zorganizowania festiwalu piosenki, który będzie łączył te dwie kultury – mówi „Fleszowi” Marta Lipecka z biura Festivalu CZPL.

W Kudowie-Zdroju aktor zdążył zorganizować cztery wspaniałe edycje imprezy.

– Od tego roku festiwal będzie nosił imię Pawła Królikowskiego, a tegoroczna edycja będzie mu w całości poświęcona. Pieczę nad organizacją koncertu galowego sprawują Małgosia oraz Antek i Jan – dodaje Lipecka. 

W HOŁDZIE PAWŁOWI 

– Chcemy kontynuować tradycję tego festiwalu, ale w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, odbędzie się on na innych zasadach – mówi „Fleszowi” Antoni. – Tata kochał samochody, zwłaszcza maluchy, dlatego nie zabraknie akcentu motoryzacyjnego. 

W zeszłym roku odbył się przejazd zabytkowych aut. Tym razem chcemy zorganizować kino samochodowe i na wielkim ekranie wyświetlać filmy oraz materiały nakręcone z artystami – opowiada.

Jego młodszy brat Jan czuwa nad oprawą muzyczną wydarzenia, a mama Małgorzata pomaga m.in. w zorganizowaniu innych atrakcji dla uczestników i noclegów dla artystów.

– Tata zawsze robił wszystko na najwyższym poziomie, więc poprzeczka jest zawieszona wysoko – dodaje aktor.

Jak udało nam się ustalić, Królikowscy szykują jeszcze jedną wzruszającą niespodziankę – podobno ma to być wspomnieniowy film o Pawle Królikowskim, ale szczegóły na razie są owiane tajemnicą. 

Paweł Królikowski Antoni Królikowski

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29