Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego
Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego
Newsy

Powstanie film o Pawle Królikowskim?! Rodzina aktora szykuje niespodziankę

Powstanie film o Pawle Królikowskim?! Rodzina aktora szykuje niespodziankę

Śmierć Pawła Królikowskiego była ogromnym ciosem dla jego rodziny i przyjaciół, ale również tysięcy ludzi, którzy znali aktora tylko z ekranu. Od kiedy odszedł, minęły trzy miesiące, a wspomnienie tamtych smutnych chwil wciąż jest silne – podobnie jak pamięć o aktorze. Ostatnio widzowie mogli też zobaczyć walkę Pawła Królikowskiego z nowotworem mózgu. Stacja TVN wyemitowała program „Neurochirurg”, który choć poświęcony wybitnemu prof. Mirosławowi Ząbkowi, ujawniał nie tylko kulisy leczenia gwiazdy „Rancza”, lecz także fragment jego pierwszej operacji. W jej trakcie aktor cały czas był przytomny i rozmawiał z lekarzami, dzięki czemu chirurg miał większą kontrolę nad ewentualnymi niepożądanymi skutkami zabiegu. W tych trudnych chwilach aktora wspierali jego bliscy: żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska (55) oraz synowie Antoni (31) i Jan (28), którzy teraz postanowili oddać mu hołd.

Zobacz także: Tak Antek Królikowski z mamą Małgorzatą Ostrowską-Królikowską uczczą pamięć Pawła Królikowskiego. Aktor byłby z nich dumny!

Jak ustalił „Flesz”, cała trójka jeszcze mocniej zaangażowała się w organizację polsko-czeskiego festiwalu w Kudowie-Zdroju, którego pomysłodawcą i organizatorem był właśnie Paweł Królikowski.

– Chcemy kontynuować tradycję festiwalu, który był dla taty bardzo ważny. Zależy nam, aby w ramach tej imprezy zaprezentować coś, co będzie dotyczyło Pawła Królikowskiego i upamiętniało jego imię – mówi Antoni Królikowski.

– Dopinamy program, prowadzimy rozmowy z artystami. Szykujemy coś naprawdę fajnego. O szczegółach wkrótce będę informował – zapowiada.

Co dokładnie zaplanował? 

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

W RODZINIE SIŁA 

Po śmierci Pawła Królikowskiego rolę głowy rodziny niejako przejął Antoni, najstarszy z pięciorga rodzeństwa. „Antek bardzo mi pomaga i stoi na wysokości zadania”, chwaliła syna w rozmowie z „Dzień dobry TVN” Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Przez pierwsze tygodnie aktor razem ze swoją dziewczyną, prawniczką Katarzyną Dąbrowską, byli częstymi gośćmi w domu rodzinnym Królikowskich w Zalesiu Górnym. Spędzali rodzinnie czas na długich spacerach, razem gotowali, grali w planszówki i rozmawiali o życiu. Epidemia koronawirusa i przymusowa izolacja jeszcze bardziej ich do siebie zbliżyły.

„U nas jest oczywiście pewna pustka, która niedawno powstała, ale jednocześnie jest też pełna chata, bo jednak bardzo dużo jest tych ludzi, dzieciaków. Fajnie tutaj się spędza czas”, podsumował Antek.

Jego mama  z kolei przyznała, że po śmierci męża miała potrzebę powrotu do pracy, którą traktowała jako rodzaj terapii. W czasie kwarantanny Królikowscy zaangażowali się w wiele internetowych akcji społecznych, m.in. „Instanocki”, podczas których Małgorzata razem z innymi artystami czytają dzieciom bajki, zbierali też pieniądze na leczenie chorej Hani. Bu- dujący był dla niej również czas spędzony z rodziną i ukochanym wnuczkiem, obecnie 8-miesięcznym Józiem (synem Jana i Joanny Jarmołowicz). Teraz aktorka razem z synami angażuje się w organizację festiwalu w Kudowie-Zdroju, który ma się odbyć w ostatni weekend lipca.

ULUBIONY KIERUNEK 

Kudowa-Zdrój zajmowała szczególne miejsce w sercu Pawła Królikowskiego, nawet wybudował tu dom.

– Paweł kochał krajobraz Gór Stołowych i Czechy, które zawsze były jego ulubionym kierunkiem podróży. Uwielbiał czeską literaturę, język, kupował płyty. Stąd wziął się pomysł zorganizowania festiwalu piosenki, który będzie łączył te dwie kultury – mówi „Fleszowi” Marta Lipecka z biura Festivalu CZPL.

W Kudowie-Zdroju aktor zdążył zorganizować cztery wspaniałe edycje imprezy.

– Od tego roku festiwal będzie nosił imię Pawła Królikowskiego, a tegoroczna edycja będzie mu w całości poświęcona. Pieczę nad organizacją koncertu galowego sprawują Małgosia oraz Antek i Jan – dodaje Lipecka. 

W HOŁDZIE PAWŁOWI 

– Chcemy kontynuować tradycję tego festiwalu, ale w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, odbędzie się on na innych zasadach – mówi „Fleszowi” Antoni. – Tata kochał samochody, zwłaszcza maluchy, dlatego nie zabraknie akcentu motoryzacyjnego. 

W zeszłym roku odbył się przejazd zabytkowych aut. Tym razem chcemy zorganizować kino samochodowe i na wielkim ekranie wyświetlać filmy oraz materiały nakręcone z artystami – opowiada.

Jego młodszy brat Jan czuwa nad oprawą muzyczną wydarzenia, a mama Małgorzata pomaga m.in. w zorganizowaniu innych atrakcji dla uczestników i noclegów dla artystów.

– Tata zawsze robił wszystko na najwyższym poziomie, więc poprzeczka jest zawieszona wysoko – dodaje aktor.

Jak udało nam się ustalić, Królikowscy szykują jeszcze jedną wzruszającą niespodziankę – podobno ma to być wspomnieniowy film o Pawle Królikowskim, ale szczegóły na razie są owiane tajemnicą. 

Paweł Królikowski Antoni Królikowski

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Olga Frycz o pogrzebie Pawła Królikowskiego
Instagram
Newsy
Olga Frycz o paparazzi na pogrzebie Pawła Królikowskiego. Padły mocne słowa!
Olga Frycz wspomina pogrzeb Pawła Królikowskiego. Co ją zdenerwowało?

Olga Frycz pojawiła się wśród żałobników, którzy uczestniczyli w pogrzebie Pawła Królikowskiego . Aktorka nie ukrywa, że była bardzo zirytowana obecnością fotoreporterów. W rozmowie z Party.pl w ostrych słowach oceniła ich zachowanie. Olga Frycz odniosła się także do afery, która rozpętała się wokół stroju Marcina Łopuckiego. Przypomnijmy, że mąż Kasi Skrzyneckiej pojawił się na pogrzebie Pawła Królikowskiego ubrany w dres. Jak komentuje to aktorka? Zobaczcie nasze wideo i dowiedzcie się więcej! Olga Frycz była poruszona zachowaniem paparazzi na pogrzebie Pawła Królikowskiego Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Monika Zamachowska zwróciła uwagę na naprawdę wyjątkową rzecz!

East News
Newsy
"Twoja twarz brzmi znajomo" bez Pawła Królikowskiego nie będzie taka sama... Zobaczcie, jak wspomina go Maciej Dowbor
"Twoja twarz brzmi znajomo" bez Pawła Królikowskiego nie będzie taka sama... Zobaczcie, jak wspomina go Maciej Dowbor

Paweł Królikowski był związany z programem "Twoja twarz brzmi znajomo" przez 12 edycji. Aktor w roli jurora tego show zyskał ogromną sympatię widzów, a uczestnicy programu zawsze mogli liczyć na merytoryczne i sprawiedliwe oceny. Pozostali jurorzy oraz prowadzący "Twoja twarz..." byli bardzo zżyci ze zmarłym artystą. Dzisiaj we wzruszających słowach opowiadają o tym, jak wspaniałym człowiekiem był Paweł Królikowski. Zobacz także:  Paweł Królikowski był osobą głęboko wierzącą, tak mówił o Bogu… Podczas prezentacji wiosennej ramówki telewizji Polsat mieliśmy okazję porozmawiać z Maciejem Dowborem , który jest prowadzącym  "Twoja twarz brzmi znajomo" od samego początku. Dziennikarz opowiedział nam, że zapamięta Pawła Królikowskiego jako człowieka, który bardzo kibicował nie tylko uczestnikom programu, ale także wszystkim ludziom, którzy wchodzili do branży artystycznej. Prezenter wyjawił nam również jak teraz będzie wyglądał program "Twoja twarz brzmi znajomo", bez wspaniałego jurora.  Zobaczcie w jak pięknych słowach Maciej Dowbor wspomina Pawła Królikowskiego. 

Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska o festiwalu Pawła Królikowskiego
Instagram
Newsy
Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie ukrywają radości! To ma związek z Pawłem Królikowskim 
Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie ukrywają radości! To ma związek z Pawłem Królikowskim 

Od śmierci Pawła Królikowskiego minęło już prawie 4 miesiące, jednak pamięć o nim będzie trwała zawsze. Antoni Królikowski , jego mama Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz cała rodzina postanowili oddać hołd zmarłemu tacie oraz mężowi. Bardzo mocno zaangażowali się w organizację polsko-czeskiego festiwalu w Kudowie-Zdroju, którego pomysłodawcą i organizatorem był Paweł Królikowski. Niestety sytuacja związana z koronawirusem mocno skomplikowała sprawy dotyczące tego wydarzenia. Jednak dziś Antoni i Małgorzata spieszą z dobrymi informacjami!  Zobacz także:  Powstanie film o Pawle Królikowskim?! Rodzina aktora szykuje niespodziankę Antoni Królikowski z mamą o festiwalu Pawła Królikowskiego  Antoni Królikowski zapowiedział, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Będzie hołdem dla jego zmarłego taty, dla którego polsko-czeski festiwal w Kudowie-Zdroju był niezwykle ważny. Aktor zapowiedział, że w ramach imprezy będą chcieli zaprezentować film wspomnieniowy, który  upamiętni imię Pawła Królikowskiego.  Wygląda na to, że sprawy dotyczące tegorocznej, niezwykle ważnej edycji festiwalu są na dobrej drodze. Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska opublikowali radosne zdjęcie, informując:  Dobre wieści dla @festival_czpl😀 Granica z Czechami już otwarta! 🇨🇿🇵🇱 #czechy #polska #granica #nachod #kudowazdroj #festiwalczpl 🐰✌️ Kudowa-Zdrój zajmowała niezwykle ważne miejsce w sercu Pawła Królikowskiego. Tutaj nawet wybudował dom. Za życia aktorka, w tym miejscu odbyły się cztery edycje festiwalu. Tradycja będzie kontynuowana. Pieczę nad wydarzeniem przejęli Małgorzata, Jan oraz Antoni Królikowscy.  Zobacz także:  Antoni Królikowski...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner