Antoni Królikowski o ojcu, Pawle

Antek Królikowski w szczerym wywiadzie dla "Party" mówi o śmierci taty. Uczci go w piękny sposób

Antoni Królikowski o ojcu, Pawle

Gdy pod koniec lutego nieoczekiwanie zmarł Paweł Królikowski, jego najstarszy syn, Antoni Królikowski musiał z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowej roli - głowy rodziny. W dodatku tę bolesną metamorfozę był zmuszony przechodzić na oczach całej Polski. 

Zobacz takżeKasia Dąbrowska zaprzyjaźniła się z byłą dziewczyną Antka Królikowskiego! Ich wspólne zdjęcie skomentowała mama aktora

W wywiadzie dla magazynu "Party" przyznaje, że wciąż nie chce poruszać niektórych tematów. Dużo i chętnie mówi za to o swoim tacie. Chce aby pamięć o nim wciąż pozostała żywa. Na uczczenie jej znalazł piękny sposób - Paweł Królikowski od czterech lat, w ostatni weekend lipca organizował w Kudowie-Zdroju festiwal kultury polskiej i czeskiej. Teraz, gdy zabrakło głównego organizatora, pałeczkę chcę po nim przejąć właśnie Antek.

Aktor przyznał, że razem z rodziną starają się żyć tak, jakby tata wciąż z nimi był:

[...] wciąż czujemy, że jego duch jest wśród nas, i staramy się żyć tak, jakby tata tu był, jakby śledził nasze poczynania. Chcielibyśmy, żeby był zadowolony z tego, co robimy, i z tego, jak żyjemy. Dlatego trzymamy się razem.

Okres żałoby po Pawle Królikowskim jego rodzina przeżywała w wyjątkowo niespokojnym czasie pandemii.  Czy izolacja sprawiła, że fotoreporterzy uszanowali potrzebę prywatności Królikowskich? Jak Antek wspomina ten smutny okres?

Faktycznie nikt nam nie przeszkadzał i nasza żałoba została w pełni uszanowana. Ale nie miałem poczucia, że mieliśmy lżej. W tym smutnym czasie staraliśmy się znajdować w sobie pokłady uśmiechu, przeżywać żałobę w godny sposób. Nie chcieliśmy się wzajemnie dołować, raczej inspirować, pomagać uśmiechem niż smutkiem. Choć oczywiście na smutek też był czas, jego również trzeba było przeżyć. Szybko zrozumiałem, że w sytuacji, kiedy ma się tak dużą rodzinę, trzeba działać. Ja, jako ten najstarszy, trochę nie miałem innego wyjścia.

W wywiadzie aktor przyznał też, jak ogromnym sprawdzianem dla całej rodziny Królikowskich był ten trudny czas. Czy wszyscy zdali go wzorowo?

Odejście taty pokazało, że jak trzeba, to wszyscy potrafią stanąć na wysokości zadania. Cieszę się, że to się nie rozpadło, bo w rodzinach i tak bywa. [...] Jestem naprawdę dumny ze swojej rodziny.

W wywiadzie Antek Królikowski opowiada też o swoim nietypowym sposobie wchodzenia w trudne role filmowe, o najnowszym filmie Patryka Vegi, w którym zagrał oraz o swojej dziewczynie, Kasi Dąbrowskiej. Cały wywiad do przeczytania w najnowszym numerze magazynu "Party"!

Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego
Antoni Królikowski powraca do aktywności w sieci po śmierci Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski i Antoni Królikowski
East News

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan na okładce Party

 

Więcej na temat Antoni Królikowski
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43