Anna Mucha krytykuje Hannę Gronkiewicz-Waltz
ONS

Mucha bardzo ostro atakuje prezydent Warszawy: Nie będą na nią głosowała, bo...

Anna Mucha krytykuje Hannę Gronkiewicz-Waltz
ONS

Anna Mucha od dłuższego czasu lubi udzielać się w dyskusjach na tematy, które aktualnie poruszają polskim społeczeństwem. Aktorka ma swoje zdanie i potrafi wyrazić w sposób, dzięki któremu ciężko przejść obok niej obojętnie. Przypomnijmy: "Wolę emigrację. W nosia mam boga, honor i ojczyznę!"

Teraz zaś gwiazda postanowiła przedstawić swoje stanowisko w sprawie zbliżających się wyborów na prezydenta Warszawy. Na jej blogu ukazał się bardzo obszerny post, na początku którego zapowiada, że nie zamierza głosować na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Oczywiście w dalszej jego części argumentuje krok po kroku, dlaczego dotychczasowa prezydent nie zyskała jej przychylności. Najwięcej zastrzeżeń ma do wizualnej warstwy miasta, która jej zdaniem nie została otoczona odpowiednią opieką.


Chciałam poinformować, dlaczego nie będę głosowała na Hannę Gronkiewicz Waltz -aktualną prezydent Warszawy, mojego miasta… a nie będę, bo moje miasto jest brzydkie. są oczywiście miejsca, rodzynki, które cieszą oko, niemniej generalnie jest brzydkie. Warszawa to miasto naznaczone wojną, gdzie codziennie odczuwamy konsekwencje działań Hitlera i Stalina. A tymczasem ja nie umiem wybaczyć HGW tego, że za każdym razem, gdy ma szanse to traci okazję do uratowania estetycznej tkanki miasta… i to teraz, w czasach spokoju, względnego dobrobytu, w czasach płaconych, niemałych podatków…  Nie umiem wybaczyć sraczki na kamienicy Al. Róż 1 (Trakt Królewski!) … tego, że konsekwentnie nie odbudowujemy Warszawy przedwojennej, a prywatnym inwestorom - pasjonatom rzuca się kłody pod nogi… tego, że z jakiegoś abstrakcyjnego powodu dobudowane piętra kamienic "muszą się wyraźnie odcinać"! (?) od historycznej tkanki - wymienia jednym tchem Mucha.


Pod koniec tekstu Anna proponuje Hannie Gronkiewicz-Waltz, aby udała się w podróż po świecie, ironizując przy tym, że oczywiście za własne pieniądze.


Szanowna Pani Prezydent, wysyłam Panią na urlop, co by Pani pojeździła trochę po świecie, za swoje pieniądze (!) i nauczyła się tego, co to jest dobry gust, smak i jakie są rozwiązania architektoniczne, które zachwycają. bo my - Polacy już to wiemy, bo polscy architekci także wiedzą, czego dają przykłady zdobywając uznanie na świecie… tylko zdaje się, że jeszcze tego nie wiedzą decydenci… którzy wydają nasze, podatników pieniądze… - pisze aktorka.


Zgadzacie sie z argumentami gwiazdy?

Zobacz: "Erotykę i seks lubię jak koń owies"

Anna Mucha na wczorajszym pokazie Paprocki & Brzozowski:

Przeładuj

W "Przyjaciółkach" Wiktor zdradził Patrycję? "Jestem pewna!" Zobaczcie, co się wydarzy w kolejnym odcinku!

zobacz 00:30