Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Anna Dereszowska jak Angelina Jolie
ONS
Newsy

Anna Dereszowska jak Angelina Jolie. Zdecyduje się na usunięcie jajników?

Dramatyczne wyznanie aktorki

Dwa lata temu Angelina Jolie zdradziła szokującą informację o usunięciu piersi. Gwiazda zdecydowała się wówczas na zabieg mastektomii, ponieważ według badań ryzyko zachowania na raka piersi w jej przypadku wynosiło aż 87%. Niestety kilka tygodni temu Angelina po raz kolejny musiała walczyć o swoje zdrowie. W liście do New York Times hollywoodzka gwiazda przyznała, że przyszła zabieg wycięcia jajników. Zobacz: Angelina Jolie wciąż walczy z rakiem. Gwiazda usunęła jajniki

Okazuje się, że doświadczenia Angeliny Jolie wywołały ogromne wrażenie na Annie Dereszowskiej, która nie wyklucza, że w przyszłości również będzie musiała zdecydować się na tak drastyczne kroki. Aktorka w rozmowie z "Party" przyznała, że jej mama, podobnie jak mama Jolie, zmarła na raka.

- Moja mama zmarła na nowotwór jajnika, gdy miałam 9 lat. Jak patrzę na decyzję Angeliny, to sama zastanawiam się, czy w przyszłości nie przyjdzie taki moment, że będę stała przed podobnym wyborem. W Polsce już się robi takie operacje- zdradza w magazynie. Zgadzam się ze zdaniem Małgorzaty Ohme, która napisała: "obowiązkiem matki jest żyć dla sowich dzieci". Ja wiem najlepiej, jak bardzo na moje życie wpłynęła śmierć mamy. Rak jajników nie jest łatwy do wykrycia i niestety szybko postępuje.


Wygląda więc na to, że dzięki Angelinie Jolie sprawiła, że coraz więcej kobiet zaczyna dbać o swoje zdrowie.

Zobacz: Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi
 
Ciężarna Dereszowska na konferencji:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Angelina Jolie nie chce mieć więcej dzieci
ONS.pl
Newsy
Angelina Jolie:"Nie mogę mieć więcej dzieci"
Aktorka przyznała się do operacji usunięcia jajników.

Niespełna dwa lata temu świat dowiedział się o prewencyjnej podwójnej mastektomii Angeliny Jolie. Tuż po tym wyznaniu rozpętała się prawdziwa burza. Teraz aktorka wyznała, że usunęła jajowody oraz jajniki, czyniąc siebie bezpłodną. Dlaczego? Paradoksalnie - z troski o dzieci. Aktorka udzieliła wywiadu dla magazynu New York Times , w którym przyznała się do kolejnego zabiegu operacyjnego, kóry ma zminimalizować ryzyko wystąpienia raka. Jest pierwszą znaną postacią, która zdecydowała się na prewencyjne usunięcie obu piersi i wszczepienie implantów nie dla urody, lecz zdrowia, i nie dla siebie, lecz swojej rodziny. Dwa lata temu napisałam o podwójnej mastektomii. Badanie krwi wykazało wówczas, że mam mutację genu BRCA1, co oznacza bardzo wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi lub raka jajników. Moja mama, babcia i ciotka zmarły na raka.   ONS.pl Mastektomia - skuteczny ratunek przed rakiem? Aktorka świadomie pozbawiła się możliwości posiadania większej liczby dzieci, co dla wielu kobiet równałoby się niemal z kalectwem... Angelina Jolie ma 6 dzieci, w tym stara się o adopcję kolejnego.  Jest mamą 3 adoptowanych i 3 urodzonych przez siebie dzieci: Maddoxa, Zahary, Paxa, Knoxa, Shiloh i Vivienne. Zdaniem onkologów, usunięcie jajników jest naturalną konsekwencją mastektomii. Amputacja obu piersi nie zabezpiecza przed rozwinięciem się choroby, bo może ona rozwinąć się w jajniku. Oczywiście, nie jest możliwe, żeby pozbyć się całego ryzyka, bo wciąż jestem bardzo podatna na raka. Ale wiem również, że moje dzieci nigdy nie będą musiały powiedzieć, że ich mama zmarła na raka jajników. Myślami łączę się z wszystkimi kobietami, dla których ten moment przyszedł bardzo wcześnie, jeszcze zanim zdążyły urodzić dziecko. Im jest na pewno trudniej niż mnie. Angelina Jolie wykazała się niezwykłą odwagą na każdym...

Angelina Jolie zainspirowała Korwin Piotrowską
ONS
Newsy
Korwin o matektomii Angeliny: Mogę być zagrożona rakiem
Karolina zdradziła rodzinny smutny sekret

Decyzja Angeliny Jolie o usunięciu obu piersi ze względu na ryzyko zachorowania na raka wywołało medialną burzę na całym świecie. Odważny krok aktorki jest komentowany nieprzerwanie już od kilku dni przez wszystkie media, również krajowe. Przypomnijmy: Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi Zabieg gwiazdy był też komentowany we wczorajszym odcinku "Na językach". W pochwałach nad Angeliną rozpływała się Karolina Korwin Piotrowska , która zwróciła uwage, jak duży wydźwięk społeczny miała jej decyzja. Przyznała, że aktorka zainspirowała ją do tego, żeby też zrobić sobie badanie genetyczne, które określi procentowo prawdopodobieństwo zachorowania.   Jest "Angelina effect", jak na tej okładce Time'a. Nagle się okazuje, że na świecie pełnym wojen i różnych dziwnych historii, mówi się teraz o zdrowie, o nowotworze, o zapobieganiu, jak z tym walczyć i że nie jest to takie nieosiągalne. Mi też zmarła mama na raka i mam świadomość tego, że mogę być zagrożona i ja się zaczęłam naprawdę zastanawiać, czy by sobie nie zrobić tego badania - wyznała. Nie wszyscy jednak podzielają zachwyt nad krokiem, na który zdecydowała się Angelina Jolie. Skrytykowały ją za to m.in. Aneta Kręglicka i Anna Popek : >>> Kręglicka ostro o Jolie: Nie podziwiam jej! Mammografii nie robię! >>> Popek krytykuje Angelinę: Była zdesperowana! A wy co sądzicie o całej sprawie? Nagłaśniając swój przypadek Angelina pomogła kobietom na całym świecie? Zobacz też zdjęcia Angeliny Jolie w obozie dla uchodźców:

Popek krytykuje Angelinę Jolie
ONS
Newsy
Popek krytykuje Angelinę: Była zdesperowana!
Podzielacie jej "entuzjazm"?

Cały czas nie milkną echa wczorajszej informacji na temat podwójnej mastektomii Angeliny Jolie . Aktorka nie chcąc w przyszłości zachorować na raka piersi poddała się ich amputacji, a następnie rekonstrukcji. Zobacz: Szok! Angelina Jolie usunęła obie piersi Decyzję Angeliny komentowały wszystkie światowe media. Większość ludzi jest pełnych podziwu dla hollywoodzkiej gwiazdy. W Polsce o skomentowanie sprawy została poproszona m.in. Anna Popek , która nie do końca rozumie przesłanki, jakie kierowały aktorką, gdy decydowała się na zabieg - Musiała być strasznie zdesperowana, by zrobić coś takiego. Na pewno była w ogromnym napięciu i teraz bardziej się uspokoiła. Podziwiam ją, ale jestem zaskoczona tym krokiem. Rozumiem, że zrobiła to dla dzieci, by żyć dla nich jak najdłużej i to jest godne podziwu. Nie wiem, czy to dobre czy to złe, nie mnie oceniać - powiedziała dziennikarka w rozmowie z "Faktem". Jedno jest pewne. Czyn Angeliny Joli uzmysłowi wielu kobietom, że należy się regularnie badać, aby nie zachorować na któryś ze złośliwych nowotworów i cieszyć się życiem. Gwiazda często angażuje się w akcje niosące pomoc potrzebującym. Jednak, to to co zrobiła z pewnością przejdzie do historii. Zobacz: Jak Brad zareagował na decyzję Angeliny o usunięciu obu piersi? Angelina z synem przyłapana na lotnisku:

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner