Anja Rubik, Beata Szydło
Instagram/East News

Anja Rubik napisała list do premier Beaty Szydło! O co prosi szefową rządu?

Anja Rubik, Beata Szydło
Instagram/East News

Ania Rubik apeluje do premier Beaty Szydło. Top modelka zamieściła na Instagramie post, w którym bezpośrednio zwróciła się do szefowej rządu z prośbą wstawienie się w sprawie polskich kobiet. Sprawa dotyczy wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Anja Rubik od początku jest przeciwna temu pomysłowi, co wielokrotnie manifestowała w internecie oraz podczas manifestacji ulicznych. Teraz postanowiła jeszcze raz zabrać głos w tej sprawie. Pokazała zdjęcie z kartką, na której znajduje się list do Beaty Szydło.

Szanowna Pani Premier, piszę do pani z prośbą o obronę praw polskich kobiet i jak najszybsze odrzucenie petycji PFROŻ (Polska Federacja Ruchów Obrony Życia - przypis red.) - napisała Anja Rubik.

Zobacz też: Jest pierwsze NAGRANIE z Beatą Szydło ze szpitala! Jak czuje się premier? Zobacz WIDEO!

 

Anja Rubik apeluje do Beaty Szydło w sprawie zakazu aborcji

 

Anja Rubik oprócz własnego apelu do szefowej rządu, zachęca do tego również inne kobiety. Modelka zamieściła obszerny post, w którym wyjaśniła, o chodzi w sprawie.

Sejmie leży kolejna propozycja całkowitego zakazu aborcji. Pomysłodawcy chcą odmówić kobietom prawa do przerywania ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa, ciąży z płodem z głęboko uszkodzonym oraz takiej, która zagraża zdrowiu kobiety. Planują też karać za sprzedawanie lub udostępnianie części środków antykoncepcyjnych. Komisja sejmowa zagrała na zwłokę; zamiast propozycję odrzucić lub zaakceptować, przekazała ją do premierki Szydło. Ma ona 30 dni na odpowiedź - czytamy na profili top modelki.

Anja Rubik uważa, że zaangażowanie polskich kobiet może przyczynić się odrzucenia wprowadzenia zakazu aborcji. Modelka prosi Polki, by pisały listy do premier Beaty Szydło.

Teraz NASZA kolej! Ten zakaz uderzy we mnie, w Ciebie, w nasze rodziny. Nie pozwólmy, aby głosy fanatyków były jedynymi, o których dowie się Beata Szydło. Zalejmy jej kancelarię naszymi apelami. Napiszmy premierce jak niebezpiecznie jest być kobietą w Polsce. Jak to jest urodzić noworodka niezdolnego do samodzielnego przeżycia kilku dni. Jak to jest samotnie zajmować się niepełnosprawnym dzieckiem. Jak to jest zostać nastoletnią mamą, bo ktoś dorosły wykorzystał cię seksualnie - pisze Rubik w swoim apelu na Instagramie.

Przypomnijmy, że premier Beata Szydło przebywa obecnie w szpitalu, gdzie dochodzi do zdrowia po wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek wieczorem w Oświęcimiu. Czy szefowa rządu odpowie na apel Anji Rubik?

 

Polecamy: Anja Rubik - jak zmieniła się w ciągu ostatnich lat?

 

Anja Rubik wystosowała apel do Beaty Szydło. Top modelka zachęca też do tego inne kobiety.

Anja Rubik
Instagram/Anja Rubik

Czy pani premier odpowie na prośbę Anji Rubik?

Beata Szydło
East News

Więcej na temat Anja Rubik Beata Szydło
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43