Angelina Jolie planuje kolejny zabieg
ONS
Newsy

Angelina Jolie nie poprzestaje na usunięciu piersi. Potwierdza kolejny zabieg

Co czeka gwiazdę?

W lutym minął rok odkąd Angelina Jolie usunęła obie piersi. Seksbomba Hollywood zdecydowała się na ten drastyczny krok z powodu wysokiego ryzyka zachorowania na raka. Cały świat podziwiał aktorkę za decyzję, którą podjęła i wspierał ją w ciężkich chwilach. Gwiazda przyznała, że nie żałuje tego co zrobiła.

Mam się świetnie! Jestem szczęśliwa, że podjęłam taką decyzję. Miałam wspaniałych lekarzy, dobrze znosiłam powrót do zdrowia, a do tego pracowałam nad filmem „Unbroken”, to projekt, który pozwolił mi się na czymś skupić i zmotywował, by zdrowieć i wracać do pracy - przyznała w wywiadzie z Entertainment Weekly


Zobacz: Szok! Angelina Jolie usunęła piersi

Walka z chorobą nadal trwa, ponieważ, żeby zmniejszyć szanse na zachorowanie, gwiazda musi jeszcze usunąć jajniki, które obciążone są genem odpowiedzialnym za rozwój komórek rakowych. W tej samej rozmowie z magazynem, aktorka wyznała, że jest już gotowa na ten zabieg.

Przede mną jeszcze jedna operacja, której nie zrobiłam, a wiem, że muszę zrobić. Gdziekolwiek się pojawiam, to poruszam z moimi rozmówczyniami kwestie zdrowotne. Z mężczyznami rozmawiam o ich córkach i żonach. To bardzo ważne - przyznała Jolie


Nie zdradziła jednak kiedy zabieg się odbędzie. Podziękowała również za wsparcie, które napływa do niej z całego świata.

Zobacz: Angelina Jolie ma poważne problemy ze zdrowiem

Angelina Jolie ze wszystkimi dziećmi na spacerze:

Anna Dereszowska jak Angelina Jolie
ONS
Newsy
Anna Dereszowska jak Angelina Jolie. Zdecyduje się na usunięcie jajników?
Dramatyczne wyznanie aktorki

Dwa lata temu Angelina Jolie zdradziła szokującą informację o usunięciu piersi. Gwiazda zdecydowała się wówczas na zabieg mastektomii, ponieważ według badań ryzyko zachowania na raka piersi w jej przypadku wynosiło aż 87% . Niestety kilka tygodni temu Angelina po raz kolejny musiała walczyć o swoje zdrowie. W liście do New York Times hollywoodzka gwiazda przyznała, że przyszła zabieg wycięcia jajników. Zobacz: Angelina Jolie wciąż walczy z rakiem. Gwiazda usunęła jajniki Okazuje się, że doświadczenia Angeliny Jolie wywołały ogromne wrażenie na Annie Dereszowskiej , która nie wyklucza, że w przyszłości również będzie musiała zdecydować się na tak drastyczne kroki. Aktorka w rozmowie z "Party" przyznała, że jej mama, podobnie jak mama Jolie, zmarła na raka. - Moja mama zmarła na nowotwór jajnika, gdy miałam 9 lat . Jak patrzę na decyzję Angeliny, to sama zastanawiam się, czy w przyszłości nie przyjdzie taki moment, że będę stała przed podobnym wyborem . W Polsce już się robi takie operacje - zdradza w magazynie. Zgadzam się ze zdaniem Małgorzaty Ohme, która napisała: "obowiązkiem matki jest żyć dla sowich dzieci". Ja wiem najlepiej, jak bardzo na moje życie wpłynęła śmierć mamy. Rak jajników nie jest łatwy do wykrycia i niestety szybko postępuje. Wygląda więc na to, że dzięki Angelinie Jolie sprawiła, że coraz więcej kobiet zaczyna dbać o swoje zdrowie. Zobacz: Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi   Ciężarna Dereszowska na konferencji:

Angelina Jolie usunęła jajniki
ONS
Newsy
Angelina Jolie wciąż walczy z rakiem. Gwiazda usunęła jajniki: To nie była łatwa decyzja, ale...
Zdradziła powody swojej decyzji

Dwa lata temu Angelina Jolie zdecydowała się na zabieg mastektomii, czyli usunięcia piersi. Aktorka zdecydowała się na ten krok z powodu wysokiego ryzyka zachorowania na raka. Cały świat był w szoku, a jednocześnie podziwiał decyzję gwiazdy. Przypomnijmy: Szok! Angelina Jolie usunęła pierś Seksbomba apelowała również do kobiet, aby zadbały o swoje zdrowie i ujawniła również, że w jej przypadku ryzyko zachorowania na raka piersi wynosiło aż 87%, a na raka jajników 50%. Dlatego też to nie jest koniec walki z nowotworem dla Jolie. Gwiazda właśnie potwierdziła, że poddała się kolejnemu zabiegowi - sowariektomii i usunęła jajniki. W artykule, który został opublikowany w New York Times zdradziła powody tej decyzji: Pięć dni czekałam na wyniki, żyjąc jak we mgle. Przygotowywałam się na to psychicznie, ale sądziłam, że mam jeszcze wiele miesięcy. Lecz dwa tygodnie temu zadzwonił lekarz. To nie była łatwa decyzja, ale daje możliwość kontroli i uprzedzenia problemów ze zdrowiem. Powiedziałam sobie to, co musi myśleć każda kobieta w takiej chwili: Bądź silna, uspokój się. Nie mam powodu by myśleć, że nie dożyję, by zobaczyć moje wnuki. Wyjawiła również, że Brad Pitt porzucił plan filmowy i przyleciał natychmiast, aby ją wspierać. Zobacz:  A jednak to prawda! Jolie i Pitt adoptowali kolejne dziecko     Angelina i Brad z dziećmi na lotnisku:

Angelina Jolie zainspirowała Korwin Piotrowską
ONS
Newsy
Korwin o matektomii Angeliny: Mogę być zagrożona rakiem
Karolina zdradziła rodzinny smutny sekret

Decyzja Angeliny Jolie o usunięciu obu piersi ze względu na ryzyko zachorowania na raka wywołało medialną burzę na całym świecie. Odważny krok aktorki jest komentowany nieprzerwanie już od kilku dni przez wszystkie media, również krajowe. Przypomnijmy: Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi Zabieg gwiazdy był też komentowany we wczorajszym odcinku "Na językach". W pochwałach nad Angeliną rozpływała się Karolina Korwin Piotrowska , która zwróciła uwage, jak duży wydźwięk społeczny miała jej decyzja. Przyznała, że aktorka zainspirowała ją do tego, żeby też zrobić sobie badanie genetyczne, które określi procentowo prawdopodobieństwo zachorowania.   Jest "Angelina effect", jak na tej okładce Time'a. Nagle się okazuje, że na świecie pełnym wojen i różnych dziwnych historii, mówi się teraz o zdrowie, o nowotworze, o zapobieganiu, jak z tym walczyć i że nie jest to takie nieosiągalne. Mi też zmarła mama na raka i mam świadomość tego, że mogę być zagrożona i ja się zaczęłam naprawdę zastanawiać, czy by sobie nie zrobić tego badania - wyznała. Nie wszyscy jednak podzielają zachwyt nad krokiem, na który zdecydowała się Angelina Jolie. Skrytykowały ją za to m.in. Aneta Kręglicka i Anna Popek : >>> Kręglicka ostro o Jolie: Nie podziwiam jej! Mammografii nie robię! >>> Popek krytykuje Angelinę: Była zdesperowana! A wy co sądzicie o całej sprawie? Nagłaśniając swój przypadek Angelina pomogła kobietom na całym świecie? Zobacz też zdjęcia Angeliny Jolie w obozie dla uchodźców:

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner