ONS

Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi

ONS

Uważana przez wielu za najseksowniejszą kobietę na świecie, Angelina Jolie zdradziła na łamach "The New York Times", że w lutym usunęła obie piersi z powodu wysokiego ryzyka zachorowania na raka. W napisanym przez samą siebie artykule "Mój medyczny wybór" Jolie przekonuje, że kobiety muszą walczyć z rakiem piersi, ponieważ jeśli tego nie robią - poddają się.

Aktorka zdradziła, że jej matka zmarła na raka piersi w wieku 56 lat, przez co nie mogła poznać dzieci córki. Nagła śmierć rodziła w głowie seksbomby i jej najbliższych pytania, czy jej również grozi śmierć w tak młodym wieku.

Partnerka Brada Pitta ujawniła swoją decyzję poprzez artykuł opublikowany na łamach "New York Timesa":


Kiedy dowiedziałam się, że moje szanse na zachorowanie na raka piersi wynoszą 87%, zdecydowałam, że muszę działać szybko i zminimalizować ryzyko. Podjęłam decyzję, że poddam się prewencyjnej mastektomii. Piszę o tym, bo mam nadzieję, że inne kobiety będą mogły skorzystać z mojego doświadczenia. Rak w dalszym ciągu wywołuje strach i bezsilność. Na szczęście w dzisiejszych czasach poprzez proste badanie krwi można określić ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników i podjąć odpowiednie działania. Moje dzieci nie muszą się już obawiać, że stracą swoją matkę przez nowotwór.

Często rozmawiamy z naszymi dziećmi o babci, pytają wtedy, czy mamusi może zdarzyć się to, co jej. Zawsze mówię im, żeby się nie martwiły, ale prawda jest taka, że posiadam "wadliwy" gen, BRCA1, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajników. Lekarze oszacowali, że mam 87% szans zapadnięcia na nowotwór piersi i 50% szans zapadnięcia na nowotwór jajników. Kiedy zdałam sobie sprawę z tego, co może mnie czekać, postanowiłam zminimalizować ryzyko najbardziej jak mogę. Poddałam się prewencyjnej podwójnej mastektomii. Zaczęłam od piersi, bo ryzyko zachorowania na raka piersi jest u mnie największe, a operacja bardziej skomplikowane.

27 kwietnia zakończyłam wszystkie medyczne procedury, które trwały łącznie trzy miesiące. Przez ten czas miałam możliwość utrzymania wszystkiego w tajemnicy i kontynuowania mojej pracy. Jednak postanowiłam o tym wszystkim napisać mając nadzieję, że moje doświadczenie pomoże innym kobietom. Rak wciąż jest słowem, który paraliżuje wielu ludzi i sprawia, że czują się bezsilni. Dzisiaj jednak można wykonać badanie krwi, które może potwierdzić lub wykluczyć, czy jesteś posiadaczką genu odpowiedzialnego za raka piersi i jajników.

 


Po operacji, którą przeszła gwiazda, ryzyko zachorowania na raka wynosi zaledwie 5%.

Angelina Jolie w obozie dla uchodźców:

Więcej na temat Angelina Jolie rak nowotwór
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36