Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Angelina Jolie nie chce mieć więcej dzieci
ONS.pl
Newsy

Angelina Jolie:"Nie mogę mieć więcej dzieci"

Aktorka przyznała się do operacji usunięcia jajników.

Niespełna dwa lata temu świat dowiedział się o prewencyjnej podwójnej mastektomii Angeliny Jolie. Tuż po tym wyznaniu rozpętała się prawdziwa burza. Teraz aktorka wyznała, że usunęła jajowody oraz jajniki, czyniąc siebie bezpłodną. Dlaczego? Paradoksalnie - z troski o dzieci.

Aktorka udzieliła wywiadu dla magazynu New York Times, w którym przyznała się do kolejnego zabiegu operacyjnego, kóry ma zminimalizować ryzyko wystąpienia raka. Jest pierwszą znaną postacią, która zdecydowała się na prewencyjne usunięcie obu piersi i wszczepienie implantów nie dla urody, lecz zdrowia, i nie dla siebie, lecz swojej rodziny.

Dwa lata temu napisałam o podwójnej mastektomii. Badanie krwi wykazało wówczas, że mam mutację genu BRCA1, co oznacza bardzo wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi lub raka jajników. Moja mama, babcia i ciotka zmarły na raka.

 

ONS.pl

Mastektomia - skuteczny ratunek przed rakiem?

Aktorka świadomie pozbawiła się możliwości posiadania większej liczby dzieci, co dla wielu kobiet równałoby się niemal z kalectwem... Angelina Jolie ma 6 dzieci, w tym stara się o adopcję kolejnego.  Jest mamą 3 adoptowanych i 3 urodzonych przez siebie dzieci: Maddoxa, Zahary, Paxa, Knoxa, Shiloh i Vivienne. Zdaniem onkologów, usunięcie jajników jest naturalną konsekwencją mastektomii.

Amputacja obu piersi nie zabezpiecza przed rozwinięciem się choroby, bo może ona rozwinąć się w jajniku. Oczywiście, nie jest możliwe, żeby pozbyć się całego ryzyka, bo wciąż jestem bardzo podatna na raka. Ale wiem również, że moje dzieci nigdy nie będą musiały powiedzieć, że ich mama zmarła na raka jajników. Myślami łączę się z wszystkimi kobietami, dla których ten moment przyszedł bardzo wcześnie, jeszcze zanim zdążyły urodzić dziecko. Im jest na pewno trudniej niż mnie.


Angelina Jolie wykazała się niezwykłą odwagą na każdym etapie swoich poczynań, od zamiaru, po realizację. teraz przyszedł czas na rozgłos i szum mediów, jednakże możliwe, że przyczyni się on do większej świadomości kobiet i podejmowania się operacji ratujących zdrowie, a nawet życie, kosztem
fizycznej kobiecości.
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Anna Dereszowska jak Angelina Jolie
ONS
Newsy
Anna Dereszowska jak Angelina Jolie. Zdecyduje się na usunięcie jajników?
Dramatyczne wyznanie aktorki

Dwa lata temu Angelina Jolie zdradziła szokującą informację o usunięciu piersi. Gwiazda zdecydowała się wówczas na zabieg mastektomii, ponieważ według badań ryzyko zachowania na raka piersi w jej przypadku wynosiło aż 87% . Niestety kilka tygodni temu Angelina po raz kolejny musiała walczyć o swoje zdrowie. W liście do New York Times hollywoodzka gwiazda przyznała, że przyszła zabieg wycięcia jajników. Zobacz: Angelina Jolie wciąż walczy z rakiem. Gwiazda usunęła jajniki Okazuje się, że doświadczenia Angeliny Jolie wywołały ogromne wrażenie na Annie Dereszowskiej , która nie wyklucza, że w przyszłości również będzie musiała zdecydować się na tak drastyczne kroki. Aktorka w rozmowie z "Party" przyznała, że jej mama, podobnie jak mama Jolie, zmarła na raka. - Moja mama zmarła na nowotwór jajnika, gdy miałam 9 lat . Jak patrzę na decyzję Angeliny, to sama zastanawiam się, czy w przyszłości nie przyjdzie taki moment, że będę stała przed podobnym wyborem . W Polsce już się robi takie operacje - zdradza w magazynie. Zgadzam się ze zdaniem Małgorzaty Ohme, która napisała: "obowiązkiem matki jest żyć dla sowich dzieci". Ja wiem najlepiej, jak bardzo na moje życie wpłynęła śmierć mamy. Rak jajników nie jest łatwy do wykrycia i niestety szybko postępuje. Wygląda więc na to, że dzięki Angelinie Jolie sprawiła, że coraz więcej kobiet zaczyna dbać o swoje zdrowie. Zobacz: Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi   Ciężarna Dereszowska na konferencji:

Angelina Jolie usunęła jajniki
ONS
Newsy
Angelina Jolie wciąż walczy z rakiem. Gwiazda usunęła jajniki: To nie była łatwa decyzja, ale...
Zdradziła powody swojej decyzji

Dwa lata temu Angelina Jolie zdecydowała się na zabieg mastektomii, czyli usunięcia piersi. Aktorka zdecydowała się na ten krok z powodu wysokiego ryzyka zachorowania na raka. Cały świat był w szoku, a jednocześnie podziwiał decyzję gwiazdy. Przypomnijmy: Szok! Angelina Jolie usunęła pierś Seksbomba apelowała również do kobiet, aby zadbały o swoje zdrowie i ujawniła również, że w jej przypadku ryzyko zachorowania na raka piersi wynosiło aż 87%, a na raka jajników 50%. Dlatego też to nie jest koniec walki z nowotworem dla Jolie. Gwiazda właśnie potwierdziła, że poddała się kolejnemu zabiegowi - sowariektomii i usunęła jajniki. W artykule, który został opublikowany w New York Times zdradziła powody tej decyzji: Pięć dni czekałam na wyniki, żyjąc jak we mgle. Przygotowywałam się na to psychicznie, ale sądziłam, że mam jeszcze wiele miesięcy. Lecz dwa tygodnie temu zadzwonił lekarz. To nie była łatwa decyzja, ale daje możliwość kontroli i uprzedzenia problemów ze zdrowiem. Powiedziałam sobie to, co musi myśleć każda kobieta w takiej chwili: Bądź silna, uspokój się. Nie mam powodu by myśleć, że nie dożyję, by zobaczyć moje wnuki. Wyjawiła również, że Brad Pitt porzucił plan filmowy i przyleciał natychmiast, aby ją wspierać. Zobacz:  A jednak to prawda! Jolie i Pitt adoptowali kolejne dziecko     Angelina i Brad z dziećmi na lotnisku:

ONS
Newsy
Szok! Angelina Jolie USUNĘŁA obie piersi
Groził jej nowotwór

Uważana przez wielu za najseksowniejszą kobietę na świecie, Angelina Jolie zdradziła na łamach "The New York Times", że w lutym usunęła obie piersi z powodu wysokiego ryzyka zachorowania na raka. W napisanym przez samą siebie artykule "Mój medyczny wybór" Jolie przekonuje, że kobiety muszą walczyć z rakiem piersi, ponieważ jeśli tego nie robią - poddają się. Aktorka zdradziła, że jej matka zmarła na raka piersi w wieku 56 lat, przez co nie mogła poznać dzieci córki. Nagła śmierć rodziła w głowie seksbomby i jej najbliższych pytania, czy jej również grozi śmierć w tak młodym wieku. Partnerka Brada Pitta ujawniła swoją decyzję poprzez artykuł opublikowany na łamach "New York Timesa": Kiedy dowiedziałam się, że moje szanse na zachorowanie na raka piersi wynoszą 87%, zdecydowałam, że muszę działać szybko i zminimalizować ryzyko. Podjęłam decyzję, że poddam się prewencyjnej mastektomii. Piszę o tym, bo mam nadzieję, że inne kobiety będą mogły skorzystać z mojego doświadczenia. Rak w dalszym ciągu wywołuje strach i bezsilność. Na szczęście w dzisiejszych czasach poprzez proste badanie krwi można określić ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników i podjąć odpowiednie działania. Moje dzieci nie muszą się już obawiać, że stracą swoją matkę przez nowotwór. Często rozmawiamy z naszymi dziećmi o babci, pytają wtedy, czy mamusi może zdarzyć się to, co jej. Zawsze mówię im, żeby się nie martwiły, ale prawda jest taka, że  posiadam "wadliwy" gen, BRCA1, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajników.  Lekarze oszacowali, że  mam 87% szans zapadnięcia na nowotwór piersi  i  50% szans zapadnięcia na nowotwór jajników . Kiedy zdałam sobie sprawę z tego, co może mnie czekać, postanowiłam zminimalizować ryzyko najbardziej jak mogę.  Poddałam się prewencyjnej podwójnej mastektomii....

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner