Andrej Pejic zmienił płeć. Andreja Pejic jest kobietą. Operacja płci Andrej Pejic
ONS

Słynny model przeszedł operację płci! Ogłosił to w magazynie

Andrej Pejic zmienił płeć. Andreja Pejic jest kobietą. Operacja płci Andrej Pejic
ONS

Kariera Andreja Pejica w modelingu nabrała rozpędu już niemal 4 lata temu. Androgyniczny model podbił serca największych projektantów, a jego bardzo kobieca uroda do dziś wzbudza mnóstwo kontrowersji. Praktycznie we wszystkich kampaniach i pokazach był bowiem stylizowany na kobietę, wypadając w tej roli lepiej niż wiele modelek. Przypomnijmy: W świecie mody wrze. Model jako Marilyn!

Pytany w wywiadach o zmianę płci, Andrej odpowiadał żartobliwie, że zdecyduje się na nią, gdy do udziału w swoim pokazie zaprosi go słynne Victoria’s Secret. Teraz jednak temat ten przybrał zupełnie poważny kierunek. W rozmowie z magazynem „People„ Pejic przyznał, że na początku roku przeszedł operację płci i jest już kobietą. Posługuje się również nowym imieniem - Andreja. Tłumaczy też, że było to jego marzeniem od wczesnego dzieciństwa.
 

Chcę podzielić się swoją historią ze światem, bo czuję społeczną odpowiedzialność. Mam nadzieję, że moja otwarta postawa w tym temacie sprawi, że przestanie to być tabu. Zawsze chciałem być kobietą. Jednym z moich najwcześniejszych wspomnień jest bieganie po pokoju w spódnicy mamy i udawanie baleriny - tłumaczy Andreja.


Co sądzicie o takiej decyzji?

Michalina Manios - transseksualna uczestniczka Top Model:

Więcej na temat Andrej Pejic
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53