Alżbeta Lenska i Anna Lewandowska
Instagram

Rok temu życie Alżbety Lenskiej zmieniło się diametralnie. Aktorka nagle podczas spektaklu straciła przytomność i trafiła do szpitala, gdzie przeszła poważną operację. Okazało się, że gwiazda miała tętniaka, który pękł i włąściwie tylko dzięki szybkiej interwencji udało się ją uratować. To dramatyczne wydarzenie zmieniło życie całej rodziny Alżbety. Gwiazda postanowiła opowiedzieć o tym podczas rozmowy z Anną Lewandowską do cyklu "Sztuki Walki".

Zobaczcie, jak Alżbeta Lenska przewartościowała swoje życie i jak jej dzieci reagowały na chorobę mamy!

Zobacz także: Żona Cieszyńskiego przeszła operację mózgu. Historia miłości Rafała i Alżbety to gotowy scenariusz na film

1/4
Alżbeta Lenska zmieniła kolor włosów

Niemal po roku od dramatycznych wydarzeń aktorka wróciła do pracy i wielokrotnie w wywiadach opowiadała o chorobie, ale nigdy tak dużo nie mówiła o swoich dzieciach, i o tym jak reagowały na to, co się stało. Na pytanie Anny Lewandowskiej dotyczące tego, że mając dzieci bardziej boimy się o swoje zdrowie Alżbeta Lenska bez wahania odpowiedziała:

Wiesz co, ja chyba jestem jakimś dziwakiem, bo przecież u mnie zadziało się zdrowotnie bardzo źle, a ja się w ogóle wtedy nie martwiłam. Wiedziałam, że moje dzieci mają Rafała, a on jest tak kochanym tatą, że razem dadzą radę. Jak się dowiedziałam, że ewentualnie mogą mnie nie mieć, to  pomyślałam sobie: Ok. Rafał, powiedz im, że je kocham, a wiem i jestem spokojna, że Wy razem będziecie mieć super. Naprawdę: w ogóle się nie martwiłam.  (...) Także gdy miało mnie ewentualnie zabraknąć wierzyłam, że mają już na tyle dobrą bazę i cudnego tatę, że dadzą radę.

2/4
Alżbeta Lenska zmieniła kolor włosów

Aktorka przyznała, że wypadek bardzo zmienił jej życie, spojrzenie na pracę i macierzyństwo:

Wcześniej jak byłam w pracy, płakałam, że nie jestem z dziećmi. Jak byłam z nimi, płakałam, że nie jestem w jakimś serialu, filmie, na scenie. A teraz, jak idę na plan, to jest mi zwyczajnie dobrze, bo wiem, że za chwilę wrócę do moich kochanych dzieci. - powiedziała w wywiadzie Alżbeta Lenska.

3/4
Alżbeta Lenska zmieniła kolor włosów
Instagram

Lenska przyznała też, że jedyną osobą, która wiedziała, jakie konsekwencje może mieć operacja był jej mąż Rafał Cieszyński:

Nie wiadomo było, jak będzie. Nie było pewne, czy będę mówić. Rafał jako jedyny wiedział, że mogę nie przeżyć operacji, a jak ją przeżyję, to i tak 6 kolejnych dni będzie kluczowych dla mojego życia i zdrowia, bo przez te 6 dni mózg się przystosowuje albo nie. Z tych 6 dni ja nie pamiętam wiele…

4/4
East News

Na pytanie Anny Lewandowskiej czy dzieci wiedziały o poważnej chorobie mamy, Alżbeta Lenska wyznała, że zdawały sobie sprawę z choroby, ale z pewnością było to dla nich trudne doświadczenie:

Wiedziały, że jestem chora, że jestem w szpitalu i że wrócę do nich, jak będę się dobrze czuła. Jak wróciłam do domu z łysą do połowy głową, Zosia trochę się mnie bała, a Antek popatrzył na mnie i powiedział: Wiesz co mama, wyglądasz jak Tranformers, jest ok.

W każdym z wywiadów aktorka podkreśla, że ogromnym wsparciem był dla niej maż, który cały czas starał się myśleć pozytywnie i dawał jej ogromną energię do walki! Cały wywiad można przeczytać na blogu Anny Lewandowskiej.