Alżbeta Lenska w M jak miłość
Newsy

Alżbeta Lenska po chorobie wraca do gry! W "M jak miłość" namiesza w życiu bohaterów!

Jak dziś czuje się Alżbeta Lenska?

Gdy zachorowała na COVID-19, wpadła w panikę, bo nie tak dawno przeszła operację ratującą życie. A jakie emocje towarzyszyły Alżbecie Lenskiej, gdy weszła na plan „M jak miłość”?

Ludzie mówią mi teraz, że kwitnę! Odpowiadam im, że przecież nic tak dobrze nie robi aktorce jak nowa ciekawa rola, która daje jej spełnienie – mówi Alżbeta Lenska (39). Aktorka dołączyła niedawno do obsady najpopularniejszego polskiego serialu „M jak miłość”.

– Nie mogę się doczekać, aż poznacie w styczniu lepiej moją bohaterkę Patrycję. To ciekawa postać, tuż przed czterdziestką, trochę niespełniona, z mężem lekarzem, w którego wciela się Karol Strasburger – opowiada. – Ekipa serialu przyjęła naszą parę fantastycznie. A pan Karol? Jest wspaniały, codziennie opowiada mi jakiś dowcip (nie suchar!) i mnóstwo anegdot ze swojego życia. Mogę jeszcze zdradzić, że w serialu będę też miała… kochanka, ale nie powiem, kto go zagra. To jeszcze tajemnica – dodaje Lenska.

I to nie koniec zmian w jej życiu. Także prywatnym.

Alżbeta Lenska kilka miesięcy temu walczyła o życie. Jak czuje się dziś? Zdradził jej mąż, Rafał Cieszyński!

DOMOWA ZAMIANA RÓL

Do marca to Rafał Cieszyński, mąż aktorki, był bardziej popularny od żony – codziennie występował w teatrze i dostawał ciekawe propozycje serialowe, jak choćby ta w „Znakach” produkcji AXN. Potem role się odwróciły.

– Śmiejemy się, że pierwszy raz od 15 lat gram więcej od niego! Do tej pory to ja byłam częściej z dziećmi, a teraz Rafał gotuje im zupy, pomaga w zdalnych lekcjach i stał się „panem mamą” – opowiada Alżbeta.

Sama natomiast jest przez cały dzień w biegu.

– Kiedy wracam z planu „M jak miłość” do domu, Rafał mówi: „Słuchaj, muszę choć na chwilę wyjść na spacer, bo zwariuję”. Znam to uczucie – dodaje.

STRES, CHOROBA I LAURKI

Jednak nie wszystko ostatnio wygląda u nich jak z bajki. Kilkanaście tygodni temu jeden z aktorów w teatrze zachorował na COVID-19. Alżbeta i Rafał natychmiast zrobili wymaz.

– Choć to do mnie niepodobne, miałam lekki atak paniki, kiedy okazało się, że jestem zarażona. Bałam się, że mój organizm po operacji jest słabszy i że wirus może rozłożyć mnie całkowicie – wspomina Lenska.

Aktorka w maju 2018 roku przeszła poważną operację mózgu. Prosto z desek teatru zawieziono ją nieprzytomną do szpitala, gdzie usunięto jej pęknięty tętniak, który rósł w jej głowie przez pięć lat. Na szczęście Lenska przeszła COVID-19 lekko, bez większości typowych dla tej choroby objawów. Jak się czuła? Nie miała sił i bolała ją głowa, co w jej przypadku powodowało dodatkowy stres. Dlatego zadzwoniła do swojej neurochirurg.

– Lekarka uspokoiła mnie, powiedziała, że wszystko powinno być dobrze i żebym nie ulegała panice. Przez dwa tygodnie razem z mężem snuliśmy się po mieszkaniu kompletnie bez energii. Ponieważ nasze dzieci były zdrowe, chodziliśmy non stop w maseczkach, a dzieci wiedziały, że nie tulimy ich na dobranoc – mówi Alżbeta.

Ta historia przyniosła jej kilka refleksji.

– Oczywiście zamawialiśmy zakupy online, ale i tak co chwilę okazywało się, że czegoś potrzebujemy. Bardzo pomagali nam przyjaciele, którzy byli gotowi przyjechać nawet w środku nocy. Sąsiedzi też byli niesamowici, zostawiali nam na wycieraczce słoiki z domowymi przetworami, syropy i malowane przez dzieci laurki z życzeniami powrotu do zdrowia – wspomina.

Alżbieta Lenska o tym jak przeszła koronawirusa

HEJT KONTRA MIŁOŚĆ

Zdarzały się jednak także mniej przyjemne historie. Lenska pierwszy raz w życiu spotkała się z hejtem. Koronasceptycy pisali: „Po co opowiadasz o covidzie? To ściema i wydumana choroba celebrytów!”. Pojawiły się też brutalne komentarze, w których ktoś życzył jej śmierci.

– Nie byłam wściekła, ale czytałam to ze łzami w oczach. Pomyślałam sobie, jak ta osoba musi żyć, jak być samotna i nieszczęśliwa, że wypisuje do mnie takie okrutne słowa – mówi.

Aktorka po chorobie dokładnie się przebadała. Pobrano jej krew, prześwietlono zatoki, zrobiono badanie wydolności płuc. Okazało się, że jej organizm jest bardzo osłabiony. Musiała wypoczywać, ćwiczyć i brać suplementy. Przed nimi radosne, spokojne święta:

Nie mogę się doczekać spotkania z rodziną. Cały czas mocno trzymamy się razem – dodaje Lenska.

Alżbeta Lenska w M jak miłość

Alżbieta Lenska o tym jak przeszła koronawirusa
Newsy
Alżbeta Lenska szczerze o swojej walce z koronawirusem: "Bałam się"! Jak wyglądało życie jej rodziny w czasie kwarantanny? 
Alżbeta Lenska szczerze o swojej walce z koronawirusem: "Bałam się"! Jak wyglądało życie jej rodziny w czasie kwarantanny? 

Ludzie mówią jej teraz, że kwitnie! Odpowiada im, że przecież nic tak dobrze nie robi aktorce jak nowa ciekawa rola, która daje jej spełnienie. Alżbeta Lenska dołączyła niedawno do obsady najpopularniejszego polskiego serialu „M jak miłość”. Nie mogę się doczekać, aż poznacie w styczniu lepiej moją bohaterkę Patrycję. To ciekawa postać, tuż przed czterdziestką, trochę niespełniona, z mężem lekarzem, w którego wciela się Karol Strasburger – opowiada. Jednak nie wszystko ostatnio wygląda u niej jak z bajki. Kilkanaście tygodni temu jeden z aktorów w teatrze zachorował na COVID-19. Alżbieta i jej mąż Rafał Cieszyński natychmiast zrobili wymaz. Choć to do mnie niepodobne, miałam lekki atak paniki, kiedy okazało się, że jestem zarażona. Bałam się, że mój organizm po operacji jest słabszy i że wirus może rozłożyć mnie całkowicie – wspomina Lenska. Aktorka w maju 2018 roku przeszła poważną operację mózgu. Prosto z desek teatru zawieziono ją nieprzytomną do szpitala, gdzie usunięto jej pęknięty tętniak, który rósł w jej głowie przez pięć lat. Na szczęście Lenska przeszła COVID-19 lekko, bez większości typowych dla tej choroby objawów. Jak się czuła? Nie miała sił i bolała ją głowa, co w jej przypadku powodowało dodatkowy stres. Dlatego zadzwoniła do swojej neurochirurg. Lekarka uspokoiła ją i powiedziała, że wszystko powinno być dobrze i żeby nie ulegała panice. Przez dwa tygodnie razem z mężem snuliśmy się po mieszkaniu kompletnie bez energii. Ponieważ nasze dzieci były zdrowe, chodziliśmy non stop w maseczkach, a dzieci wiedziały, że nie tulimy ich na dobranoc. Bardzo pomagali nam przyjaciele, którzy byli gotowi przyjechać nawet w środku nocy. Sąsiedzi też byli niesamowici, zostawiali nam na wycieraczce słoiki z domowymi przetworami,...

Alżbeta Lenska w koszuli w kratę
Instagram
Newsy
Alżbeta Lenska ponad dwa lata temu walczyła o życie. Teraz gwiazda zmaga się z koronawirusem! 
Alżbeta Lenska ponad dwa lata temu walczyła o życie. Teraz gwiazda zmaga się z koronawirusem! 

Alżbeta Lenska opublikowała na Instagramie wpis, w którym przyznała, że zmaga się z koronawirusem! Aktorka, która ponad dwa lata temu walczyła o życie poinformowała swoich fanów, że zaraziła się groźnym wirusem i teraz przebywa w obowiązkowej izolacji. Jak się czuje gwiazda serialu "Ojciec Mateusz"? Czy ma objawy charakterystyczne dla koronawirusa? Zobaczcie, co napisała! Alżbeta Lenska walczy z koronawirusem W maju 2018 roku wszystkie media obiegła dramatyczna wiadomość o złym stanie zdrowia Alżbety Lenskiej. Mąż aktorki, Rafał Cieszyński opublikował wówczas informacje, że jego żona przeszła operację mózgu. Okazało się, że aktorka zasłabła w przerwie spektaklu w którym występowała, a kiedy trafiła do szpitala okazało się, że pękł jej tętniak w mózgu. Lekarze mówili jej wprost, że nie wiedzą, czy przeżyje operację. Na szczęście operacja się udała, a Alżbeta Lenska wróciła do zdrowia.  Niestety, dziś okazuje się, że Alżbeta Lenska zaraziła się koronawirusem! Aktorka w swoim wpisie na Instagramie poinformowała, że nie ma klasycznych objawów koronawirusa. Jak się czuje gwiazda wielu serialowych hitów? Kochani zniknęłam na parę dni ponieważ stanęłam na froncie zmierzenia się z coraz bardziej szalejącym wirusem COVID, który niestety i mnie trafił...Nie mam na szczęście klasycznych objawów z czego bardzo się cieszę, za to bardzo mało sił, odcięcie od świata i próbę ogarniania rzeczywistości...W wirze pracy świat sprowadził mnie do parteru i zamknął w domu...- napisała na Instagramie.  Alżbeta Lenska jest obecnie w izolacji w swoim domu. Przyznam, że po chwilowym załamaniu zaczęłam się w końcu cieszyć Naszą rodzinną izolacjo/kwarantanną💞Dlaczego? Bo mam ogromne szczęście, że tak łagodnie mnie COVID...

Alżbeta Lenska zmieniła kolor włosów
Newsy
Alżbeta Lenska opublikowała niepokojący wpis ze szpitala "Myślałam, że wykorzystałam już limit operacji"
Alżbeta Lenska opublikowała w sieci niepokojący wpis ze szpitala. Aktorka zdradziła, że przeszła operację! Co się stało?

Alżbeta Lenska opublikowała w sieci niepokojący wpis ze szpitala. Aktorka zdradziła, że przeszła operację! Co się stało? Alżbeta Lenska w maju 2018 roku przeżyła prawdziwy dramat- aktorka zasłabła w trakcie przerwy spektaklu w którym występowała i w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Zrozpaczony Rafał Cieszyńki opublikował wówczas dramatyczny wpis, w którym prosił fanów o modlitwę  i przyznał, że jego żona przeszła operację mózgu. Okazało się, że Alżbeta Lenska miała tętniaka, który pękł w trakcie spektaklu. Na szczęście, dzięki szybkiej pomocy aktorka wróciła do zdrowia.  Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam co się dzieje... Jak przez mgłę pamiętam, że karetka przyjechała po mnie, byłam załamana, że inspicjent wyszedł na scenę i nie wiem co powiedział, ale odwołał drugi akt, a ludzie klaskali... Nic nie pamiętam, karetki, przyjęcia, badania, ale pamiętam ze szpitala jedną rzecz - lekarz podszedł do mnie i czekał, aż będę go słyszeć. Za nim widziałam Rafała załamanego. Powiedział - pękł Pani tętniak w głowie, który całą krwią zalał Pani głowę, musimy operować natychmiast, nie wiem czy przeżyje Pani, a jeśli przeżyje, nie wiem co będzie- napisała po jakimś czasie Alżbeta Lenska.  Teraz okazuje się, że ostatnio aktorka znów znalazła się pod opieką lekarzy. Alżbeta Lenska w swoim najnowszym wpisie na Instagramie zdradziła, że miała wypadek na stoku narciarskim. Co się stało? Alżbeta Lenska miała wypadek na stoku Alżbera Lenska opublikowała w sieci nowy wpis i zdjęcie, w którym zdradziła, że musiała przejśc operację ręki. Na szczęście aktorka wyszła już ze szpitala i wszystko wskazuje na to, że najgorsze już za nią.  Witam Was w...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik