Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Instagram

Alżbeta Lenska po operacji tętniaka miała do męża wyjątkową prośbę. A on ją spełnił! O co chodziło?

Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Instagram

 

Alżbeta Lenska w maju przeszła ciężką operację mózgu, a teraz wróciła do pracy. 

 

„Urodziłam się na nowo”, deklaruje aktorka.

 

Po ciężkiej operacji postanowiła odnowić przysięgę małżeńską i żyć inaczej. Jak?

Nie martwcie się wszystkim na zapas, bo szkoda na to czasu” – tak kolejny swój dzień zaczyna na Instagramie Alżbeta Lenska (37).

 

Z jej wpisów bije prawdziwa moc. Aktorka doskonale wie, że banalna rada o cieszeniu się każdą chwilą ma głęboki sens: w połowie maja pękł jej tętniak w mózgu i przez kilka dni walczyła o życie. Teraz wreszcie wraca do pracy. Razem z mężem Rafałem Cieszyńskim znowu gra w teatrze, wystąpiła też w „Kobietach mafii 2” Patryka Vegi i prowadzi program „Pozytywka” na antenie stacji Super Polsat. Lenska chce przybliżyć w nim świat ludzi niepełnosprawnych, pokazać ich życie i to, w jaki sposób mogą je sobie ułatwić. Wie, że dostała od losu drugą szansę, i zamierza ją wykorzystać, by się dzielić z innymi dobrą energią.


Nie wiem, co będzie

 

To miał być kolejny wieczór w pracy. 15 maja Alżbeta grała spektakl „Kontrabanda” w warszawskim Teatrze Komedia. W przerwie poszła do garderoby i… stało się coś strasznego.

 

„Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam, co się dzieje”, wspominała później aktorka.

 

Z tego, co wydarzyło się potem, zapamiętała tylko jeden moment:

„Lekarz podszedł do mnie i czekał, aż będę go słyszeć, za nim widziałam Rafała załamanego. Powiedział: (…) musimy operować natychmiast, nie wiem, czy przeżyje Pani, a jeśli przeżyje, nie wiem, co będzie”.

 

Mąż aktorki Rafał Cieszyński napisał na Instagramie:

„Becia (…) w środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę”.

 

Na odzew nie musiał długo czekać.

„Będzie dobrze, musi być”, pisała Katarzyna Zielińska.

 

„Musi być dobrze!”, podkreślała Joanna Koroniewska.

„Jesteście fantastyczną parą. Wszystko będzie dobrze. Wierzę w to”, dodawał otuchy Bartek Kasprzykowski.

 

Alżbeta Lenska
Instagram

Komentarzy było tysiące! Alżbeta i Rafał to jedna z najbardziej lubianych par w show-biznesie. Są małżeństwem od 10 lat, a zamiast na skandalach czy walce o popularność skupiają się na dzieciach: 7-letniej Zosi i 5-letnim Antosiu. To o nich myślała Alżbeta tuż przed operacją.

 

„Płacząc, kazałam Rafałowi przekazać Zosi i Antkowi, że ich kocham”.

 

Na szczęście operacja się udała i kilkanaście dni później Lenska pokazała światu swoje zdjęcie z na wpół wygoloną głową. A po kilku tygodniach opublikowała w sieci filmik z obcięcia reszty włosów.

 

„Niestety, nie wyglądam jak księżniczka. Wyglądam jak ogar”, śmiała się.

 

I zachęcała, by obcięte włosy przekazywać na peruki dla chorych dzieci.

 


Ślub po raz drugi

 

Dziś Lenska jest zdrowa i zaraża wszystkich optymizmem. Wierzy, że dramatyczne chwile wydarzyły się po coś. Może ma rację? Maciej Dowbor, producent „Pozytywki”, uważa, że ostatnie ciężkie doświadczenia mogą jej pomóc w prowadzeniu programu o niepełnosprawnych.

– Szukaliśmy osoby, która będzie mogła wczuć się w ich sytuację, nie będzie na przykład bała się wsiąść na wózek inwalidzki. Beta dostała propozycję już dawno, w międzyczasie zdarzyła się choroba i okazało się, że jej obecne podejście do życia nieoczekiwanie dobrze wkomponowuje się w tematykę programu – mówi.

 

Praca jest dla Lenskiej ważna, ale na szczycie priorytetów jest rodzina. Gdy aktorka wybudziła się po operacji, zaproponowała mężowi, by… na 10. rocznicę ślubu odnowili przysięgę małżeńską. Bez rozgłosu, bez hucznego wesela. Tylko w gronie bliskich i zaufanych osób. Alżbeta chciała w ten sposób podziękować bliskim za wsparcie podczas trudnych momentów. Uroczystość miała odbyć się pod koniec sierpnia. Czy tak się stało? Lenska i Cieszyński nie chcą tego potwierdzić, to miały być chwile tylko dla nich. Pewne jest natomiast, że aktorka jest teraz bardzo szczęśliwa, wystarczy przejrzeć jej konto na Instagramie.

 

– Do pewnych spraw Beta na pewno podchodzi dzisiaj z większym już dystansem. Myślę, że połączenie hygge z zen to jej nowa koncepcja na życie – podsumowuje Maciej Dowbor.

 

A więc: spokój i harmonia. Wszystko w zgodzie ze sobą. To jest sztuka życia według Alżbety Lenskiej.

 

Zobacz także: Alżbieta Lenska przygotowuje się do ślubu i wybiera suknię. Zobaczcie, która z nich jest ładniejsza!

 

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński
Instagram

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29