Nowe fakty w sprawie Alfie Evansa

A jednak! Alfie przeżył kolejną noc, a sąd zadecydował, że zostaje w Anglii! NOWE FAKTY w sprawie chorego chłopca!

Nowe fakty w sprawie Alfie Evansa

 

Najnowsze wieści w sprawie Alfiego Evansa. Dwuletni chłopiec przeżył kolejną noc bez aparatury podtrzymującej życie, jednak sąd apelacyjny odrzucił prośbę rodziców o przetransportowanie go do Włoch, gdzie miałby być leczony. 2-latek wbrew woli zdesperowanych rodziców, którzy już od miesięcy toczą sądową walkę o jego życie, musi zostać w szpitalu w Liverpoolu:

 

Brytyjski sąd apelacyjny odrzucił apelację rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa ws. decyzji sądu niższej instancji o zaprzestaniu podtrzymywania go przy życiu i braku zgody na przewiezienie chłopca do Włoch - poinformowała telewizja Sky News. 

 

Zobacz: "Lekarze byli w błędzie" Nowe fakty ws. Alfiego Evansa. Co zdecydował sąd? Czy maluszek ma jeszcze szansę?

 

Dlaczego sąd nie zgodził się na przewiezienie chłopca do Włoch? Lekarze zajmujący się Alfiem stwierdzili, że jego dalsze leczenie nie jest w jego interesie, a terapia może okazać się daremna, a wręcz nieludzka. Prawnik ojca dwuletniego chłopca podczas rozprawy przekonywał, że "nie można mówić, że życie ludzkie jest daremne, bo jakość życia nie jest uważana za wystarczającą”. 

 

Co więcej - brytyjskie media donoszą, że Tom Evans, ojciec 2-latka, chce wytoczyć sprawę lekarzom i oskarżyć ich o spisek mający na celu śmierć jego syna. 

 

Zobacz także: Chory Alfie Evans dostanie polskie obywatelstwo?! Głos zabrał nawet Andrzej Duda!

 

Alfie Evans to dwuletni chłopiec z Wielkiej Brytanii, który cierpi na niezdiagnozowaną chorobę układu nerwowego. Był podłączony do maszyny podtrzymującej życie. Decyzją sądu, w nocy z niedzieli na poniedziałek, został od niej odłączony. Kolejne godziny oddychał samodzielnie. Rodzice chłopca chcieli go przenieść do Włoch - miał tam uzyskać obywatelstwo oraz refundację leczenia. W sprawę zaangażował się nawet papież Franciszek. 

 

Chciałbym mocno podkreślić, że jedynym panem życia do naturalnej śmierci jest Bóg. Trzeba zrobić wszystko żeby życie chronić. Poruszony modlitwami i ogromną solidarnością okazaną Alfiemu Evansowi ponawiam mój apel, aby usłyszano cierpienia rodziców i zapewniono im możliwość poszukiwania nowych form leczenia - powiedział papież prosząc władze, aby dały rodzicom chłopca możliwość podjęcia samodzielnej decyzji. 

 

Śledzicie sprawę Alfiego?

 

Zobacz także:  Tajemnica śmierci Magdaleny Żuk rozwikłana? Ujawniono treść egipskiego raportu

 

fot: Instagram/alfiesarmy

fot: Instagram/alfiesarmy

fot: Instagram/alfiesarmy

Więcej na temat Alfie Evans
Przeładuj

Julia Wieniawa szczerze o swoich obawach związanych z "Tańcem z gwiazdami"? "To jest najgorsze..."

zobacz 01:01