Akcja Jestem z łosiem - Rusin i Piróg
Instagram

"Jestem z łosiem"! Polskie gwiazdy protestują przeciwko zniesieniu zakazu polowania na łosie, skutecznie!

Akcja Jestem z łosiem - Rusin i Piróg
Instagram

 

Minister środowiska Jan Szyszko podpisał w środę rozporządzenie o zniesieniu zakazu polowania na łosie. A to oznacza możliwość polowania na łosie w sześciu województwach - i to już od 10 listopada. Według ministerstwa, łosie powodują straty w uprawach leśnych oraz stwarzają niebezpieczeństwo na drogach.

Jednak rozporządzenie oburzyło obrońców środowiska, wśród których znalazły się również polskie gwiazdy.

 

Polecamy: Szulim, Włodarczyk, Burzyńska i inne gwiazdy na "czarnym proteście" w Warszawie! ZDJĘCIA

 

#Jestemzłosiem - o co chodzi w akcji?

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze zorganizowała akcję #jestemzłosiem, której celem jest wpisanie łosia na listę gatunków chronionych w Polsce. Do akcji przyłączyli się celebryci - Kinga Rusin, czy Michał Piróg, którzy zachęcają do podpisania petycji. 

 

Majestatyczne samce łosia, samice w ciąży czy młode łoszaki za chwilę zginą od strzałów myśliwych, bo zabijać pozwoli im ministerstwo środowiska! Łosie zginą dla trofeów i dziczyzny. To będzie rzeź. Możemy, a nawet musimy się temu sprzeciwić zanim będzie za późno. Pytacie co teraz możemy zrobić? Podpiszcie apel na www.akcja.przyrodnicze.org w obronie łosi. Zróbcie sobie zdjęcie profilowe #JESTEMZŁOSIEM , dołączcie do wydarzenia - napisała Kinga Rusin na Instagramie.

 

Kinga Rusin
Instagram

 

Do tego samego zachęca Michał Piróg na swoim profilu na Instagramie.

Michał Piróg
Instagram

 

Szybka reakcja na akcję #Jestemzłosiem

Jak się okazuje, protesty przyniosły skutek i to dość szybko. Ministerstwo Środowiska w czwartek przed południem zdecydowało o wstrzymaniu wejście w życie rozporządzenia podpisanego przez Szyszkę. 

- W związku z dużym zainteresowaniem społecznym, Ministerstwo Środowiska ponownie zaprasza do ogólnopolskiej merytorycznej dyskusji dotyczącej lawinowo postępującego zaniku bioróżnorodności (od Zachodu) na obszarach Natura 2000, przy jednoczesnym gwałtownym wzroście populacji gatunków, takich jak wilk, żubr, bóbr, kormoran, dzik - informuje Ministerstwo Środowiska. 

Obrońcy zwierząt wygrali więc bitwę, ale czy wojnę? Popieracie akcję #jestemzłosiem?

 

Zobacz: Tysiące ludzi protestuje przeciwko nowej ustawie o SN. Wśród nich gwiazdy ZDJĘCIA

Więcej na temat Kinga Rusin Michał Piróg
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43