Agnieszka Szulim na okładce VIVY
Viva!
Wywiady Aleksandry Kwaśniewskiej

Agnieszka Szulim zdradza, jak radzi sobie z kompleksami

"Mogę się zachwycać ciuchami, z siebie jestem najwyżej zadowolona".

Agnieszka Szulim budzi mieszane uczucia, niektórzy jej nienawidzą, inni widzą w niej ikonę mody i nowoczesnej kobiety. Dziennikarka o twarzy anioła potrafi nieźle zgrzeszyć... słowem! Program "Na językach" cieszy się bardzo dużą popularnością, tak samo jak i ona. Jaka była kiedyś, zanim trafiła do telewizji i jakie ma podejście do mody?

Pamiętasz ten moment, kiedy po raz pierwszy pomyślałaś sobie: świetnie wyglądam?

Agnieszka Szulim: Nie było jeszcze takiego momentu. Nie kokietuję. Nie rozpływam się w zachwytach nad sobą. Nie chcę być też przesadnie skromna – mam pełną świadomość, że jestem atrakcyjną kobietą i lubię siebie, ale widzę również mnóstwo mankamentów. Czasem jak patrzę na stylizacje, które robi moja stylistka, myślę sobie: super, tak było na przykład podczas naszej sesji. Mogę się zachwycać ciuchami, z siebie jestem najwyżej zadowolona.

 Jako nastolatka miałaś jakąś przynależność grupową?

Agnieszka Szulim: No jasne!

Którą?

Każdą. Najpierw byłam depeszem, w szóstej klasie podstawówki, potem metalówą, a ta szybko przeszła w punkówę. Wybierałam sobie wszystkie subkultury po kolei. W siódmej klasie wygoliłam sobie głowę, porządny kawałek nad uchem, a miałam włosy do pasa. Przez dwa tygodnie udało mi się utrzymać to w tajemnicy przed rodzicami, aż któregoś razu zapomniałam się, usiadłam przed telewizorem i przerzuciłam włosy. Mama zdębiała, ale w klasie zrobiłam taką furorę, że połowa dziewczyn przychodziła do mnie na golenie.

Trendsetterka. Grandżówą też byłaś?

Agnieszka Szulim: Oczywiście. Jak byłam małolatą, to ta przynależność do jakiejś fajnej subkultury wiązała się zawsze z muzyką. I była strasznie ważna.

Bo to nas najbardziej określało w czasach, kiedy jeszcze sami nie wiedzieliśmy, kim jesteśmy.

Agnieszka Szulim: Absolutnie. Pamiętam, jak jeszcze w podstawówce zadzwoniłam do mojej przyjaciółki i powiedziałam: "Teraz będziemy punkówami". I byłyśmy (śmiech).

Pamiętasz, co spowodowało konieczność zmiany?

Agnieszka Szulim: Pewnie spodobały mi się wąskie czerwone spodnie i glany. Muzyka też, zresztą lubię jej słuchać do dzisiaj, ale jednak ta identyfikacja wizualna musiała mi przypaść do gustu. Może podobał mi się jakiś chłopak? Dno tej metamorfozy na pewno było dość płytkie (śmiech).

A pamiętasz, kiedy poczułaś, że masz już swój styl i nie musisz się już identyfikować przez innych?

Agnieszka Szulim: Zdarza się, że ktoś mnie pyta, jaki mam styl, a ja tak naprawdę mam z tym problem do dzisiaj. Mam wrażenie, że my w tym naszym show-biznesie wszyscy wyglądamy podobnie. Dzisiaj taki swój, własny, wyróżniający się styl ma niewiele osób. Lubię patrzeć na Monikę Olejnik, Joannę Horodyńską, bo są kolorowe, odważne. Ja wiem, jakie trendy lubię, wiem, w którym kierunku zawsze mnie ciągnie – uwielbiam lata 60., 70. Jak patrzę na to, co jest teraz modne, z jednej strony cieszę się, bo w końcu jest mnóstwo rzeczy w sklepach, które mi się podobają, ale jestem też przerażona, że za chwilę wszyscy będą nosili frędzle, które ja kocham od lat.

A dlaczego akurat tamte lata tak sobie ukochałaś?

Agnieszka Szulim: Bo to były świetne czasy! Fantastyczna muzyka, barwni ludzie. Z jednej strony Jim Morrison, z drugiej Veruschka. Pamiętam, jak oglądałam ją w "Powiększeniu". Jest tam taka scena, w której ona pozuje do sesji. Jej ciało, sposób poruszania się, jakiś rodzaj nieobecności składały się na niesamowity magnetyzm. Spotkałam ją w zeszłym roku na wernisażu w Warszawie i nic nie straciła z tej charyzmy. Zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Jedyne, co byłam w stanie z siebie wykrztusić, to że jej się boję, bo tak mnie onieśmielała (śmiech). To ona była naszą główną inspiracją w czasie sesji.

 


Rozmawiała Aleksandra Kwaśniewska

Agnieszka Woźniak-Starak kończy 45 lat! Dziś jest ikoną stylu, a kiedyś? Zobaczcie jej stare zdjęcia

Agnieszka Szulim o ikonie stylu
ONS
Newsy
Szulim nie czuje się ikoną stylu: My w tym show-biznesie wyglądamy podobnie. Wyróżniła tylko dwie gwiazdy
Tym razem Agnieszka o ubieraniu

Najnowszy wywiad Agnieszki Szulim w Vivie! wzbudza duże zainteresowanie. Gwiazda jak zawsze szczerze mówi o swojej metamorfozie, pożyczaniu ciuchów na wielkie wyjścia czy minusach powiększonego biustu. Przypomnijmy: Szulim przy powiększeniu biustu zapomniała o istotnej sprawie: Tego nie przemyślałam Nie mniejsze emocje wzbudzą pewnie jej słowa na temat wyglądu gwiazd w polskim show-biznesie. Agnieszka ma wrażenie, że wszyscy wyglądają podobnie, choć wskazała na dwie sławy, których styl uważa za wyjątkowy. Jest to oczywiście Joanna Horodyńska oraz Monika Olejnik: Zdarza się, że ktoś mnie pyta, jaki mam styl, a ja tak naprawdę mam z tym problem do dzisiaj. Mam wrażenie, że my w tym naszym show-biznesie wszyscy wyglądamy podobnie. Dzisiaj taki swój, własny, wyróżniający się styl ma niewiele osób. Lubię patrzeć na Monikę Olejnik, Joannę Horodyńską, bo są kolorowe, odważne. Ja wiem, jakie trendy lubię, wiem, w którym kierunku zawsze mnie ciągnie – uwielbiam lata 60., 70. Jak patrzę na to, co jest teraz modne, z jednej strony cieszę się, bo w końcu jest mnóstwo rzeczy w sklepach, które mi się podobają, ale jestem też przerażona, że za chwilę wszyscy będą nosili frędzle, które ja kocham od lat. - przekonuje Co Wy na to? Zobacz: Agnieszka Szulim zdradza, jak radzi sobie z kompleksami Agnieszka Szulim z ukochanym na rozdaniu nagród:

Styl punkowy
© Radnatt/Fotolia.com
Fleszstyle
Styl punkowy: na czym polegają modowe inspiracje punk rockiem?
Inspiracją dla stylizacji w stylu punk jest światopogląd subkultury punkowej, która stawia na indywidualizm. Ma się on wyrażać nie tylko przez strój pełen kolców i ćwieków, lecz także przez fryzurę np. irokezy, agresywny makijaż i – przede wszystkim – postawę wobec świata, która sprzeciwia się systemom.

Inspiracją dla stylizacji w stylu punk jest światopogląd subkultury punkowej, która stawia na indywidualizm. Ma się on wyrażać nie tylko przez strój pełen kolców i ćwieków, lecz także przez fryzurę np. irokezy, agresywny makijaż i – przede wszystkim – postawę wobec świata, która sprzeciwia się systemom.   Styl punkowy jest idealny dla twórczych buntowników. Oznacza nie tylko sposób ubierania się, lecz także pewną ideologię. Jest przypisany do przedstawicieli subkultury, którzy zakładają punkowe stylizacje na co dzień lub tylko od czasu do czasu pozwalają sobie na modową ekstrawagancję . Styl punkowy może jednak stanowić inspirację dla wszystkich – łatwo przemycić z niego elementy, które przełamią klasyczny look, nadając mu zadziorności. Punk – subkultura a muzyka i ideologia Subkultura punk wyrosła wokół gatunku muzycznego, który w latach 70. (a w Polsce – 80.) łączył młodych ludzi w buncie przeciwko systemowi, autorytetom i tradycyjnym wartościom. Punkowcy od zawsze sprzeciwiali się podziałom, dyskryminacji i przemocy. Mimo to do dziś przedstawiciele tej subkultury postrzegani są przez pryzmat stereotypów – ideologia punków nie kojarzy się z hasłami wolnościowymi i równościowymi, lecz z wandalizmem i agresją. Kontrowersje wywołuje zwłaszcza wygląd punkowców. Jednakże styl punkowy obejmuje nie tylko strój, ale przede wszystkim sposób bycia. Styl punk w modzie – ubrania i dodatki dla punk girl i punk boy Anarchia i destrukcja to naczelne hasła subkultury punków. Wbrew pozorom punkowcy nie poprzestają na burzeniu – proponują własne rozwiązania, także w modzie. Nie uznają gotowców, ich garderoba naznaczona jest indywidualizmem. Kupują ubrania w second handach (skóry,...

Agnieszka Szulim twierdzi, że nie zna się na trendach w modzie
ONS
Newsy
Ikona stylu nie zna się na trendach? Zaskakujące wyznanie Agnieszki Szulim
"Nie mam o nich zielonego pojęcia"- stwierdziła dziennikarka

Agnieszka Szulim od jakiegoś czasu uznawana jest za jedną z najlepiej ubranych gwiazd w polskim show-biznesie. Od kiedy dziennikarka rozpoczęła pracę w stacji TVN jej styl stał się bardziej wyrazisty, rockowy a zarazem bardzo kobiecy. Stylizacje Szulim zawsze są szeroko komentowane przez modowych ekspertów. Do grona miłośniczek nowego stylu ukochanej Piotra Woźniaka-Staraka należy Kaja Śródka. Zobacz: Śródka zauważyła u Szulim zmianę garderoby na droższą. Oceniła jak wychodzi jej noszenie luksusowych ubrań Jednak jak się okazuje, Agnieszka Szulim uważa, że nie zna się na trendach obowiązujących w modzie. -  Bardzo lubię ciuchy i bardzo lubię robić zakupy, jeśli tylko mogę. Ale to nie jest tak, że siedzę w trendach i że się nimi bardzo interesuję, że one dominują moje życie, bo nie mam o nich zielonego pojęcia. Lubię ciuchy, ale niespecjalnie za długo je analizuję . Jestem wściekła, że w tym roku wszyscy tak strasznie przeorali moje frędzle, które lubiłam i że są już tak do znudzenia powtarzane, że jakoś patrzę na nie teraz bardziej krytycznym okiem, choć jest mi ich trochę szkoda - zdradziła w rozmowie z lifestylenewseria.pl Lubicie styl Agnieszki Szulim? My bardzo! Zobacz na Polki.pl: Elegancka Agnieszka Szulim nosi rzeczy w polską metką  

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik