Agnieszka Chylińska na festiwalu w Sopocie
POLSAT

Agnieszka Chylińska przyznaje, że to jest dla niej najlepsza terapia na troski. Co ma na myśli?

Agnieszka Chylińska na festiwalu w Sopocie
POLSAT

Agnieszka Chylińska pół roku temu postanowiła zrobić sobie przerwę w koncertowaniu, żeby z nową energią rozpocząć jubileuszową trasę. W największych halach w Polsce gwiazda miała świętować 25-lecie pracy na scenie. Przygotowania trwały wiele miesięcy, ale Chylińska czuła, że było warto – sprzedały się niemal wszystkie bilety. Nie mogła wtedy wiedzieć, co się wydarzy na początku marca… Przed wybuchem pandemii Agnieszka Chylińska zdążyła zagrać pięć koncertów, potem plan się rozsypał. Kolejnych 15, także zagranicznych, przewidzianych na marzec i kwiecień, musiała przesunąć na jesień i zimę. Artystka nie kryła, że ją to smuci.

„Wiecie, czym jest dla mnie koncert. Właściwie napędza całe moje życie”, zapewniała fanów.

Zamknięta w domu z trójką dzieci, Krysią, Esterą i Ryszardem, Chylińska postanowiła, że się nie podda.

„Niektórzy uwielbiają siedzieć w chacie (…). Ja mam tak pół na pół. Z jednej strony lubię, bo z tego tytułu założyłam rodzinę. Lubię posiedzieć w domu, pogotować, poprasować, poszydełkować. Ale z drugiej strony jest też ta część we mnie, która lubi biec, szaleć, wariować i być w ruchu”, mówiła

Artystka jest znana ze swojej żywiołowości, sama podkreśla, że nie umie zbyt długo usiedzieć na miejscu. To u niej genetyczne: taka była jej babcia i mama. Jak więc sobie radzi? Stara się maksymalnie wypełnić czas – opieka nad trójką dzieci i pisanie książek zajmują głowę i motywują do tego, żeby wstawać z łóżka. Do tego Chylińska, by mieć kontakt z fanami, za którymi bardzo tęskni, czyta na Facebooku swoje książki.

Agnieszka użyła kiedyś określenia, że pisanie jest jej osobistą formą terapii i ucieczki od trosk – opowiada „Fleszowi” jej menedżerka Joanna Ziędalska.


Jak się dowiedzieliśmy, artystka jeszcze w tym roku zamierza wydać dwie książki, obie będą skierowane do młodych czytelników. Pierwsza z nich ukaże się już w czerwcu i będzie kontynuacją bestsellerowego cyklu o rodzinie Zezi. Ostatnia, szósta powieść Chylińskiej „Giler, trampolina i reszta świata”, jak wspominała autorka, dotyczyła m.in. „bycia mamą wyjątkowo »wyjątkowego« dziecka”.

Agnieszka Chylińska tatuaż na twarzy
Instagram

Więcej - w nowym "Fleszu"!

Basia Kurdej Szatan i Julia Wieniawa na okładce Flesza

Więcej na temat Agnieszka Chylińska
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01