Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Agnieszka Chylińska o reklamie
Newsy

Agnieszka Chylińska o kwarantannie w domu: "Czasem mam już dosyć"

Agnieszka Chylińska o kwarantannie w domu: "Czasem mam już dosyć"

"Chcę nabrać powietrza, by w lutym rozwalić system!", tłumaczyła w sierpniu zeszłego roku Agnieszka Chylińska (44), gdy postanowiła zrobić sobie przerwę w koncertowaniu, żeby z nową energią rozpocząć jubileuszową trasę. W największych halach w Polsce gwiazda miała świętować 25-lecie pracy na scenie. Przygotowania trwały wiele miesięcy, ale Chylińska czuła, że było warto – sprzedały się niemal wszystkie bilety. Nie mogła wtedy wiedzieć, co się wydarzy na początku marca... Przed wybuchem pandemii Agnieszka zdążyła zagrać pięć koncertów, potem plan się rozsypał. Kolejnych 15, także zagranicznych, przewidzianych na marzec i kwiecień, musiała przesunąć na jesień i zimę. Artystka nie kryła, że ją to smuci.

„Wiecie, czym jest dla mnie koncert. Właściwie napędza całe moje życie”, zapewniała fanów.

Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Doda, Rusin, Chylińska... poznajcie sekret ich zgrabnych sylwetek

UCIECZKA OD TROSK 

Zamknięta w domu z trójką dzieci, Krysią, Esterą i Ryszardem, Chylińska postanowiła, że się nie podda.

„Niektórzy uwielbiają siedzieć w chacie (...). Ja mam tak pół na pół. Z jednej strony lubię, bo z tego tytułu założyłam rodzinę. Lubię posiedzieć w domu, pogotować, poprasować, poszydełkować. Ale z drugiej strony jest też ta część we mnie, która lubi biec, szaleć, wariować i być w ruchu”, mówiła Chylińska i opowiadała, jak teraz wygląda jej życie.

„Ostatnio doszły takie sprawy jak lekcje online. A ja nie po to się nie uczyłam, żeby teraz uczyć się z dziećmi”, śmiała się, fanom zaś wyjaśniała, dlaczego nie jest w stanie być z nimi w internecie codziennie: „Bo czasami po takim liczeniu klocków, maszerowaniu w rytm tamburynu... mam już trochę dosyć”.

Artystka jest znana ze swojej żywiołowości, sama podkreśla, że nie umie zbyt długo usiedzieć na miejscu. To u niej genetyczne: taka była jej babcia i mama. Jak więc sobie radzi? Stara się maksymalnie wypełnić czas – opieka nad trójką dzieci i pisanie książek zajmują głowę i motywują do tego, żeby wstawać z łóżka. Do tego Chylińska, by mieć kontakt z fanami, za którymi bardzo tęskni, czyta na Facebooku swoje książki.

– Agnieszka użyła kiedyś określenia, że pisanie jest jej osobistą formą terapii i ucieczki od trosk – opowiada „Fleszowi” jej menedżerka Joanna Ziędalska.

Jak się dowiedzieliśmy, artystka jeszcze w tym roku zamierza wydać dwie książki, obie będą skierowane do młodych czytelników. Pierwsza z nich ukaże się już w czerwcu i będzie kontynuacją bestsellerowego cyklu o rodzinie Zezi. Ostatnia, szósta powieść Chylińskiej „Giler, trampolina i reszta świata”, jak wspominała autorka, dotyczyła m.in. „bycia mamą wyjątkowo »wyjątkowego« dziecka”, a tak powszechnie określa się dzieci ze spektrum autyzmu. Do pojawiających się w internecie domysłów, że opisała swoje przeżycia, Chylińska nigdy się nie odniosła. Tak samo jak nie skomentowała tego, że książkę zadedykowała tym, „którzy na co dzień opiekują się ludźmi chorymi, starszymi. Bo każdy z nas ma (...) swój mały krzyż”. Co chciała przez to powiedzieć, można tylko spekulować.

Agnieszka Chylińska ma nowy tatuaż

RAZEM SILNI 

Agnieszka w czasie izolacji udzielała się w internecie: nie tylko czytała książki dla dzieci, ale i brawurowo zarapowała, wspierając akcję „Hot16Challenge2”, czyli zbiórkę pieniędzy dla służby zdrowia. 

PROSZĘ, POCZEKAJCIE NA NAS 

Agnieszka, tak jak cała branża muzyczna, znalazła się w trudnej sytuacji – nieprędko wróci do koncertowania. Na pewno ją za to cieszy fakt, że spośród kilkudziesięciu tysięcy sprzedanych biletów na jej występy fani zwrócili zaledwie kilkanaście sztuk.

– Jest to dowód na sympatię do artystki i wielkie zrozumienie ze strony publiczności. Koncerty przenoszone są na jesień i zimę – mówi Ziędalska, a sama Chylińska apeluje: „Proszę, poczekajcie na nas. Przyjadę do was, obiecuję”.

Agnieszka Chylińska w czarnej bluzce na festiwalu
EastNews

Agnieszka Chylińska
Newsy
Agnieszka Chylińska podzieliła się swoją dramatyczną historią: "Macierzyństwo solidnie mi dokopało!"
Agnieszka Chylińska podzieliła się swoją dramatyczną historią: "Macierzyństwo solidnie mi dokopało!"

Agnieszka Chylińska (44) nigdy wcześniej tak otwarcie nie dzieliła się ze światem swoim życiem prywatnym. Wydana w zeszłym roku książka Chylińskiej „Giler, trampolina i reszta świata”, jak mówiła autorka, dotyczyła m.in. „bycia mamą wyjątkowo »wyjątkowego« dziecka”, a tak powszechnie określa się dzieci ze spektrum autyzmu , ale dopiero na początku tego roku Chylińska przyznała, że jest inspirowana jej osobistymi doświadczeniami. Dlaczego teraz zdecydowała się o swojej sytuacji powiedzieć wprost? „Zrobiło mi się ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło”, mówiła w nawiązaniu do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją, co spowoduje zakazanie jej przez prawo. Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! „Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo, dlatego szczególnie mnie, jako mamie, jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci i osoby niepełnosprawne (...), a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci”, mówiła Chylińska, mama trójki: 14-letniego Rysia, 10-letniej Esterki i 7-letniej Krysi. MACIERZYŃSTWO BEZ RETUSZU  Chylińska zawsze miała odwagę żyć w zgodzie ze sobą. Kiedy w 2006 roku urodziła synka, jako jedna z pierwszych znanych Polek przyznała, że macierzyństwo bywa ekstremalnie trudnym doświadczeniem. Po felietonie Chylińskiej, w którym m.in. pisała, że „poród był potwornym cierpieniem”, a ona, z powodu ciągle płaczącego dziecka, ma „oczy na zapałki”, wybuchł skandal....

Paulina Smaszcz-Kurzajewska
Newsy
Paulina Smaszcz-Kurzajewska rozwiodła się po 23 latach. Czy żałuje tej decyzji? Czy szuka nowej miłości?
Paulina Smaszcz-Kurzajewska rozwiodła się po 23 latach. Czy żałuje tej decyzji? Czy szuka nowej miłości?

Rozwiodła się po 23 latach latach małżeństwa. Czy ma poczucie winy i czy szuka nowej miłości?  Paulina Smaszcz-Kurzajewska   o swoich sukcesach, porażkach i sposobach na zachowanie pogody ducha. Przyznaje otwarcie, że dwa ostatnie lata były dla niej niełatwe. Poważnie chorowała, umarł jej tata, straciła pracę, a na początku tego roku rozwiodła się z Maciejem Kurzajewskim. Zostawiła piękny dom,  w którym mieszkali kiedyś razem, wzięła kredyt i przeprowadziła się z młodszym synem Julianem do nowo kupionego mieszkania. Jej starszy syn Franek kończy studia za granicą. Kobieta petarda na zakręcie? Samotna i nieszczęśliwa? A może pokonała już kryzys? Jak Paulina Smaszcz-Kurzajewska (47) radzi sobie po tylu trudnych doświadczeniach? Zobacz także:  Paulina Smaszcz-Kurzajewska po raz pierwszy tak szczerze o rozstaniu z mężem. "Nie ja odchodziłam..." Powiedziałaś mi, że nie czujesz się samotna. Jednak twoja sytuacja rodzinna jest teraz szczególna. Nie czuję się samotna, ponieważ zachowaliśmy dobre relacje w rodzinie. Ze starszym synem Frankiem rozmawiam przez komunikatory internetowe, z młodszym Julkiem odrabiam lekcje, wspólnie czytamy książki, czasem spotykamy się nawet z Maćkiem na obiedzie. Myślę, że udało nam się wychować wspaniałych synów. Poza tym nie wydaje mi się, że moja sytuacja jest szczególna. Podczas szkoleń, które prowadzę, spotykam kobiety po rozwodzie i jestem przekonana, że takich rodzin jest dziś wiele.  Masz poczucie winy wobec synów?  Nie! Powiedziałam im: „Jestem matką kumplem i wychowuję was nie dla siebie, ale dla świata, dla innych ludzi”. Cudownie jest się przekonywać, że nauka okazywania kobietom szacunku nie idzie w las. Ale ja cię pytam o decyzję o...

Jagna Marczułajtis
East News
Newsy
Jagna Marczułajtis chciała popełnić samobójstwo, kiedy dowiedziała się, że jej syn jest upośledzony
Jagna Marczułajtis chciała popełnić samobójstwo, kiedy dowiedziała się, że jej syn jest upośledzony

PRZYZNAŁA, ŻE CHCIAŁA POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO,  kiedy dowiedziała się, że jej syn jest upośledzony. Gdy blisko pięć lat temu utytułowana snowboardzistka Jagna Marczułajtis (41) była w trzeciej ciąży, miała świadomość, że być może czeka ją wyzwanie opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. „Nie brałam pod uwagi terminacji tej ciąży, bo pokochałam to dziecko”, mówi. Po porodzie synek wyglądał na zdrowego, ale po pięciu miesiącach Jagna zorientowała się, że coś jest nie tak, bo Andrzejek nawet nie próbował siedzieć. Zobacz także:  Wstrząsające wyznanie Jagny Marczułajtis: "Jak to zrobić, żeby się zabić razem z tym dzieckiem" „Po rezonansie magnetycznym usłyszeliśmy wyrok: wada rozwojowa mózgu, szerokozakrętowość zwana pachygyrią. (...) To był cios. Tak się tym wszystkim załamałam, że miałam ogromną depresję. Całą zimę jeździłam z dzieckiem od lekarza do lekarza. Jeżdżąc, patrzyłam tylko, z jakiego mostu zjechać albo jak to zrobić, żeby się zabić razem z tym dzieckiem, żeby po prostu już nie cierpiał on i ja...”, opowiadała w „Super Expressie”. Dziś posłanka największy kryzys ma już za sobą. Zajęła się walką o prawa kobiet, które – jak ona – wychowują niepełnosprawne dzieci.

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner