Psycholog odopowiada na oburzenie gwiazd Małymi Gigantami
ONS

Psycholog odpowiada na oburzenie Młynarskiej "Małymi Gigantami". Zwraca uwagę na istotne kwestie

Psycholog odopowiada na oburzenie gwiazd Małymi Gigantami
ONS

Wielkim echem w mediach odbiła się wypowiedź Agaty Młynarskiej, która na swoim Facebooku ostro skrytykowała show "Mali Giganci". Dziennikarka jest oburzona, że postawą jurorów, formułą show. Przeraża ją również los dzieci, które odpadają z programu i nie radzą sobie z psychiką. Przypomnijmy: Młynarska gorzko o "Małych Gigantach": Pękło mi serce. Nie chce mi się aż wierzyć, że Agnieszka idzie w to jak w dym

Zarzuty gwiazdy TVP były bardzo poważne. Warto jednak zaznaczyć, że sama kiedyś prowadziła programu z udziałem dzieci - była gospodynią drugiej edycji teleturnieju "Eureko, ja to wiem!", a następnie współprowadziła z Jerzym Kryszakiem "Dzień Kangura". Na jej zarzuty odpowiada psycholog pracujący z dziećmi przy "Małych Gigantach", Marta Żysko-Pałuba, która wraz innymi specjalistami otacza zarówno uczestników jak i dzieci opieką:

Program „Mali Giganci” wzbudza wiele emocji wśród widzów. Jedni patrzą z podziwem, inni krytykują martwiąc się na wyrost o dobro uczestniczących w nich dzieci. W większości przypadków wyrażane opinie przypominają skrót myślowy: wystąpienie = wytrenowanie = gigantyczny stres, który prowadzi do powstania błędu poznawczego jakim jest „biedne, zmuszane dzieci”. Krytykujący jednocześnie zapominają o tym, że biorące w programie udział dzieci nie są przypadkowe, a z pewnością nie  należą do źle znoszących tego typu przedsięwzięcia. Przeciwnie, każde z nich, na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Każde z nich ma na swoim koncie wiele podobnych wystąpień i udziałów w różnych konkursach. To jest ich sposób na zabawę.


Pani psycholog dodaje, że program nie jest kręcony na żywo, i w razie potrzeby, zawsze można przerwać, gdy widzie się, że dziecko nie daje rady:

Program nie jest nagrywany na żywo, dzięki czemu w każdej chwili istnieje możliwość jego zatrzymania i odpowiedniego zareagowania na potrzeby dziecka. Dodatkowo nagrania organizowane są w taki sposób aby jego uczestnicy mogli kontynuować swój naturalny rytm dnia.


Zapewnia, że nie ma potrzeby, aby współczuć maluchom:

Nie widzę powodów dla których mamy współczuć tym dzieciom, ale istnieje wiele powodów dla których warto pochylić przed tymi maluchami czoła …. z podziwu dla ich determinacji, zaangażowania, pasji, radości z tego co robią, wytrwałości w dążeniu do celu, talentu. Zapewniam wszystkich, że każde dziecko na planie Małych Gigantów traktuje ten program jak wyjątkową przygodę i świetną zabawę - dopowiada


Co na to Agata?

Zobacz: Dla kogo Agnieszka Chylińska przeszła wielką metamorfozę?
Gwiazdy na planie Małych Gigantów:

Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00