Agata Duda
East News
Newsy

Agata Duda nie chce otrzymywać pensji?! To 18 tysięcy złotych

Agata Duda nie chce otrzymywać pensji?! To 18 tysięcy złotych

Agata Duda nie chce otrzymywać 18 tysięcy złotych miesięcznie? Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wp.pl, według jednego z urzędników pracującego w Kancelarii Prezydenta, urząd nie zabiegał o przyznanie pensji dla pierwszej damy. Jednak jest jedna kwestia, którą zdaniem rozmówcy portalu warto byłoby uregulować. Czy to oznacza, że Agata Duda nie przyjmie wynagrodzenia, jeśli takie zostanie jej przyznane? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska założyły konta na Instagramie! Która wypada lepiej?

Agata Duda rzeczywiście zaliczyła wpadkę podczas pożegnania Trumpów? Ekspert nie ma wątpliwości...

Agata Duda nie chce otrzymywać pensji?! Pierwsza dama wolałaby uregulować inną kwestię

Od kilku dni nie milkną echa związane z gigantycznymi podwyżkami wynagrodzenia dla polityków, w tym również dla Prezydenta RP. Ponadto w planach jest również przyznanie pensji dla pierwszej damy, która do tej pory nie pobierała żadnego wynagrodzenia. Jeżeli ustawa weszłaby w życie, to Agata Duda otrzymywałaby 18 tysięcy złotych miesięcznie. Niektórzy Polacy nie kryją swojego zaskoczenia w związku z projektem ustawy, która zakłada tak duże podwyżki dla polityków, zwłaszcza, że aktualnie zmagamy się z kryzysem gospodarczym i pandemią. 

Jednak wygląda na to, że sama Agata Duda nie chce, aby przyznać jej pensje. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wp.pl, Kancelaria Prezydenta nie domagała się wynagrodzenia dla pierwszej damy. 

Kancelaria Prezydenta nie zabiegała o przyznanie pierwszej damie 18 tys. złotych miesięcznej pensji. Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej - powiedział nieoficjalnie portalowi wp.pl jeden z urzędników Kancelarii Prezydenta.

Agata Duda po tym, jak jej mąż został prezydentem musiała zrezygnować z pracy jako nauczycielka języka niemieckiego i teraz to prezydent finansuje jej składki ZUS z własnej kieszeni. Uregulowanie tej kwestii z pewnością byłoby dla pierwszej damy dogodnym rozwiązaniem.

Przypomnijmy, że planowane podwyżki dla polityków i urzędników są naprawdę duże. Jeśli przepisy weszłyby w życie, to prezydent, premier i wiceministrowie otrzymaliby po 100 procent podwyżki, a pensje  posłów wzrosłyby z około 8 do ponad 12 tysięcy złotych. Z kolei pierwsza dama dostałaby wynagrodzenie w wysokości 18 tysięcy złotych. Czy tak się ostatecznie stanie? Tego dowiemy się pewnie niebawem. 

Agata Duda
East News

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal wp.pl, Agata Duda nie chce otrzymywać pensji. 

Agata Duda
East News

Kancelaria prezydenta wolałaby, aby pierwsza dama miała opłacane składki ZUS. Wtedy nie musiałby robić tego prezydent, który płaci za nie z własnej kieszeni. 

Agata Duda
East News

 

Agata Duda w kwiecistej sukience i zielonym bolerku w USA
East News
Newsy
A jednak! Agata Duda będzie otrzymywać pensję!
Ile?

Agata Duda będzie otrzymywać pensję! Temat zarobków pierwszej damy od dawna wzbudza sporo emocji. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że żona Andrzeja Dudy po przejściu na emeryturę będzie otrzymywać dużo niższe świadczenia - wszystko przez to, że musiała zrezygnować z pracy zawodowej na rzecz swojej nowej funkcji. Agata Duda, jako pierwsza dama do tej pory nie otrzymywała pensji i nie miała płaconych składek- teraz ma się to zmienić!   Pensja dla pierwszej damy Okazuje się, że parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości chcą wprowadzić ustawę, dzięki której pierwsza dama będzie mogła otrzymywać pensję!  Trzeba przygotować ustawę, która regulowałaby status pierwszej damy. Z uwagi na kwestie emerytalne, ubezpieczeniowe, trzeba to uregulować prawnie- w rozmowie z "Super Expressem" przekonywał poseł Marek Ast.  Podobnego zdania jest również wicemarszałek Senatu, Adam Bielan.  Pierwsze damy powinny otrzymywać normalnie pensje, mieć eta t - komentuje w rozmowie z dziennikiem.  Ile będzie zarabiać pierwsza dama? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak warto przypomnieć, że PiS już na początku kadencji proponował, żeby żona prezydenta otrzymywała... ok. 13 tysięcy miesięcznie.   Waszym zdaniem pierwsza dama powinna otrzymywać pensję? Głosujcie w naszej sondzie!    Zobacz także:  "Jest palącym wstydem i żenadą"! Bardzo ostre słowa o Agacie Dudze! Kto tak ocenił pierwszą damę?   Agata Duda będzie dostawać pensję?   Do tej pory pierwsze damy nie otrzymywały wynagrodzenia za pełnioną funkcję. 

Agata Duda i Andrzej Duda na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego
East News
Newsy
Agata Duda w świetnym humorze podczas oficjalnej uroczystości. Spójrzcie na jej suknię! 
Agata Duda w świetnym humorze podczas oficjalnej uroczystości. Spójrzcie na jej suknię! 

Agata Duda towarzyszyła swojemu mężowi podczas oficjalnych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Pierwsza dama po raz pierwszy pokazała się publicznie po tym, jak okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło nowy projekt, który przewiduje podwyżki zarobki polityków oraz pensję właśnie dla Pierwszej Damy. Według projektu PiS, który został poparty przez większość klubów parlamentarnych, Agata Duda będzie mogła liczyć na pensję w wysokości blisko 18 tys. złotych brutto! Jakkolwiek osoba małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (...) nie jest osobą zajmującą kierownicze stanowisko państwowe, to jednak realizuje, jak dotąd nieodpłatnie, ważne zadania o charakterze reprezentacyjnym i wspomagającym Prezydenta RP, także kosztem własnej kariery zawodowej i czasu prywatnego. Zatem w pełni uzasadnione jest przyznanie Jej z tego tytułu odpowiedniego wynagrodzenia- czytamy w uzasadnieniu. Agata Duda z mężem na oficjalnej uroczystości Dziś, 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego Agata Duda pojawiła się u boku swojego męża na oficjalnych obchodach w Warszawie. Pierwsza dama na uroczystości zorganizowanej na placu Piłsudskiego postawiła na granatowy total look. Żona prezydenta zaprezentowała się w długiej sukni z przezroczystościami, którą połączyła z lakierowanymi szpilkami na wysokim obcasie. Agata Duda podkreśliła talię granatowym paskiem.  Zobaczcie zdjęcia z oficjalnej uroczystości z udziałem prezydenta i jego żony. Widać, że Agata Duda była w świetnym humorze!  Zobacz także:   Jolanta Kwaśniewska ocenia Agatę Dudę! Dość chłodno... Agata Duda na uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Żona Andrzeja Dudy postawiła na granatowy total look.   

Agata Duda podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim
East News
Newsy
"Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna" Pracownik kancelarii prezydenta o Agacie Dudzie
O co chodzi?

  Życie Agaty Dudy zmieniło się prawie trzy lata temu, gdy jej mąż Andrzej Duda został prezydentem Polski. Kadencja Dudy potrwa do 2020 roku. Wraz z objęciem przez niego urzędu, Agata Duda musiała zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia zawodowego i odejść z pracy w liceum w Krakowie, gdzie uczyła języka niemieckiego. Co teraz robi Agata Duda? Udziela się charytatywnie, towarzyszy mężowi w najważniejszych podróżach zagranicznych, organizuje różne wydarzenia dla dzieci w Pałacu Prezydenckim. Zdaniem ministra z kancelarii prezydenta, sytuacja pierwszej damy w Polsce jest dramatyczna. Dlaczego?   Zobacz:  Jasne kolory dodają kilogramów? Nic z tych rzeczy! Pierwsza Dama właśnie udowodniła, że biały może wyszczuplić!   Agata Duda - jej sytuacja jest dramatyczna? Rola Agaty Dudy sprowadza się do bywania na ważnych wydarzeniach w Pałacu Prezydenckim, podróżowaniu z mężem, wręczaniu nagród różnym organizacjom. Szczególnie bliskie jej sercu są dzieci, dlatego to właśnie im poświęca dużo czasu - pojawia się w domach dzieci, zaprasza chore dzieci do Pałacu, organizuje dla nich różne podróże. Pierwsza dama w Polsce nie może jednak podejmować żadnej pracy, dlatego nie ma więc własnego źródła dochodu. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera stwierdził, że już kiedyś pojawiły się plany stworzenia ustawy, która wprowadzałaby pensję dla pierwszej damy i jego zdaniem powinno się wrócić do tego pomysłu.  - Status pierwszej damy uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej, a żeby korzystać ze służby zdrowia, muszą być opłacane składki (...)  Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna.  W każdym normalnym państwie nie powinna mieć taka sytuacja miejsca, że nagle pierwsza dama jest wyłączona z systemu, nie istnieje w sensie prawnym - powiedział w programie "Onet Opinie" sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner