Adriana Kalska na TeleKamerach 2020
EastNews

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski umieścili ważny apel w sprawie wirusa! „Dziś każdy wynik jest dobry”

Adriana Kalska na TeleKamerach 2020
EastNews

Świat żyje w cieniu pandemii sporodowanej przez koronawirusa i to on zdominował media na całym swiecie. Na drugi plan zeszły inne choroby, w tym inny groźny dla życia i zdrowia wirus - HIV. O badaniach w kierunku zakażenia HIV przypomnieli na swoich profilach społecznościowych Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski. Sympatyczna para, kojarzona powszechnie dzięki wspólnym występom w „M jak miłość”, biorą udział w kampanii społecznej #koniecAIDS.

Co piszą o testach wykrwających wirusa HIV?

Zobacz także: Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski planują ślub? Znamy prawdę!

Kalska i Roznerski o badaniach w kierunku HIV

Jak przypomina Mikołaj Roznerski, tylko 9 procent Polaków zrobiło test w kierunku HIV. Szacuje się, że w Polsce ponad 50 proc. osób zakażonych nie jest tego świadomych. 

- Takie statystyki to efekt między innymi lęku przed śmiertelną chorobą jaką jest AIDS. Ludzie wciąż traktują zakażenie HIV jak wyrok śmierci. Tymczasem nie jest to prawda: zakażenie HIV nie równa się AIDS - pisze.

- Dziś wszyscy myślimy o naszym zdrowiu. Potrzebujemy dobrych wiadomości. Medycyna dała nam już wszystkie narzędzia, żeby całkowicie zakończyć epidemię AIDS. Jedyne co Wy musicie teraz zrobić, to wykonać test na HIV! Pamiętajcie, że dziś każdy wynik jest dobry - wtóruje mu Ada Kalska.

I przypomina, że AIDS wywoływało kiedyś podobny strach do tego, który teraz COVID-19.

Osoby, które się zarażają są stygmatyzowane i wykluczane. Pamiętajcie, społeczny lincz i brak solidarności jest dużo groźniejszy od najbardziej agresywnego wirusa! - przestrzega Kalska, jednocześnie bardzo zachęcając do badań.

Trudno się nie zgodzić z tym apelem. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cześć :) Jak już pewnie wiecie od @mroznerski, zostaliśmy ambasadorami kampanii społecznej #koniecAIDS . DBAJMY O SIEBIE!!! Dziś wszyscy myślimy o naszym zdrowiu. Potrzebujemy dobrych wiadomości. Medycyna dała nam już wszystkie narzędzia, żeby całkowicie zakończyć epidemię AIDS. Jedyne co Wy musicie teraz zrobić, to wykonać test na HIV! Pamiętajcie, że dziś każdy wynik jest dobry. AIDS wywoływało kiedyś podobny strach do tego, który teraz COVID-19.  Osoby, które się zarażają są stygmatyzowane i wykluczane. Pamiętajcie, społeczny lincz i brak solidarności jest dużo groźniejszy od najbardziej agresywnego wirusa! Tylko 9% Polaków dobrowolnie zrobiło test w kierunku HIV. Szacuje się, że w Polsce ponad 50% osób zakażonych nie jest świadomych swojego zakażania. To największy odsetek w Unii Europejskiej. Takie statystyki to efekt między innymi lęku przed śmiertelną chorobą jaką jest AIDS. Ludzie wciąż traktują zakażenie HIV jak wyrok śmierci. Tymczasem nie jest to prawda: zakażenie HIV nie równa się AIDS! AIDS, czyli zespół nabytego niedoboru odporności, to końcowe stadium zakażenia, do którego w obecnych czasach nie musi dochodzić! Dzięki postępowi medycyny i dostępnym w Polsce ZA DARMO lekom, osoby zakażone mogą żyć długo i zdrowo. #koniecAIDS #MACVIVAGLAM @projektttest @fes_edu @maccosmeticspoland @voguepolska @newsweekpolska @lukaszjemiol

Post udostępniony przez Adriana.Kalska (@adriana.kalska.official)

 

Zobacz także: Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski przestrzegają kwarantanny!? Para rozdzieliła się przez koronawirusa?

Ada i Mikołaj to jedna z najbardziej lubianych par polskiego show-biznesu, sympatię zyskali m.in. w "M jak miłość"

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski na planie M jak miłość
MTL Maxfilm

Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51