Adam Bielecki
Facebook/Adam Bielecki
Newsy

Adam Bielecki miał wypadek na K2! "Spadł na niego kamień. To głębokie obrażenia"

Jaki jest jego stan?

Adam Bielecki miał wypadek na K2 - poinformował portal tvn24.pl. Polski himalaista, jeden z członków akcji ratunkowej Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol na Nanga Parbat, dziś rano wyszedł z razem z innym uczestnikiem wyprawy, Januszem Gołąbem, w stronę obozu pierwszego. Po drodze wydarzył się przykry wypadek. Adam Bielecki zamieścił specjalne oświadczenie na Facebooku.

- Eh było blisko. Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy - czytamy w komunikacie.

Adam Bielecki pokazał też zdjęcie, jak wyglądał po wypadku.

 

Adam Bielecki
Facebook/Adam Bielecki

Zobacz też: Relacja Elisabeth Revol z Nanga Parbat zawiera luki?! Znany himalaista komentuje sprawę!

 

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Wypadek Adama Bieleckiego na K2. Co się stało?

 

Adam Bielecki został uderzony przez spadający kamień - poinformował Krzysztof Wielicki, kierownik polskiej wyprawy na K2.

- Adam miał wypadek. Nic mu nie zagraża, jest w bazie. Wszystko jest OK. Spadł na niego kamień, uderzając w kask, czoło i nos. Adam doznał lekkich obrażeń czoła i nosa, wymagających szycia. Po zejściu do bazy koledzy, będąc w konsultacji z doktorem Szymczakiem, zszyli rany - przekazał Wielicki w rozmowie z tvn24.pl.

Adam Bielecki na kilka dni będzie musiał przerwać wspinaczkę. Według zapewnień Wielickiego, Bielecki stan himalaisty jest dobry. Wielicki podkreślił, że wyprawa na K2 nie zostanie przerwana. Pochwalił również postawę kolegów Bieleckiego.

- Mamy nadzieję, że Adam szybko wróci do zdrowia. Dla nas to trudna sytuacja. Wypadek nie jest powodem przerwania akcji. Adam będzie musiał kilka dni spędzić w bazie. Dobrze spisali się koledzy, którzy chwycili za igły nici. Obecnie w górach jest teraz tylko Janusz Gołąb. A jeśli chodzi o Adama, obrażenia są głębokie, ale na szczęście to tylko rany, które trzeba było zaszyć. Bielecki nie stracił przytomności, dobrze zniósł zejście do bazy - powiedział.

 

Polecamy: To ostatnia wiadomość, jaką wysłał Tomasz Mackiewicz. Potem już tylko cisza...

 

Adam Bielecki uczestniczył w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

Adam Bielecki
Facebook/Adam Bielecki

Himalaista uległ wypadkowi na K2. Czeka go kilka dni przerwy we wspinaczce.

Adam Bielecki
Facebook/Adam Bielecki

 

Tomasz Mackiewicz - relacja lekarzy
Newsy
Przyjaciółka Mackiewicza o akcji na Nanga Parbat: „To jest bezczelność!”. Powiedziała też, co sądzi na temat Revol!
Przyjaciółka Mackiewicza o akcji na Nanga Parbat: „To jest bezczelność!”. Powiedziała też, co sądzi na temat Revol!
Elisabeth Revol
Facebook
Newsy
Film z momentu uratowania Elisabeth Revol! Pokazano też odmrożenia himalaistki. Jest ryzyko amputacji
Zobacz wideo!

  Zakończono akcję ratunkową Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na profilu internetowym Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera. Brawurowa akcja, przeprowadzona przez Adam Bieleckiego i Denisa Urubko, zakończyła się sprowadzeniem z ośmiotysięcznika Nanga Parbat, Elisabeth Revol, która znajdowała się na wysokości około 6100 metrów. Ze względu na złe warunki pogodowe, akcja nie mogła być kontynuowana. Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat na wysokości około 7220 metrów. Według najnowszych informacji - Mackiewicz i Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat.   Krzysztof Wielicki - kierownik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 informuje, że akcja ratunkowa została zakończona. Przebiegła zgodnie z planem i założeniami. E. Revol została uratowana. Ratownicy są w Skardu i po poprawie pogody dołączą do Wyprawy. Akcja ta nie ma żadnego wpływu na przebieg Wyprawy.  Ratownicy czują się dobrze - czytamy w komunikacie.   Do internetu trafił filmik z momentu, kiedy ratownicy docierają do Elisabeth Revol.   Zobacz też:  Martyna Wojciechowska w poruszającym wpisie żegna Tomasza Mackiewicza! "Został na tej Górze na zawsze"   Filmik z akcji ratunkowej Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza Nagrania zostało opublikowana na Facebooku na profilu "Denis Urubko FANS". Nie widać na nim wiele - akcja ratunkowa została przeprowadzona w nocy - jednak słychać głos Urubko, który wita się z Revol oraz komunikuje Bieleckiemu, że odnalazł Francuzkę. - Miło cię widzieć. Adam, mam ją - mówi w języku angielskim Denis Urubko na filmiku. 38-letnia himalaistka była wyczerpana i wyziębiona.  Elisabeth Revol została przewieziona do szpitala w Islamabadzie. Doznała poważnych odmrożeń dłoni i stóp. Francuska telewizja France 3 pokazała reportaż o himalaistce, w którym...

Denis Urubko i Adam Bielecki na K2
Urubko Blog
Newsy
Zaskakująca decyzja Denisa Urubki! Samotnie wchodzi na szczyt K2! Nie chciał rozmawiać z Krzysztofem Wielickim i nie wziął ze sobą ważnej rzeczy!
Zaskakująca decyzja Denisa Urubki! Samotnie wchodzi na szczyt K2! Nie chciał rozmawiać z Krzysztofem Wielickim i nie wziął ze sobą ważnej rzeczy!

Denis Urubko sam próbuje zdobyć szczyt K2! Skąd taka decyzja? Dlaczego odłączył się od polskiego zespołu, z którym miał podjąć próbę ataku szczytowego w marcu? Denis Urubko uważa, że wejście po 1 marca nie będzie się liczyło jako zimowe, dlatego postanowił sam przed końcem lutego spróbować zdobyć szczyt K2 i dokonać pierwszego historycznego wejścia zimą na ten ośmiotysięcznik. Gdzie obecnie jest himalaista?   ZOBACZ:  Adam Bielecki miał wypadek na K2! "Spadł na niego kamień. To głębokie obrażenia"   Denis Urubko sam próbuje zdobyć szczyt K2! Nie ma z nim kontaktu Himalaista w sobotę opuścił bazę i skierował się do obozu pierwszego.   - W dniu dzisiejszym [sobota], oprócz standardowych wyjść aklimatyzacyjnych, Denis Urubko samodzielnie, bez poinformowania kierownictwa wyprawy, wyruszył z bazy by podjąć próbę wejścia na szczyt K2 przed końcem lutego - poinformowano na fanpage'u Polskiego Himalaizmu Zimowego.   Gdzie znajduje się teraz Urubko? Biwakuje powyżej pierwszego obozu. Na drodze spotkał się z duetem Maciej Bedrejczuk - Marcin Kaczkan, ale odmówił rozmowy radiowej z Krzysztofem Wielickim oraz wzięcia ze sobą radiotelefonu, poinformował portal wspinanie.pl.     Co dalej z polską wyprawą na K2? Maciej Bedrejczuk i Marcin Kaczkan mają w niedzielę przenieść obóz drugi z wysokości 6500 m na 6700 m. Z kolei Marek Chmielarski i Artur Małek wyjdą z bazy, by zaaklimatyzować się w obozie C3 (7200 m) i mają zabezpieczyć próbę Urubki. Co z Adamem Bieleckim? Himalaista znajduje się w bazie i regeneruje się po ostatnich wejściach i nocy spędzonej na 7200 m. To Adam Bielecki miał z Denisem podjąć próbę ataku szczytowego. Co stanie się teraz, skoro Urubko sam próbuje zdobyć szczyt? - Potencjalnie przewidziany do ataku szczytowego był zespół Bielecki-Urubko, który...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner