Ada Fijał skomentowała klauzulę sumienia
ONS/dziendobrytvn.pl

Ciężarna Fijał oburzona decyzją Chazana. Jako lekarz ma dla niego radę

Ada Fijał skomentowała klauzulę sumienia
ONS/dziendobrytvn.pl

Sprawa profesora Chazana i odmowy wykonania aborcji rozgrzewa polskiego społeczeństwo już od dłuższego czasu i wywołała dyskusję o tzw. "klauzuli sumienia". Na temat ten wypowiadało się już szerokie grono ekspertów, nie mogło zabraknąć też opinii celebrytów - czasami bardzo zaskakujących. Przypomnijmy: Mucha popierała kiedyś głośno aborcje. Teraz skomentowała aferę z Chazanem

Głos w tej sprawie zabrała też Ada Fijał, która studiowała medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a stomatolog to jej drugi po aktorstwie zawód. W rozmowie z "Galą" ciężarna gwiazda wyznaje, że klauzula sumienia to pomyłka i każdy lekarz publicznego szpitala powinien kierować się przede wszystkim przysięgą Hipokratesa i polskim prawem. Twierdzi też, że osoby, które mają wątpliwości co do moralności wykonywanych zabiegów, w ogóle nie powinni studiować niektórych specjalizacji na medycynie.
 

Łączenie wiary z przysięgą Hipokratesa i pracą w publicznej służbie zdrowia uważam za gigantyczną pomyłkę. Lekarz państwowego szpitala powinien udzielić pomocy zgodnej z prawem, dobrem oraz światopoglądem pacjenta, a nie własnym, lub skierować taką osobę do innej placówki. Jeśli ktoś studiuje medycynę i chce się powoływać na klauzulę sumienia, nie powinien w ogóle robić niektórych specjalizacji np. z ginekologii - przekonuje w rozmowie z "Galą" Fijał.


Kolejny głos rozsądku w gorącej dyskusji. Zgadzacie się z Adą?

Zobacz: Pazura broni lekarza, który odmówił aborcji. Jego wpis wywołał burzę

Ciężarne Fijał i Wendzikowska w pracy:

Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48