Natalia Niemen broni profesora Chazana
ONS

Natalia Niemen nadal broni Chazana. Zaliczyła przy tym rażącą wpadkę

Natalia Niemen broni profesora Chazana
ONS

Afera z udziałem profesora Chazana, który odmówił wykonania aborcji swojej pacjentce wciąż wzbudza wielkie emocje. Chazan powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania w szpitalu aborcji, ignorując przy tym wyraźne wskazania medyczne ze względu na wady płodu (mózgu i twarzy). Profesor nie wskazał także pacjentce innego lekarza lub placówki, gdzie mogła wykonać zabieg, do czego zobowiązują przepisy. Po narodzinach, dziecko zmarło, a Bogdan Chazan stracił piastowane stanowisko. Przypomnijmy: Dziecko pacjentki profesora Chazana nie żyje! Lekarz poniesie konsekwencje

Jedną z osób, która od początku broniła lekarza, była wokalistka Natalia Niemen. W swoim oświadczeniu na Facebooku namawiała do podpisywania petycji popierającej jego działalność. Dziś artystka w nowym wpisie znów nawiązała do głośnej afery.

Na fanpage wrzuciła filmik z Nickiem Vujicicem - australijskim kaznodzieją i mówcą motywacyjnym, który urodził się z wrodzoną chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Wokalistka zastanawia się, co byłoby, gdyby jego rodzice podjęli decyzję o aborcji:

A CO BY BYŁO, GDYBY JAKIŚ "ŻYCZĄCY DOBRZE" "LEKARZ" (LEKARZ - TEN OD LECZENIA  ) PRZEKONAŁ RODZICÓW NICKA VUJICICA, BY GO "USUNĄĆ"?....PRZECIEŻ TO NIE CZŁOWIEK, TYLKO POTWOREK.....ŻYJĄC BĘDZIE BARDZO CIERPIAŁ......TYMCZASEM, NICK JEST JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH DZISIAJ LUDZI NA ŚWIECIE - OŚMIELĘ SIĘ RZEC. JEŻDŻĄC PO CAŁYM GLOBIE, PODNOSI LUDZI WLEWAJĄC W NICH NIEPRAWDOPODOBNĄ NADZIEJĘ, RADOŚĆ, WIARĘ, PRAWDĘ, KTÓRA....UWALNIA!!!!!! MA PIĘKNĄ ŻONĘ I SYNKA. - pisownia oryginalna


Niemen zapomniała jednak o istotnym fakcie, na który uwagę zwrócili jej fani. Dziecko pacjentki Chazana miało zdiagnozowane śmiertelną chorobę, zaś życie Nicka nie było zagrożone.

Ania: Natalio, ale on miał zdrowy mózg, a tamto dziecko...
Margot: Miałam napisać coś podobnego, ale ostatecznie... chyba nie ma sensu


Natalia nie odpowiedziała na te zarzuty. Co sądzicie o całej aferze?

Zobacz: Prof. Chazan wrócił z urlopu. Czekało na niego wypowiedzenie
 

 


 

Gwiazdy o "aferze podsłuchowej":

Przeładuj

Czy Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się na karmienie piersią? Wiemy!

zobacz 01:23