Jack i Rose w filmie Titanic
East News, album online
Newsy

7 wpadek w kultowych filmach. "Pretty Woman", "Dirty dancing", "Kiler-ów 2-óch"…

Odbijający się kamerzysta w drzwiach sali bankietowej w "Titanicu" to jeszcze nic! Zobaczcie, jakie wpadki znaleźliśmy w innych kultowych produkcjach!

Wszyscy kochamy wpadki, a one zdarzają nawet w największych kinowych hitach. Wydawać by się mogło, że milionowe budżety, które są przeznaczane na filmy, nie przewidują potknięć, to wiele wpadek zostaje niezauważonych przez twórców lub zostawionych specjalnie by sprawdzić spostrzegawczość widza.

Zobacz także: Błędy w filmie Titanic - czy dostrzegliście te wpadki, m.in. kamerzystę odbijającego się w drzwiach?

Jennifer Grey z "Dirty Dancing" żałuje operacji nosa! Gorzkie wyznanie gwiazdy. Wymusiła to na niej matka

Wpadki w kultowych filmach 

W poniższym zestawieniu przedstawiamy wam kilka wpadek z filmów takich jak uwielbiany przez wszystkich "Titanic", "Pretty Woman" czy "Kevin sam w Nowym Jorku". Wpadki nie oszczędzają również polskich produkcji. Znaleźliśmy je w "Dniu Świra", Kiler-ów 2-óch" czy "Chłopaki nie płaczą". Zwróciliście na to uwagę, jak oglądaliście? 

"Kiler-ów 2-óch"

"Kiler-ów 2-óch" to kontynuacja uwielbianego przez widzów "Kilera". Zabawna wpadka pojawia się podczas sceny, gdzie nasłany przez Siatę Szakal (płatny zabójca) strzela do Jurka Kilera. Grany przez Cezarego Pazurę Kiler został zdublowany przez kaskadera, co widać w momencie, w którym przelatuje przez biurko. Kamera uchwyciła twarz kaskadera, co widać na screenie poniżej. 

filmowe wpadki
YouTube/screen

"Titanic"

Film "Titanic" to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych filmów na świecie. Chociaż końcówka jest tragiczna i nawiązuje do prawdziwej katastrofy "Titanica" z 1912 roku, ukazuje jednocześnie jedną z najpiękniejszych historii o miłości, którą można oglądać bez końca. Wy również z pewnością oglądaliście tę produkcję kilkukrotnie. W filmie można wyłapać sporo wpadek np. ta, w której na filmie załapał się kamerzysta. Pracownik produkcji odbił się w szybie drzwi sali bankietowej. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na moment, w którym Jack przekazuje Rose karteczkę z godziną spotkania. Jest ona koloru żółtego. Jednak, gdy Rose ją czyta, jest już biała.

Zwróciliście na to uwagę? A może zwrócicie przy kolejnym seansie? 

Zobacz także: Błędy w filmie Titanic - czy dostrzegliście te wpadki, m.in. kamerzystę odbijającego się w drzwiach?

Titanic

"Kevin sam w Nowym Jorku"

Chyba nie ma lepszej propozycji na święta jak "Kevin sam w domu" czy jego kontynuacja "Kevin sam w Nowym Jorku". Te seanse stały się już tradycją w polskich domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Przyjrzeliśmy się wpadkom z drugiej części. 

Zacznijmy od tego, że w pierwszej części filmu Kevin ma 8 lat, a drugiej już 10 lat, chociaż w filmie jest mowa, że w domu został rok temu. Z kolei kiedy Kevin rozsypuje perły na ulicy, aby uciec przed złodziejami, jest iść bardzo mało. W kolejnym ujęciu, gdy jeden ze złoczyńców się na nich poślizgnął jest ich znacznie więcej.

Warto również zwrócić uwagę na scenę w limuzynie, w którą Kevin zamówił by dostać do popularnego sklepu z zabawkami. Pomijając fakt, że zamówienie limuzyny przez dziecko byłoby niemożliwe, to ciekawa jest ilość coli w kieliszku chłopca. W jednym kadrze jest jej mniej niż połowa, natomiast w następnym więcej niż 3/4. 

To nie wszystkie wpadki z filmu. Jeżeli wasza ciekawość nie jest zaspokojona zobaczcie więcej wpadek z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku". 

"Pretty Woman"

„Pretty Woman” to jeden z najbardziej romantycznych filmów i idealny seans nie tylko dla zakochanych ale również dla singli. Chociaż produkcja jest absolutnie kultowa to nie brakuje w niej wpadek. 

Dopatrzyć się można między innymi, kiedy Vivian na początku je croissanta, a kiedy siada na stole, w ręku ma nadgryzionego naleśnika. Magia? :) 

Julia Roberts i Richard Gere w filmie

"Chłopaki nie płaczą"

"Chłopaki nie płaczą" to jedna z najbardziej kultowych produkcji w historii polskiego filmu. Wiele tekstów przeszło do polskiego slangu, ale również warto wspomnieć o wpadkach. Jedną z najśmieszniejszych jest ta z końcówki filmu, gdzie podczas rzucania monety, widać wtedy, że jest powieszona na nitce. Zwróciliście na to uwagę? A może wyłapaliście inne wpadki? 

chłopaki nie płaczą wpadki
YouTube/screen

"Dzień Świra"

"Dzień Świra" w reżyserii Marka Koterskiego to kolejna kultowa produkcja uwielbiana przez Polaków. Twórcy jednak również nie uniknęli wpadek. Jedna z najbardziej kultowych to ta, w momencie w którym Adaś uderza się głową w skrzynkę na wysokości nosa, a plaster przykleja na czole. 

dzień świra wpadki
Youtube/screen

"Dirty dancing"

"Dirty Dancing" powstał z bardzo małym budżetem, a okazał się najbardziej kasowym filmem lat 80. Poza tym otworzył drzwi do kariery Jennifer Grey i Patrickowi Swayze. To przepiękna historia o miłości, którą chciałaby przeżyć niejedna kobieta. Jakich wpadek można doszukać się w tym romansidle? Między innymi tę, gdy podczas malowania scenografii do występów przez Baby - widzimy, że jej pędzel jest czysty. Warto również wspomnieć o tej, gdy Johnny i Baby tańczą do piosenki "Love Man" Reddinga z 1967 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że akcja filmu toczy się 4 lata wcześniej. Lubicie wyłapywać wpadki w filmach? A może zapamiętaliście inne, niż te, które wymieniliśmy w artykułach? 

Zobacz także: Główni aktorzy tak się nie lubili, że "Dirty Dancing" mógł przez to nie powstać! Wszystko zmieniła jedna rozmowa

Kultowe filmy, muzykę oraz książki, kupisz, wykorzystując aktualny kod rabatowy empik! Sprawdź najnowszą ofertę!

Dirty Dancing
East News

 

Titanic
East News
Newsy
Przystojny i zły... Billy Zane w "Titanicu" grał narzeczonego Rose. Po 23 latach ciężko go poznać!
Narzeczony Rose w "Titanicu" powalał urodą. Dziś ma brzuszek, jest łysy i ciężko go poznać!

"Titanic" to film nieśmiertelny. Pomimo upływu lat wciąż oglądamy go z zapartym tchem i z pewnością każdy fan tej kultowej produkcji pamięta wszystkich bohaterów, nie tylko Rose i Jack'a. Jedną z wyróżniających się postaci był czarny charakter - Caledon "Cal" Hockley, czyli narzeczony głównej bohaterki, dla którego liczyły się tylko pieniądze. W tę postać wcielił się prawdziwy przystojniak - Billy Zane. Ciekawe czy wiecie jak wygląda po 23 latach od premiery filmu! Zobaczcie naszą galerię!  Zobacz także:  Błędy w filmie Titanic - czy dostrzegliście te wpadki, m.in. kamerzystę odbijającego się w drzwiach? Billy Zane w "Titanicu" grał przystojnego narzeczonego Rose. Jak wygląda po 23 latach od premiery filmu? Będziecie w szoku!  Billy Zane, a właściwie William George Zane Jr. to aktor, którego głównie kojarzymy właśnie z filmu Titanic. Ale Zane wystąpił wielu innych kultowych produkcjach między innymi w "Powrocie do przyszłości", "Martwej ciszy", "Niebezpiecznej strefie" i wielu innych. Urodził się 24 lutego 1966 roku w Chicago i oprócz aktorstwa w przeszłości zajmował się także modelingiem! Bardzo często w filmach występuje jako czarny charakter lub romantyczny bohater, który rozkochuje kobiety bez pamięci.  I właśnie kreacja czarnego charakteru przypadła mu w filmie Titanic. Chociaż Caledon   był narzeczonym Rose, to nietrudno było zauważyć, że nie żywił do swojej partnerki żadnego uczucia. Dla Cal'a liczyły się tylko pieniądze! Chciał ożenić się z Rose, jednak jego plany pokrzyżował Jack, którego Cal chciał się skutecznie pozbyć.  Ale jak wiadomo Rose także nie była zakochana w swoim narzeczonym. Wybrała prawdziwą miłość, Jack'a. I chociaż ich uczucie trwało...

Hubert Urbański - Milionerzy
Newsy
"Milionerzy": Nieprzechodni wśród przechodnich?
Wielkie emocje i trudne pytania w programie "Milionerzy"!

Kolejny odcinek " Milionerów " za nami! Uczestnik od początku miał problem z odpowiedziami na pytania. Przy trzecim wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe. Padło pytanie o milion? Zobaczcie, ile wygrał Pan Michał, który pracuje jako pedagog resocjalizacyjny! Uczestnikowi na widowni kibicowała żona Anna. Uczestnik "Milionerów" na początku odpowiedział na pytanie za 500 zł "Wieża stanowiąca podporę wschodniego skrzydła zamku na Wawelu? Mężczyzna już przy pierwszym pytaniu skorzystał z koła ratunkowego, publiczność poprawnie wybrała odpowiedź b: Kurza Stopka.  Drugie pytanie za 1000 zł brzmiało:  W której z dyscyplin sędzia może posyłać na ławkę kar: a: w boksie b: w tenisie c: w hokeju na lodzie d: w pong-pongu Prawidłowa odpowiedź to oczywiście C: w hokeju na lodzie.  Pytanie za 2000 zł brzmiało:  Prezydent z charakterystycznym dołkiem w brodzie to: a: Andrzej Duda b: Aleksander Kwaśniewski c:  Bronisław Komorowski d: Lech Wałęsa Uczestnik przy tym pytaniu wykorzystał aż dwa koła ratunkowe: telefon do przyjaciela i 50:50, ale ostatecznie odpowiedział poprawnie i wybrał A: Andrzej Duda. Pytanie za 5000 zł: Jedna z najsłynniejszych romantycznych scen to ta z motywem muzycznym z utworu "My Heart Will Go On" w filmie: a: "Uwierz w ducha" b: "Pretty Woman" c: "Titanic" d: "Dirty Dancing" Prawidłowa odpowiedź to C: "Titanic". Uczestnik wygrał 5 000 zł "Milionerzy": pytanie za 10 tys. zł To wodny roztwór kwasu węglowego i kationów metali: wapnia, magnezu, sodu, potasu oraz anionów wodorowęglanowych, siarczanowych, chlorkowych: a: woda destylowana b: woda ciężka c: woda gazowana d:...

Diabeł ubiera się u Prady
Newsy
Ta scena została usunięta z filmu Diabeł ubiera się u Prady. Fani: To zmienia cały film. Musicie ją zobaczyć!
To byłaby hitowa scena!

Znacie film "Diabeł ubiera się u Prady" z doskonałą rolą Meryl Streep? Jesteśmy pewni, że tak. Mamy dla Was prawdziwą gratkę - w sieci pojawiła się scena, która została usunięta z filmu przez produkcję. Dlaczego? Tego nie wiemy, ale większość fanów uważa, że to słuszna decyzja!   Zobacz:  Diabeł ubiera się u... Meryl Streep   Usunięta scena z filmu "Diabeł ubiera się u Prady". Główną postacią w filmie była Miranda  Priestley, lodowata szefowa nowojorskiego pisma o modzie "Runway". W scenie, która została usunięta, Andrea ( Anne Hathaway) ratuje swoją szefową podczas wielkiego balu. Ta... dziękuje jej za pomoc, a wiemy przecież, że Miranda nie zna tego słowa w stosunku do swoich pracowników ;) Dlatego też niektórzy uważają, że to słuszna decyzja: Nic dziwnego, że ją usunęli. Zniszczyłaby całą postać Mirandy, jako królowej lodu - komentarz fana cytuje chillizet.pl. Zobacz:  Błędy w filmie Titanic - czy dostrzegliście te wpadki, m.in. kamerzystę odbijającego się w drzwiach? Internauta, który pokazał usuniętą scenę stwierdza jednak, że zmienia ona wydźwięk filmu: Pierwszy raz widzę tą usuniętą scenę z "Diabeł ubiera się u Prady". Szczerze, to zmienia cały film. A co Wy o tym sądzicie?   Zobacz:  17 lat temu padł pierwszy klaps na planie "M jak miłość"! A pamiętasz kogo oni grali w serialu? Quiz   I'm just seeing this deleted scene from The Devil Wears Prada for the first time, and honestly it changed the whole movie for me pic.twitter.com/6Zkr6UxHQO — Spencer Althouse (@SpencerAlthouse) 28 sierpnia 2017    

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak