Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl

„Każda kobieta ma prawo być matką” - lekarz o aktorce, która urodziła bliźniaki w wieku 60 lat

Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl

Późne macierzyństwo aktorki Barbary Sienkiewicz to temat numer jeden w polskich mediach. Wszystko przez Olgierda Łukaszewicza, który chciał pomóc 60-letniej koleżance w kłopotach finansowych i upublicznił sprawę. Napisał list otwarty do premier Kopacz i pokazał fotografię bliźniaków na swoim blogu. Zobacz: 60-letnia aktorka, która została matką potrzebuje pomocy. Olgierd Łukaszewicz reaguje

Nieznana wcześniej aktorka jest od kilku dni bohaterką licznych publikacji. Przez chwilę pojawiły się nawet wątpliwości, czy aktorka ma faktycznie 60 lat. Zobacz: Najstarsza matka w Polsce nie ma wcale 60 lat? Czyżby aktorka była o 10 lat młodsza?

Aktorka, która jest na emeryturze zwróciła się do premier Ewy Kopacz z prośbą o pomoc i przyznanie jej zasiłku macierzyńskiego, który nie przysługuje kobietom pobierającym emeryturę. Sienkiewicz nie chce, by zwykli ludzie organizowali dla niej pomoc. Zobacz: Barbara Sienkiewicz nie chce pomocy ludzi! „Nie chodzi o to, żeby naród łożył na moje dzieci!”

Niektórzy zastanawiają się, jak to się mogło stać, że 60-latka zaszła w ciążę. Aktorka twierdzi, że to dzięki terapii hormonalnej, ale część lekarzy ma wątpliwości. Po pierwsze, czy to była terapia hormonalna, a nie zapłodnienie metodą in vitro, po drugie, czy należy umożliwiać kobietom w tym wieku zachodzenie w ciążę i rodzenie dzieci.

Doktor Grzegorz Południewski, ginekolog, w rozmowie z „Super Expressem” stanowczo mówi, że każda kobieta ma prawo być matką, niezależnie od wieku. A tym starszym nie powinno się ograniczać dostępu do terapii:

Trudno jest przewidzieć przyszłość, bo jednocześnie młoda matka może umrzeć, zginąć w wypadku i zostawić swoje dzieci rodzinie. Każdy kto się decyduje na ciążę, musi to uwzględnić w swoich rachunkach życiowych. Mogę tylko powiedzieć, że każda matka, która ma dzieci z leczenia niepłodności zrobi wszystko, żeby wychować je dobrze. Z tej prostej przyczyny, że te dzieci są chciane, oczekiwane i kochane. Ale to nie jest powód żeby ludziom ograniczać dostęp do terapii tylko dlatego, że mają w kalendarzu trochę więcej cyferek - twierdzi lekarz.
 

Olgierd Łukaszewicz chyba się nie spodziewał, że zainicjuje publiczną debatę na temat terapii hormonalnych i późnego macierzyństwa.


Zobacz także: Barbara Sienkiewicz jak Annie Leibovitz? Beata Ścibakówna o 60-letniej matce bliźniaków „Trzeba jej pomóc”

 

Kim jest najstarsza matka w Polsce?


Zdjęcia Barbary Sienkiewicz

 

Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04