Roksana Węgiel - teledysk Dobrze jest, jak jest Roksana Węgiel na Fryderykach 2019 w czarnej marynarce Roksana Węgiel w oryginalnej sukience
Roksana Węgiel - magazyn Party

Choć nastolatki ją kochają, a w naszym plebiscycie Gwiazda Young Party.pl zajęła trzecie miejsce, to Roksana Węgiel nie uniknęła ostatnio kontrowersji... 14-latka najpierw wygrała „The Voice Kids”, a następnie konkurs Eurowizji dla dzieci, odbywający się na Białorusi. Teraz dochodzi do tego trzecie miejsce w naszym wielkim plebiscycie Gwiazda Young Party.pl. To jedna strona medalu. Jest jednak i druga, bo na młodziutką gwiazdę runęła ostatnio lawina krytyki. Z mieszanymi uczuciami przyjęto fakt, że wzięła udział w reklamie jednej z sieci komórkowych czy że pojawiła się na wieczornym przyjęciu w makijażu i na wysokich obcasach. O ile jednak te głosy można było zbagatelizować, o tyle większa awantura wybuchła o tekst najnowszej piosenki Roksany – „Lay Low”. W jej tekście pojawiają się takie sformułowania: „Boy, you got me up until morning” („Chłopcze, nie dałeś mi zasnąć do rana”), „When your body knows, your body knows” („Kiedy twoje ciało wie, twoje ciało wie”) czy „Let me scream out your name” („Pozwól mi krzyczeć twoje imię”).

Czy ósmoklasistce wypada śpiewać tak dwuznaczne słowa? 

Czasem wydaje się silniejsza ode mnie. Gdy ktoś mówi źle o Roksance, ona puszcza to mimo uszu i radzi mi: „Mama, nie słuchaj tego!” – zdradza „Party” jej mama, Edyta Węgiel.

1/3
Roksana Węgiel - teledysk Dobrze jest, jak jest
Borys Synak

Nic nieprzyzwoitego

– Nie przejmuję się tym zamieszaniem. Moim zdaniem piosenkę „Lay Low” można interpretować na wiele sposobów, a ja nie widzę w niej niczego nieprzyzwoitego. Dla mnie ta piosenka opowiada o pierwszym zauroczeniu – mówi nam Roksana.

A czy było jej przykro, gdy krytykowano ją, że na premierę filmu „Manu. Bądź sobą!” ubrała się zbyt odważnie? Miała na sobie buty na obcasach, bluzkę z lekkim dekoltem i obcisłe spodnie.

– Ale ja nie ubieram się tak na co dzień! Do szkoły się nie maluję i chodzę w sportowych butach – tłumaczy nam Roxie. – Strój codzienny i sceniczny to dwie zupełnie inne rzeczy. Najdziwniejsze, że przez ostatnie półtora roku przykre słowa słyszę tylko za plecami, najczęściej w Internecie – dodaje.

 

2/3
Roksana Węgiel na Fryderykach 2019 w czarnej marynarce
Eastnews

Miłość i pieniądze

Roksana od kilku miesięcy jest zakochana. Spotyka się z Danielem Yastremskim, starszym od niej o rok wokalistą, który reprezentował w dziecięcej edycji konkursu Eurowizji Białoruś. Poznali się jeszcze przed występem w Mińsku.

– Daniel skontaktował się ze mną poprzez media społecznościowe. Wszyscy uczestnicy konkursu tak robili. Chcieliśmy się poznać, zanim zaczniemy konkurować ze sobą na Białorusi. I tak od słowa do słowa zorganizowaliśmy z Danielem w Internecie podwójną transmisję na żywo – opowiada Roxie.

Dziś też ich znajomość toczy się w dużej mierze w świecie wirtualnym. Dzielą ich przecież setki kilometrów! Czasem Daniel przyjeżdża do Polski i wtedy mają trochę czasu dla siebie, ale Roksana nie zaprosiła go jeszcze do domu rodzinnego w Jaśle.

– Spotykają się głównie podczas koncertów. Nie traktujemy Daniela jak przyszłego zięcia. To jest bardzo młodzieńcza miłość – śmieje się mama gwiazdy.

Jej córka również jest dyskretna i nie chce rozmawiać o uczuciach. Przyznaje tylko, że była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Czy Roksana rozmawia z rodzicami o dojrzewaniu?

– Wiem, że mogę przyjść do nich z każdym pytaniem, ale na razie naprawdę nie ma takiej potrzeby – mówi.

Ostrożnie wypowiada się także na temat pieniędzy. A przecież niedawno musiała zainkasować sporą sumę, bo w całej Polsce można zobaczyć billboardy, na których reklamuje znaną sieć telefonii komórkowej.

– Nie mam własnych oszczędności! Kiedy chcę coś sobie kupić, to proszę o to mamę. Jeśli uzna, że rzecz jest sensowna, wtedy dostaję pieniądze – tłumaczy Roksana i dodaje, że wbrew temu, co piszą o niej hejterzy, wcale nie spieszy się jej do dorosłego życia. 

3/3
Roksana Węgiel w oryginalnej sukience
East News

Niedawno pozaliczała wszystkie zaległe sprawdziany w szkole, napisała też egzamin ósmoklasisty, a teraz czeka na jego wyniki. Co potem? Czy chciałaby chodzić do prywatnego, prestiżowego liceum w stolicy i w związku z tym planuje się tu przeprowadzić? Nic z tego!

– Na razie chcielibyśmy, by Roksanka uczyła się niedaleko domu rodzinnego. Może będziemy się ubiegać o indywidualny tok nauczania – zdradza jej mama. – To jest nasze dziecko! Nie wyobrażamy sobie, by wypuścić ją już swobodnie w świat dorosłych. Ustaliliśmy z mężem, że wszędzie będziemy podróżować z córką. Nigdzie nie pojechała jeszcze bez naszej opieki – dodaje.

Na jesieni Węgiel czeka nie lada wyzwanie, bo została jej powierzona rola gospodyni dziecięcego konkursu Eurowizji, który będzie miał miejsce w Gliwicach. Roksana na razie o tym nie myśli, bo skupiona jest przede wszystkim na promocji swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Roksana Węgiel” (premiera już 7 czerwca!). Wydaje się, że o młodej wokalistce będzie wkrótce jeszcze głośniej! Bo co jak co, ale atmosfera wokół Roxie jest prawie tak gorąca jak niegdyś wokół jej mentorki z „The Voice Kids” – Edyty Górniak! 

Więcej na temat Roksana Węgiel