Michael Jackson portret, na scenie
East News

Michael Jackson znów został oskarżony o pedofilię, jak ze skandalem radzą sobie jego dzieci?

Michael Jackson portret, na scenie
East News

„Uprawialiśmy seks codziennie”, „Zaaranżował ze mną ślub, miałem 11 lat”, „To, co robiliśmy w jego łóżku, to była nasza tajemnica” – czterogodzinny dokument HBO „Leaving Never land” to jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich tygodni. 36-letni Wade Robson i 41-letni James Safechuck opowiadają w nim, jak Michael Jackson wykorzystywał ich seksualnie, kiedy byli dziećmi. Film budzi kontrowersje, bo panowie do tej pory zeznawali w sądzie na korzyść gwiazdora w procesach o molestowanie nieletnich.

Świat podzielił się teraz na tych, którzy twierdzą, że Jackson był pedofilem, i na tych, którzy są pewni, że „ofiary” chcą jedynie wyłudzić wielomilionowe odszkodowanie. Jak na ten skandal reagują dzieci króla popu: Michael Joseph „Prince”, Paris i Prince Michael II „Blanket” Jacksonowie? 

„Nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje. To dla nich bolesne”, twierdzi brat Michaela Jackie. 

Ponoć Paris próbowała odebrać sobie życie, a „Blanket” przestał mówić. Czy to prawda?

Złe dziedzictwo

Najwięcej uwagi skupia na sobie Paris. Niektóre media sugerowały, że poemisji dokumentu próbowała się zabić i ostatecznie wylądowała na odwyku. Zdenerwowana 21-latka zdementowała to jednak na Twitterze. Dodała też, że nie widziała filmu i nie zamierza go komentować. 

„Nie mam nic do powiedzenia. W kwestii obrony mojego ojca już wszystko zostało powiedziane. Taj (bratanek Jacksona i prawny opiekun jego dzieci – przyp. red.) świetnie sobie radzi. Wspieram go. Moją rolą nie jest wygłaszanie oświadczeń. Chciałabym, żeby wszyscy się uspokoili i przyjrzeli sprawie z nieco szerszej perspektywy”, napisała Paris. 

Dziewczyna od lat opowiada w wywiadach o depresji, okaleczeniach, uzależnieniach, biseksualizmie czy próbach samobójczych. A także o tym, jak w wieku 14 lat została zgwałcona. Coraz częściej pokazuje się też publicznie, próbuje swoich sił jako modelka, aktorka i aktywistka. Lubi prowokować. Wrzuca do sieci półnagie zdjęcia, na których widać jej 50 tatuaży.

Podczas gali rozdania nagród MTV VMA pozowała z nieogolonymi pachami, później z nieogolonymi nogami. Amerykańscy dziennikarze uważają ją za „it girl”, czyli celebrytkę, która kreuje trendy i przyciąga uwagę – już kilka razy była na okładce „Vogue’a”. 

Czy jest szczęśliwa? Trudno powiedzieć. Na pewno ma duże oparcie w dwóch mężczyznach: kuzynie Taju i swoim chłopaku Gabrielu Glennie, muzyku z zespołu The Soundflowers, z którym czasem śpiewa. 

Paris rzadko pokazuje się jednak ze swoimi braćmi. Najstarszy, „Prince” Jackson, jest producentem filmowym i tworzy teledyski. Twierdzi, że nie umie śpiewać ani tańczyć. Pasjonuje się motocyklami i założył fundację Heal the World (nazwaną tak od tytułu piosenki ojca). 22-letni „Prince” chce mieć zwyczajne życie i cieszyć się nim ze swoją dziewczyną z dala od mediów. 

Najbardziej tajemnicze dziecko z trójki rodzeństwa to 17-letni „Blanket”, który uczy się w elitarnej Buckley School, pasjonuje muzyką oraz sztukami walki. Podobno to on najmocniej przeżył aferę z filmem. W programie „Sky News” Taj wyznał, że „Blanket”, który był radosnym chłopcem, teraz zamilkł. Jednak ojciec chrzestny nastolatka, aktor Mark Lester, w rozmowie z „The Sun” powiedział, że „Blanket” zawsze był cichym dzieckiem, bo jego babcia i Taj izolują go od świata.

Świat wydał wyrok

Co dalej? Spadkobiercy Jacksona zrzeszeni w The Jackson Estate domagają się od HBO 100 mln dolarów odszkodowania. Twierdzą, że film szkodzi dziedzictwu Michaela. I rzeczywiście, niektóre stacje przestały grać jego muzykę, a Louis Vuitton wycofał z kolekcji projekty zainspirowane artystą. Dzieci na razie nie są stratne, bo ojciec pozostawił każdemu fundusze powiernicze w wysokości 33 mln dolarów (z całej sumy mogą korzystać po ukończeniu 40 lat). Zarówno one, jak i cała rodzina, wierzą w niewinność Michaela. 

„Wyobraź sobie swojego rodzica, który płacze obok ciebie, bo cały świat nienawidzi go za coś, czego nie zrobił”, tłumaczy Paris.

Tylko czy fani Jacksona jeszcze jej uwierzą?

Najbardziej znanym dzieckiem Michaela jest dziś Paris:

Paris Jackson, córka Michaela Jacksona w sukni podczas pokazu
East News

Dzieci Michaela Jacksona - Prince, Blanket i Paris:

Prince Jackson, Blanket Jackson, Paris Jackson
ONS

Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08