Kim jest mąż Idy Nowakowskiej?
East News

Córka znanego pisarza, tancerka, aktorka… Ida Nowakowska zajmie miejsce Basi Kurdej-Szatan

Kim jest mąż Idy Nowakowskiej?
East News

Gdy miała 14 lat, wystąpiła u boku Stevena Seagala w filmie „Poza zasięgiem”. Dwa lata później wzięła udział w pierwszej edycji „You Can Dance”. Ostatnio, po przerwie, Ida Nowakowska (28) dała się poznać jako surowa szefowa jury „Dance, dance, dance” i kochana przez dzieci prowadząca „Bake Off Junior”. Od połowy maja możemy oglądać ją w piątki w „Pytaniu na śniadanie”.

„Co się wydarzy jutro (...)? Pojawi się ona – Ida Nowakowska. Fanfary!”, zapowiedział nową koleżankę Łukasz Nowicki. 

Debiut tancerki w śniadaniówce wzbudził u widzów TVP2 duże emocje – zastąpiła w tej roli dotychczasową prowadzącą Marzenę Kawę. „Nikogo nie wygryzłam!”, zapewniała Nowakowska. 

„Nigdy nie chodziłam prosić o pracę, do nikogo nie dzwoniłam. (...) Marzenę bardzo szanuję, cenię i lubię”, mówiła we „Fleszu”. 

Przyjęcie propozycji prowadzenia „Pytania na śniadanie” uzależniła od męża, Amerykanina Jacka Herndona.

– Gdy okazało się, że będzie w Europie na dłużej, mogłam z wielką przyjemnością i pełną odpowiedzialnością powiedzieć producentom „tak” – mówi „Party” Ida.

Zresztą to chyba nie jedyna propozycja. „Magazyn „Flesz” poinformował właśnie, że Ida zastąpi Barbarę Kurdej-Szatan w hitowym show „The Voice Kids”.

Mam marzenie

Jest córką pisarza Marka Nowakowskiego oraz graficzki Jolanty Nowakowskiej.

– Uwielbiam pisać i rysować, nadal prowadzę dziennik, ale to taniec dawał mi zawsze największą satysfakcję – mówi „Party” Ida.

Choć tańczy od piątego roku życia, nigdy nie przypuszczała, że będzie to robić zawodowo.

– Skończyłam szkołę baletową, bo chciałam mieć dyplom profesjonalnego tancerza, ale i tak wciąż traktowałam taniec jak pasję, a nie przyszły zawód. Wiedziałam, że by tworzyć sztukę z przekazem, muszę wspiąć się akademicko i intelektualnie, tak jak rodzice. Wiedziałam, że będą dumni, jeśli pójdę na prawo – wspomina.

Podczas studiów prawniczych była jednocześnie solistką Teatru Roma. I miała marzenie.

– Gdy byłam 12-latką, wujek oprowadził mnie po kalifornijskiej uczelni z renomowanym wydziałem teatru i telewizji. Od tamtej chwili chciałam tam studiować. Myślałam, że nie mam szans: 300 osób na jedno miejsce. Ale się dostałam. Stwierdziłam, że to musi być znak od Boga – mówi Ida. 

Porzuciła taniec i prawo. Wyjechała do USA studiować aktorstwo i stosunki międzynarodowe. A za oceanem znalazła miłość...

 

Odkryj duże zniżki na wyjątkowe produkty. Zajrzyj na stronę Limango promocje.

 

Liczy się miłość

Ida i Jack Herndon pobrali się w 2015 roku w Los Angeles. Nowakowska dopasowywała swoje zawodowe plany do kariery męża.

– Kiedy Jack zaczął studiować dyplomację, wyprowadziliśmy się z Los Angeles do Chin. Teraz zamieszka w Paryżu, ale potem będzie musiał wrócić do Waszyngtonu. Wtedy będziemy myśleć, co dalej – mówi nam Ida. 

Pracowała w Nowym Jorku w Metropolitan Opera, była jurorką amerykańskiego show „The World’s Best” (CBS), jeździ po świecie. W telewizji także się sprawdza.

– Ma w sobie coś, czego nie da się kupić: naturalność i wdzięk. Nawet najbardziej spięci goście zapominają o kamerach i czują się jak na kawie z dobrą znajomą – mówi „Party” Anna Lewandowska, wydawca „Pytania na śniadanie”. 

A co z życiem prywatnym?

– Plan jest taki, żeby być jak najwięcej z mężem – śmieje się Ida. 

20 czerwca świętowała czwartą rocznicę ślubu. Czego sobie życzy? 

– Chciałabym być mamą. Gdybym była jutro w ciąży, to bardzo bym się cieszyła. Ale takie plany trzeba oddać Bogu – kończy z uśmiechem.

Zobacz także: Nie tylko Dziurska i Gankowski... Oto inne, "niesprawiedliwe" werdykty w programach rozrywkowych!

Ida Nowakowska ma 28 lat, a już od 12 lat występuje w programach telewizyjnych.

Ida Nowakowska na planie programu Dance, dance, dance
East News

Ida jest szczęśliwą mężatką

Ida Nowakowska w czarnej kurtce
Instagram

 

Więcej na temat Ida Nowakowska
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09