Kinga Duda z tatą, Andrzejem Dudą Kinga Duda Kinga Duda 2015 Kinga Duda w białym płaszczu
Kinga Duda
East News

Kiedy jej tata został prezydentem, wydawało się, że Kinga Duda (24) pójdzie w ślady innych prezydenckich córek i zacznie robić karierę w show-biznesie. Było ku temu kilka przesłanek. W końcu już wcześniej próbowała swoich sił w fotomodelingu, przyjaźniła się z celebrytami (m.in. Maciejem Musiałem), została też uznana przez magazyn „CKM” za jedną z najseksowniejszych Polek.

Szybko jednak okazało się, że Kinga nie chce mieć nic wspólnego ze światem rozrywki i ma zupełnie inny plan na życie…

1/4
Kinga Duda z tatą, Andrzejem Dudą
East News

Nowa praca Kingi Dudy

Dziś już wiadomo: Kinga nie będzie gwiazdą show-biznesu, ale… świata prawniczego! Od miesiąca pracuje w kancelarii Maruta Wachta, która od ponad 20 lat zajmuje się sprawami związanymi m.in. z nowymi technologiami, zamówieniami publicznymi i ochroną danych osobowych. Przy okazji ujawnienia tej informacji najwięcej emocji wzbudziła pensja, jaką córka prezydenta może otrzymać w swojej pierwszej pracy. Zgodnie z „Raportem płacowym 2018. Trendy na rynku pracy”, opracowanym przez firmę Hays Poland, średnie wynagrodzenie na stanowisku, które zajmować będzie Kinga, wynosi 5–7 tys. złotych brutto.

Zobacz także: Kinga Duda w pierwszej pracy zarobi fortunę?! Jej wynagrodzenie robi ogromne wrażenie!

Szybko pojawiły się też pogłoski, że w znalezieniu tak dobrego miejsca pracy pomógł Kindze fakt, że jej tata jest najważniejszą osobą w państwie. Zobaczcie, kto w tej sytuacji stanął w jej obronie! 

2/4
Kinga Duda
East News

Co ciekawe, w obronie prezydentówny stanęły nawet osoby niekoniecznie zachwycone działalnością prezydenta.

Czytam szyderstwa, że fakt, iż pani Kinga Duda dostała pracę w świetnej kancelarii, wynika z protekcji. Niegodziwe insynuacje. Od znajomych prawników, wrogów dobrej zmiany, wiem, że pani Kinga Duda egzamin na aplikację zdała rewelacyjnie. Żadnej protekcji. Praca i talent - napisał na Twitterze dziennikarz Tomasz Lis.

Zamieszczone w LinkedIn CV Kingi jest naprawdę imponujące. Wynika z niego, że córka prezydenta, zanim jeszcze zaczęła studiować, odbyła dwumiesięczne praktyki w jednej z krakowskich kancelarii i otrzymała certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym, wydawany przez University of Cambridge. Potem studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Waszyngtonie na The Catholic University of America. I co ciekawe, wbrew ostatnim plotkom, że woli robić karierę w Stanach, wróciła do kraju.

3/4
Kinga Duda 2015
EastNews

Kinga Duda i Maciej Musiał byli parą?

Choć od kiedy jej tata zaczął starania o prezydenturę, każdy krok Kingi jest bacznie obserwowany przez media, młoda prawniczka nie ma na koncie żadnych skandali. Tuż po zaprzysiężeniu taty postanowiła nie przeprowadzać się do stołecznego Pałacu Prezydenckiego i zostać w starym mieszkaniu rodziców w Krakowie. Nie była to dziwna decyzja, bo Duda już wtedy studiowała w tym mieście, a poza tym łatwiej było jej tam unikać mediów.

Te jednak i tak  nie dawały jej spokoju. Najpierw pisano, że Kinga randkuje z aktorem Maciejem Musiałem, który w Krakowie uczy się aktorstwa. Gwiazdor „Rodzinki.pl” sprostował te plotki w show Kuby Wojewódzkiego.

Nigdy nie byliśmy razem - powiedział stanowczo, tłumacząc, że są tylko przyjaciółmi.

Czy serce Kingi Dudy mimo wszystko jest zajęte?

4/4
Kinga Duda w białym płaszczu
East News

Czy Kinga Duda ma chłopaka?

W 2017 roku jeden z portali napisał, że Kinga zaręczyła się ze studentem medycyny na Uniwersytecie Jagiellońskim – Bartłomiejem Staszczakiem. Wiadomość ta odbiła się tak szerokim echem w mediach, że aż kancelaria prezydenta musiała oficjalnie ją zdementować.

Ostatecznie dziennikarze i paparazzi złożyli broń i dzisiaj nie wiemy nawet, czy para jest jeszcze razem, czy też się rozstała, kiedy Kinga przebywała za oceanem. Wiadomo za to, że Duda musiała w końcu przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy, bo kancelaria, w której znalazła zatrudnienie, mieści się w centrum stolicy. Wiele osób wskazuje, że Kinga poszła w ślady ojca, który z wykształcenia też jest prawnikiem. Pojawia się więc pytanie, czy zaangażuje się kiedyś w politykę, tak jak on. Odpowiedź na nie przyniosą najbliższe lata…

 

Więcej na temat Kinga Duda