Joanna Kulig
East News

Joanną Kulig zachwyca się całe Hollywood! Czy gwiazda „Zimnej wojny” po niedawnym porodzie wróci jeszcze do Polski? Tak głośno w Hollywood o polskiej aktorce nie było już dawno! Po znakomitej roli w „Zimnej wojnie” 36-letnią Joanną Kulig zachwycili się najpierw europejscy, a potem także amerykańscy krytycy. Na festiwalu filmowym w Palm Springs została uznana za najlepszą aktorkę w nieanglojęzycznym filmie, a magazyn „W” umieścił ją w rankingu największych gwiazd 2018 roku obok takich nazwisk jak Nicole Kidman czy Emily Blunt.

Joanna nie dostała wprawdzie nominacji do Oscara, ale „Zimna wojna” będzie walczyć o Oscary aż w trzech kategoriach (najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglo-języczny i najlepsze zdjęcia). Czy Kulig pojawi się na gali w Dolby Theatre?

Nie ma za to wątpliwości, że jej kariera nabrała ostatnio zawrotnego tempa. Czy Joanna postawi teraz na Hollywood? 

Zobacz także: Joanna Kulig zostanie na stałe w Stanach Zjednoczonych? Wiemy, jakie ma plany po porodzie

1/3
Joanna Kulig
East News

Gdy leciała do Ameryki, by promować „Zimną wojnę”, była już w ciąży. Mimo to, gdy pojawiła się możliwość podpisania kontraktu z prestiżową agencją aktorską, postawiła wszystko na jedną kartę. Wraz z mężem, reżyserem Maciejem Bochniakiem, zdecydowali się zostawić swoje dotychczasowe życie w Warszawie i wyprowadzili się do USA. Wynajęli duży dom w Santa Monica nad Oceanem Spokojnym. Stąd Joanna ma doskonałe połączenie do Los Angeles i zaledwie kilka chwil na plażę, gdzie uwielbia odpoczywać.

Tournée po Stanach, promujące „Zimną wojnę”, Kulig rozpoczęła od festiwalu filmowego w Nowym Jorku. Udzielała wywiadów, brała udział w sesjach zdjęciowych, poznawała wielkie gwiazdy, jak Jodie Foster, Brad Pitt, Demi Moore, Kate Hudson czy Felicity Jones. Pojawiła się też na festiwalu AFI Fest w Hollywood, gdzie była gościem panelu dyskusyjnego razem z Willemem Dafoe. Aktor, podobnie jak publiczność, był pod wrażeniem jej talentu i zaangażowania. Nie tylko on, bo Joanna komplementowana jest dosłownie przez wszystkich! Aktorkę cieszy fakt, że została zauważona i doceniona.

 „W ogóle podoba mi się to, że jeśli tutaj człowiek jest w czymś dobry, daje mu się szansę. Jeśli ktoś ma na tyle siły, że nie popadnie w jakiś nałóg albo nie zwariuje, może się rozwinąć”, przyznała w wywiadzie, który dla polskiego „Vogue’a” przeprowadził z nią… reżyser Paweł Pawlikowski.

A ciekawych propozycji zawodowych Kulig dostaje coraz więcej. Wszystkie spokojnie rozważa, nie podejmuje pochopnych decyzji. Ale nie dlatego, że już czuje się wielką gwiazdą. Aktorka właśnie debiutuje w najważniejszej dla siebie roli: matki. I chce ją pogodzić z karierą.

2/3
Joanna Kulig

„Życie tak mi się toczy, że wszystkie marzenia mi się spełniają. Szczęśliwa jestem i w życiu osobistym, i jako aktorka, więc staram się to szczęście szanować, niczego nie zepsuć. Marzę, żeby dalej było tak pięknie, jak jest teraz”, mówiła niedawno Joanna.

Na razie aktorka nie planuje powrotu do Polski. Wierzy, że i ona, i jej mąż zawodowo rozwiną w Ameryce skrzydła.

„Maciek lubi Hollywood bardziej niż ja”, zdradziła Joanna w „Vogue’u”.

Choć nie jest jeszcze przesądzone, że zostaną tam na dłużej.

„Mogłabym żyć w różnych miejscach świata. Ale zamieszkać tu na stałe? Nie myślę o tym w ogóle”, dodała.

3/3
Joanna Kulig

Aktorka nie ukrywa, że choć ma u boku ukochanego mężczyznę, to w Stanach najbardziej brakuje jej bliskich, mamy i sióstr: Anny i Justyny. Ale jest z nimi w stałym kontakcie. Możliwe, że pani Kulig wkrótce odwiedzi córkę w Stanach, by pomóc jej w opiece nad maleństwem.

Kulig martwi się też, czy jeszcze trafi jej się tak wspaniała rola, jak ta w „Zimnej wojnie”, i zastanawia się, co ją czeka po powrocie do Polski. Na razie chodzi na jogę, na spacery nad ocean i poznaje Los Angeles. My wróżymy jej wyłącznie sukcesy, w końcu tak wielki talent zawsze się obroni! 

Zobacz także: Joanna Kulig pierwszy raz o ciąży i dbaniu o figurę w USA!

Więcej na temat Joanna Kulig