Czar par
Mat. prasowe

Czternaście lat temu śledziliśmy narodziny ich miłości w „Tańcu z gwiazdami”. Teraz Katarzynę Cichopek-Hakiel (36) i Marcina Hakiela (36) zobaczymy w całkiem innej roli – będą jurorami reaktywowanego po 23 latach show „Czar par”

– Do jury programu szukaliśmy znanych małżeństw z długim stażem, które niejedno razem przeszły. Kasia i Marcin idealnie pasowali do tej roli – mówi magazynowi „Flesz” Agnieszka Lenart z TVP.

Rzeczywiście niewiele jest w polskim show-biznesie małżeństw, którym – tak jak Hakielom – udało się ocalić związek po poważnym kryzysie… Jak? Zobaczcie w naszej galerii!

Zobacz także: Czy Krzysztof Ibisz jest zazdrosny o "Czar par"! Zobaczcie, co powiedziała nam Kasia Cichopek!

1/5
Kasia Cichopek i Marcin Hakiel w Tańcu z gwiazdami
East News

Hakielowie otwarcie mówią o tym, że w trakcie ich 14-letniego związku zdarzały się kryzysy. 

„Nie ma co ukrywać, nie każdy dzień jest usłany różami. Szczególnie gdy prowadzi się prawdziwe życie. Ma się rodzinę, pracę, dzieci i różne decyzje do podjęcia. A przy tym koleżanka małżonka jest emocjonalną osobą (śmiech). Ale zawsze dochodzimy do porozumienia”, przyznał ostatnio Marcin w „Vivie!”. 

Gdy 11 lat temu on i Katarzyna brali ślub, przyszłość zapowiadała się różowo. W „Tańcu z gwiazdami” wygrali nie tylko Kryształową Kulę, lecz także miłość i ogromną popularność. Oboje rzucili się w wir pracy. Marcin spełnił swoje marzenie i założył szkołę tańca. Katarzyna prowadziła show Polsatu „Jak oni śpiewają”. Poza tym jeździli z pokazami tanecznymi po całej Polsce. Ofert nie brakowało, zarabiali więc świetnie. 

2/5
Katarzyna Cichopek  z meżęm

Ta sielanka trwała trzy lata. Po ślubie Hakielowie kupili działkę na warszawskim Wilanowie i wybudowali wymarzony dom. Na wszystko wzięli bardzo duży kredyt we frankach szwajcarskich (pisano wtedy, że były to aż 3 mln złotych). Ale właśnie wtedy nastąpił globalny kryzys. Kurs franka wzrósł, a z nim rata kredytu. Podobno aż do kilkunastu tysięcy złotych!

Katarzyna i Marcin mieli już wtedy synka Adama. Nie ukrywają, że ich małżeństwo zawisło na włosku. Aktorka szczerze przyznawała w wywiadach, że po narodzinach dziecka poświęciła się macierzyństwu, a mąż zszedł na dalszy plan. Marcin też czuł się przytłoczony nową rzeczywistością. Często nie było go w domu, plotkowano nawet, że się wyprowadził. 

„Jak pojawiły się problemy, Kasia często płakała. W środku mnie gniotło”, mówił potem w Superstacji Hakiel.

3/5
Kasia Cichopek
Instagram

Choć w prasie coraz częściej pojawiały się doniesienia o rychłym rozwodzie, Hakielowie przetrwali ten trudny czas. Przeprowadzili się do mniejszego mieszkania, a dom wynajęli zagranicznej firmie, żeby zarobić na wysoką ratę kredytu.

W 2013 roku na świecie pojawiła się Helenka. 

„Zawsze trzeba rozmawiać. Nie zawsze te rozmowy są łatwe i przyjemne. Czasem druga strona musi usłyszeć gorzkie słowa. (…) My jesteśmy z tego gatunku ludzi, którzy kiedy się coś popsuje, wolą naprawiać, a nie wymieniać”, mówią dziś zgodnie Katarzyna i Marcin. 

Czy nie obawiają się, że „Czar par” wywróci ich życie do góry nogami? 

– Liczymy się z tym, ale nauczyliśmy się oddzielać życie prywatne od mediów i nie obawiamy się tego – mówi „Fleszowi” Marcin. 

4/5
Kasia Cichopek i Marcin Hakiel z córką

Hakielowie są szczęśliwi – nie tylko dlatego, że niedawno wreszcie udało im się sprzedać dom. Ich związek dojrzał. Układa im się też zawodowo. Katarzyna wciąż gra w serialu „M jak miłość”, występuje w teatrze i prowadzi branżowe imprezy. Marcin prowadzi szkoły tańca. Choć oboje znów mają mnóstwo pracy, to nadal są zgodni co do tego, że ich priorytetem jest rodzina: 10-letni Adaś i 6-letnia Helenka. 

– Na co dzień staramy się pamiętać, że jesteśmy zespołem. W naszej rodzinie stawiamy na wsparcie i szacunek, to wartości, które przekazujemy naszym dzieciom – mówi juror „Czaru par”.

5/5
Katarzyna Cichopek Marcin Hakiel
Instagram

„Czar par” zanosi się na kolejny hit TVP! W jury, obok Hakielów, zobaczymy też Dorotę Chotecką i Radosława Pazurę. O nagrodę główną (300 tys. złotych) będzie walczyć 14 par. Co będzie wyróżniało tę edycję show? 

– Na pewno nowoczesna, przepiękna scenografia i ciekawe konkurencje. W każdym z odcinków będzie się też pojawiał specjalny juror, w pierwszym będzie nim Bożena Dykiel. O tym, która z par zwycięży, zadecydują widzowie w głosowaniu SMS-owym – zdradza „Fleszowi” Agnieszka Lenart.

Czy nowa edycja dorówna popularnością tej sprzed 23 lat? 

– „Dramaturgia” zawsze była najważniejszym słowem w telewizji, a „Czar par”, który miałem przyjemność wówczas prowadzić, wciągał jak najlepszy serial – mówi Krzysztof Ibisz. – Podczas emisji ulice pustoszały, jakby reprezentacja Polski grała o Puchar Świata! Ludzie pasjonowali się nie tylko zmaganiami par, ale i nagrodami. Mercedes i w pełni wyposażony dom rzeczywiście na zawsze odmieniały życie tych ludzi – dodaje.

Czy tak będzie i tym razem? Pierwszy odcinek show już 20 września o godzinie 20.40 w Dwójce.