Agnieszka Sienkiewicz
Łukasz Wajszczyk

Latem po raz drugi zostanie mamą... Agnieszka Sienkiewicz odejdzie z serialu „Przyjaciółki”?

Agnieszka Sienkiewicz
Łukasz Wajszczyk

Tym wyznaniem zaskoczyła nie tylko swoich fanów! Agnieszka Sienkiewicz-Gauer (34) napisała na Instagramie:

„Kochani !!!! Jak widzicie, jest mnie troszkę więcej. Serce, które bije tuż pod moim, daje mi szczęście i siłę (…)”.

Na zdjęciu ilustrującym wpis aktorka zamieściła swoje zdjęcie z ciążowym brzuszkiem.

– Dłużej nie dało się już tego ukrywać – mówi „Fleszowi” Agnieszka. – Powoli wycofuję się z zobowiązań zawodowych, żeby trochę odpocząć. Podobnie jak po narodzinach Zosi, planuję pierwsze miesiące poświęcić tylko dziecku – dodaje.

Na razie jednak aktorkę możemy oglądać w serialowym hicie Polsatu „Przyjaciółki” (emisja w czwartki o godz. 21.10). Plotkuje się, że wkrótce ruszą zdjęcia do kolejnego, już 14. sezonu serialu. Czy Sienkiewicz-Gauer jeszcze w nim zobaczymy?

Czas zwolnić tempo

W 13. serii „Przyjaciółek” Dorota, czyli postać grana przez Agnieszkę, została wdową. I choć po śmierci męża odziedziczyła olbrzymi majątek, to nie jest szczęśliwa…

– Moja bohaterka zawsze wydawała się osobą twardą, która dokładnie wie, czego chce, i po trupach dąży do celu. Okazuje się jednak, że nie radzi sobie z samotnością. Na jej drodze pojawia się mężczyzna, ale ta relacja nie będzie oczywista – zdradza nam Sienkiewicz.

Nowym obiektem zainteresowania serialowej Doroty będzie Marcin, którego gra Mateusz Rzeźniczak. Jak aktor wspomina tę współpracę?

– Na planie Agnieszka zawsze była megaprofesjonalna i perfekcyjnie przygotowana. Udzielała mi cennych wskazówek, ale nigdy nie sprawiła, bym poczuł się gorszym aktorem. Praca z taką partnerką to prawdziwa przyjemność – mówi „Fleszowi” Rzeźniczak.

Sama Sienkiewicz-Gauer śmieje się, że z Dorotą łączy ją wyłącznie temperament.

– Też jestem zadaniowcem, lubię działać i lubię, kiedy się dużo wokół dzieje. Teraz, z wiadomych względów, musiałam nieco zwolnić tempo – mówi gwiazda „Przyjaciółek”.

Jak zamierza spędzić ostatnie tygodnie przed porodem?

Zobacz także: Jak mieszkają aktorki serialu "Przyjaciółki"? Piękniej niż ich bohaterki!

Biznes i pasje

Do połowy marca Sienkiewicz-Gauer grała jeszcze w spektaklu „Czworo do poprawki” w Teatrze IMKA. Teraz, gdy na scenie zastępuje ją Joanna Osyda, mogła rozpocząć wyczekany urlop macierzyński.

Jak go spędza? Na co dzień Agnieszka wraz z mężem Mikołajem i 3-letnią córeczką Zosią mieszkają w Łodzi. Tam też aktorka prowadzi swój sklep z akcesoriami dla dzieci Esyfloresystore.pl.

– Pomysł na ten biznes narodził się, gdy byłam z Zosią na urlopie macierzyńskim. Zależało mi, żeby Esy były miejscem, w którym i mama, i dziecko znajdą coś dla siebie – opowiada Agnieszka.

Po roku świat dziecięcych gadżetów nie ma przed nią tajemnic.

– Zdarza mi się udzielać zaprzyjaźnionym mamom rad odnośnie do akcesoriów dla dzieci czy ubranek. Nie prowadzę profilu „instamamy”, bo się w tym nie odnajduję, czuję ogromną potrzebę zachowania prywatności. W domu jestem mamą na pełny etat, ale mam to szczęście, że z mężem dzielimy się obowiązkami po równo – mówi.

Wielką pasją Agnieszki i Mikołaja są podróże. Niedawno wrócili z Jamajki.

– Wyjeżdżamy z Zosią od pierwszych miesięcy jej życia. Widzę, jak te podróże uczą ją otwartości, szybkiej adaptacji do nowych warunków i języka. Osłuchuje się z angielskim i chętnie się go uczy. Poza tym rodzinne wyprawy bardzo jej się podobają. Już nie może się doczekać kolejnej! – opowiada aktorka.

W pogoni za marzeniami

Agnieszka przyznaje, że jej największym marzeniem jest nurkowanie u wybrzeży Australii.

– Tę podróż musieliśmy odłożyć. Ale za to Australię będziemy zwiedzać już we czworo – mówi gwiazda „Przyjaciółek”.

Teraz aktorka skupia się na przygotowaniach do porodu. Dba o zdrowe rodzinne posiłki. Zrezygnowała już dawno z mięsa. Zastąpiła je rybami, nabiałem i warzywami od sprawdzonych dostawców. Przed porodem chce zrobić jeszcze coś tylko dla siebie.

– Wybieram się z siostrą do SPA na dwa dni. To się nazywa niezbędny egoizm – żartuje aktorka.

Jeśli spekulacje się potwierdzą, zdjęcia do kolejnej serii „Przyjaciółek” zbiegną się z porodem Agnieszki. Aktorka nie planuje jednak ekspresowego powrotu na plan.

– Z doświadczenia wiem, że i dla mamy, i dla dziecka najważniejszy jest wspólny czas. Więc obowiązki zawodowe będą musiały poczekać – zapowiada. Jak scenarzyści poprowadzą w takim razie wątek Doroty? Zobaczymy już wkrótce.

Agnieszka szykuje się do porodu:

Ciężarna Agnieszka Sienkiewicz źle zniosła daleką podróż
Instagram

Czy zobaczymy ją jeszcze w "Przyjaciółkach"?

przyjaciółki grupowe
Mat. prasowe

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43