Tulia - co wiesz o zespole

Polskę na Eurowizji 2019 będzie reprezentować zespół Tulia. Nie wiadomo jeszcze z jaką piosenką - odpowiedź na to pytanie poznamy najpewniej podczas specjalnej konferencji prasowej. Na pewno będzie to jednak utwór z ich debiutanckiego albumu, a dokładnie z reedycji, która została wydana w listopadzie i zawiera autorskie piosenki. Pod uwagę może więc być branych tylko kilka utworów, z czym największą popularnością cieszy się piosenka „Pali się”, trwająca regulaminowe trzy minuty. 

Tulia na Eurowizji 2019

TVP w tym roku dostało ponad 140 zgłoszeń do Eurowizji 2019. Wśród nich mieli pojawić się tacy artyści jak Marta Gałuszewska, Blue Cafe, Magda Tul czy Saszan. Bezkonkurencyjna okazała się jednak Tulia! 

Więcej o naszych reprezentantkach poniżej!

Zobacz także: Tulia będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019, dobry wybór?

1/3
Tulia jedzie na Eurowizję 2019

Tulia to polski żeński zespół wokalny, założony w Szczecinie. W jego skład wchodzą: Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Działają od 2017. Zrobiło się o nich głośno, kiedy to nagrały cover zespołu Depeche Mode „Enjoy The Silence” oraz „Nieznajomy” Dawida Podsiadło. Ich autorski singiel „Jeszcze Cię nie ma” zdobył aż trzy nagrody na Festiwalu w Opolu oraz nominacje do Fryderyków.

W tym roku naszego reprezentanta nie wybierali widzowie w głosowaniu. Tulię do Eurowizji zgłosiła wytwórnia muzyczna, Universal Music Polska, która współpracowała z Eurowizję. I zdaniem zespołu takie rozwiązanie może się sprawdzić:

„Już takie wybory były, właściwie przez większość czasu trwania Eurowizji i w świadomości Polaków. Wydaje się nam, że wybór wewnętrzny np. Roxie Węgiel na Eurowizję Junior, był akurat trafny, więc dlaczego nie tym razem” – powiedziały w rozmowie z Radiem Szczecin.

 

2/3
Tulia jedzie na Eurowizję 2019

Co dziewczyny z Tulia mówiły wcześniej o Eurowizji? Jak definiują swój zespół i muzykę jaką grają? Wszystkie najważniejsze informacje zebrał Dziennik Eurowizyjny. Jedna z wokalistek, Joanna Sinkiewicz, w wywiadzie dla portalu Wyspa.fm z czerwca 2018 powiedziała, że Eurowizja raczej ich nie interesuje:

„Eurowizja wykorzystuje pewien element rywalizacji między narodami, a my nie lubimy takich rywalizacji. Także – może Eurowizja to nie jest impreza, na której byśmy się widziały, ale zaproszenia na inne występy jak najbardziej przyjmiemy"

3/3
Tulia na Eurowizji 2019

Piosenka Polski na Eurowizję 2019

Dlaczego więc Tulia zmieniła zdanie? Udział w Eurowizji to na pewno duża promocja zespołu - i trudno się oprzeć takiej propozycji.

Co Tulia  zaśpiewa na Eurowizji 2019? Wiele osób obstawia utwór "Pali się". Posłuchajcie- czy Waszym zdaniem może pokonać konkurencję?

Szanse Polski na Eurowizji 2019 - bukmacherzy

Oczywiście wszelkie rankingi na razie nie mają większego sensu - nie wszystkie kraje mają wybranych reprezentantów. Wiele, tak jak w przypadku Polski, ma wyłonionego artystę, ale nie została jeszcze zaprezentowana piosenka konkursowa Jednak wśród tych, którzy są już znani, największą furorę robi Sergey Lazarev, który znów będzie reprezentował Rosję. Tulia w rankingu podsumowującym wszystkie rankingi bukmacherskie, na razie znajduje się na 27. miejscu (na 42.)

Zobacz także: Margaret skomentowała swoją porażkę na preselekcjach do Eurowizji 2019!

Więcej na temat Eurowizja