Sylwester Marzeń TVP
AKPA/Piętka Mieszko

Sylwester TVP 2020/2021 jednak z udziałem publiczności mimo obostrzeń! 

Sylwester Marzeń TVP
AKPA/Piętka Mieszko

Pomimo pandemii koronawirusa, stacja TVP zdecydowała się zorganizować sylwestrowy koncert. W tym roku impreza odbyła się w Ostródzie i... zgromadziła niemałą publiczność! W sieci pojawiło się sporo krytycznych komentarzy - jak wiadomo wczoraj w całej Polsce od godziny 19:00 obowiązywał zakaz przemieszczania się, a do tego wciąż przecież musimy przestrzegać zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób. Jak to możliwe, że podczas Sylwestra TVP pojawiła się tak duża publiczność? 

Zobacz także: Kiedy koniec obostrzeń? Morawiecki podał prawdopodobny termin: "Wtedy będziemy wracać do normalności" 

Duża publiczność na Sylwestrze Marzeń TVP. W sieci pojawiły się krytyczne komentarze

Jak co roku, główne stacje telewizyjne zdecydowały się na organizację sylwestrowych koncertów. Tym razem organizatorzy stanęli przed trudnym wyzwaniem, bo imprezy musiały odbyć się w reżimie sanitarnym, ze względu na pandemię koronawirusa. W związku z tym stacja TVP zdecydowała się przenieść Sylwestra z Zakopanego do amfiteatru w Ostródzie. Początkowo miało nie być widowni, ale jak dało się zauważyć, na Sylwestrze Marzeń TVP jednak bawiła się spora grupa osób! 

Jak to możliwe? Najprawdopodobniej organizatorzy zatrudnili do tego statystów. I chociaż uczestnicy imprezy mieli na twarzach maseczki ochronne i teoretycznie zachowywali odstępy, to jednak należy pamiętać, że przecież już od dłuższego czasu obowiązuje limit na zgromadzeniach publicznych i imprezach. do... 5 osób. A na tej imprezie bawiło się znacznie więcej ludzi...

W sieci szybko pojawiły się krytyczne komentarze na ten temat. Możemy je przeczytać zarówno na Facebooku, czy Twitterze. 

- Z całym szacunkiem dla was, ale to co robicie przekracza wszelkie dopuszczalne normy wśród społeczeństwa. Niby 5 osób może maksymalnie brać udział w zgromadzeniach a jednak na widowni jest ich sporo. Bardzo przykro się na to patrzy 🙁

- Fajnie śpiewają, ale że tam jest taka duża publiczność???

- W całej Polsce ogłosili godzinę policyjną, ludzie mają zakaz spotykać się w grupach większych niż pięć osób ale na sylwestrze organizowanym przez #TVP publiczność bawi się w najlepsze! 

- My siedzimy w domach, bo zakaz przemieszczania. A w TVP (Sylwester marzeń) widzę duże zbiorowisko tancerzy chuchających na siebie. Jak ta władza może wymagać poszanowania swoich postanowień, skoro sama ma je gdzieś. Arogancja postępuje 

A Wy, co o tym myślicie?

Sylwester Marzeń TVP
YouTube

Sylwester Marzeń TVP odbył się w amfiteatrze w Ostródzie. Pomimo pandemii, na widowni pojawiła się spora grupa osób. 

Sylwester Marzeń TVP
AKPA/Piętka Mieszko

W sieci pojawiły się głosy krytyki, m.in. dziennikarzy i posłów Lewicy

 

 

 

 

 

 

Na scenie TVP wystąpiły m.in. Roxie Węgiel i Viki Gabor.

Roxie Węgiel i Viki Gabor -Sylwester z Dwójką 2020/2021
AKPA fot. Mieszko Piętka

Jacek Kurski na Twitterze chwalił się zaś oglądalnością Sylwestra, którego stacja TVP nazywa "największą imprezą taneczną w Europie". Dziękował wszystkim organizatorom i zapewniał, że przestrzegano wszelkie zasady.

 

 

 

Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59