Finalistki konkursu Miss Polski 2016
SONDA i ZDJĘCIA
1/25
Finalistki konkursu Miss Polski 2016

Podczas trwającego "Festiwalu Piękna 2016" dziś zobaczymy 27. finał konkursu Miss Polski. O koronę walczą 24 dziewczyny, które do finału Miss Polski 2016 trafiły z eliminacji regionalnych odbywających się w całym kraju. Tylko u nas zobaczycie zdjęcia dwudziestu czterech pięknych finalistek! Kim są? Zobaczcie naszą galerię!

 

Zobacz także: Rusza Festiwal Piękna w Polsacie! Na scenie pojawi się m.in. Michał Szpak! Znamy szczegóły!

 

Nową Miss Polski ukoronuje ustępująca najpiękniejsza Polka - Magdalena Bieńkowska  - Miss Polski 2015 i TOP 15 Miss International 2016. Jak kandydatki zaprezentują się na scenie i która z nich otrzyma koronę Miss Polski 2016? Transmisja w Telewizji Polsat!

 

Zobacz także: Jak dba o dietę Miss Polski Magdalena Bieńkowska? Zobaczcie, co je na śniadanie i obiad! ZDJĘCIA

 

2/25
Karolina Banach finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

1. Karolina Banach
Wiek: 21
Wzrost: 174
Miejscowość: Łódź
Region: Miss Ziemi Łódzkiej

Nazywam się Karolina Banach. Mam 21 lat i pochodzę z Łodzi. Studiuję dziennie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku Inwestycje i Nieruchomości. Moim największym zainteresowaniem są festiwale muzyczne. W tym roku już dwukrotnie byłam na jednym z najlepszych festiwali w Europie - Ultra Music Festival, a za rok- Tommorowland!

3/25
Agata Chrośniak finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

2. Agata Chrośniak
Wiek: 22
Wzrost: 176
Miejscowość: Białe Błota
Region: Miss Województwa Kujawsko-Pomorskiego


Agata Chrośniak, lat 22, pochodzę z Białych Błot, studiuję biotechnologię medyczną na CM UMK w Bydgoszczy. Moją pasją jest modeling, swobodnie czuję się przed obiektywem i mogłabym to robić przez całe życie. Uwielbiam również zumbę, która wyzwala we mnie dużo pozytywnych emocji. Dzięki niej jestem w formie oraz mam mnóstwo energii na cały dzień.

4/25
Sandra Ciesielska finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

3. Sandra Ciesielska 
Wiek: 21
Wzrost: 171
Miejscowość: Łódź
Region: 1 Wicemiss Ziemi Łódzkiej


- Nazywam się Sandra Ciesielska mam 21 lat i pochodzę z Kielc, choć obecnie mieszkam w Łodzi. Moją pasją są podróże w tym roku mam za sobą podróże do 4 krajów a przede mną jeszcze kolejne :) Spośród finalistek wyróżnia mnie wieczny uśmiech oraz to że zawsze się wzruszam, kocham spełniać marzenia innych ludzi. W przyszłości chcę rekonstruować twarze ludzi po wypadkach, z tego powodu jestem studentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

5/25
Monika Ciołkowska finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

4. Monika Ciołkowska 
Wiek: 25
Wzrost: 174
Miejscowość: Olsztyn
Region: Miss Warmii i Mazur Miejscowość: Olsztyn


- Monika Ciołkowska, mam 25 lata i pochodzę z Olsztyna. W maju odebrałam dyplom ukończenia studiów farmaceutycznych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Moją największą pasją, a zarazem uzależnieniem, są podróże. Uwielbiam wyszukiwać nowe miejsca, do których chciałabym się udać. Skrupulatnie obmyślam plan wycieczki, a następnie wcielam go w życie. W taki sposób najlepiej ładuję swoje wewnętrzne akumulatory i z nową energią wracam do życia, które zostawiłam, przekraczając drzwi lotniska. Uwielbiam sporty ekstremalne. Kocham nurkować. Interesuję się modą i na bieżąco śledzę najnowsze trendy prezentowane na polskich i zagranicznych wybiegach. Sama niejednokrotnie miałam możliwość bycia częścią świata mody. Mam za sobą kilka kampanii, lookbook’ów i edytoriali.

6/25
Aleksandra Dobrzyń finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

5. Aleksandra Dobrzyń

Wiek: 18

Wzrost: 173

Miejscowość: Przerośl

Region: zielona karta Podlasia

 

- Nazywam się Aleksandra Dobrzyń. Mam 18 lat. Pochodzę z małej miejscowości położonej na Suwalszczyźnie. Uczę się w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku na kierunku Hotelarstwo. Interesuję się fotografią, fotomodelingiem i podróżami. Lubię aktywnie spędzać czas, np. grać w siatkówkę, pływać i jeździć rowerem. W życiu najważniejsi są dla mnie moi bliscy, którym zawsze staram się pomóc. Pomoc innym sprawia mi przyjemność. Od wielu lat jestem wolontariuszką.

7/25
Martyna Gaik finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

6. Martyna Gaik

Wiek: 24

Wzrost: 172

Miejscowość: Sieradz

Region: zielona karta Ziemi Łódzkiej

 

- Nazywam się Martyna Gaik. Pochodzę z Sieradza i mam 24 lata. Obecnie mieszkam we Wrocławiu, studiuje tam Bezpieczeństwo Narodowe na Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych i zdradzę, że swoją przyszłość chciałabym związać właśnie z wojskiem. Moją pasją są podróże, ponadto kocham zwierzęta i sport.

 
8/25
Żaklina Gnarowska finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

7. Żaklina Gnarowska

Wiek: 24

Wzrost: 176

Miejscowość: Połczyn Zdrój

Region: 1 Wicemiss Pomorza Środkowego

 

- Nazywam się Żaklina Gnarowska , mam 24 lata i pochodzę z Połczyna Zdroju. Uśmiech od zawsze odgrywał w moim życiu dużą rolę, dlatego zdecydowałam się ukończyć technikę dentystyczną w Szczecinie. Moją pasją jest sport w szczególności biegi, fitness oraz jazda na rolkach.

9/25
Urszula Jankowska finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

8. Urszula Jankowska

Wiek: 26

Wzrost: 171

Miejscowość: Pisz

Region: 1 Wicemiss Warmii i Mazur

 
 

- Nazywam się Urszula Jankowska. Mam 26 lat i pochodzę z Pisza. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na tej uczelni, oprócz stopnia naukowego, zdobyłam tytuł Miss Wenus, czyli najpiękniejszej studentki w roku 2012. Moje pasje to narciarstwo, które trenuję od 3 lat i podróże. Najbardziej egzotycznym miejscem jakie do tej pory odwiedziłam były Indie. Lubię poznawać kulturę i architekturę innych krajów. Interesuję się sztuką oraz projektowaniem wnętrz, stąd wybór mojego kolejnego kierunku studiów jakim jest historia sztuki. Uwielbiam czytać książki, o różnej tematyce. W młodszych latach trenowałam żeglarstwo w klasie 420, a w roku 2008 byłam w składzie kadry województwa warmińsko-mazurskiego, dla którego zdobyłam 6 miejsce w Pucharze Polski.

10/25
Oktawia Kaźmierczak finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

9. Oktawia Kaźmierczak

Wiek: 20

Wzrost: 180

Miejscowość: Pyrzyce

Region: zgłoszenie internetowe

 

- Nazywam się Oktawia Kaźmierczak, mam 20 lat. Jestem wysoką, szczupłą brunetką o niebieskich oczach, która jest niepoprawną optymistką. Na mojej buzi zawsze widnieje uśmiech i chętnie służę pomocą innym. Połowę mojego życia zajął sport, dlatego każda wolną chwilę spędzam aktywnie. Moim marzeniem jest zwiedzić różne miasta w Europie i parę zakątków świata, a przy tym nauczyć się języków obcych.

11/25
Agnieszka Kąkol finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch
10. Agnieszka Kąkol

Wiek: 24

Wzrost: 176

Miejscowość: Rzeszów

Region: 2 Wicemiss Podkarpacia

 

- Nazywam się Agnieszka Kąkol. Mam 24 lata i pochodzę z Rzeszowa, gdzie aktualnie mieszkam. Studiuję na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury na Politechnice Rzeszowskiej. Pracuję na stanowisku Przedstawiciela Handlowego. Moje kredo życiowe : rób to co kochasz i nigdy się nie poddawaj. W konkursach piękności brałam udział w 2010 i 2012 roku, jednak myślę że dopiero teraz nadszedł odpowiedni moment, żeby tutaj być. Do trzech razy sztuka? Ale w konkursie MISS POLSKI to mój debiut.

12/25
Monika Kirejczyk finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

11. Monika Kirejczyk

Wiek: 21

Wzrost: 171

Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Region: Miss Mazowsza

 

- Nazywam się Monika Kirejczyk i mam 21 lat. Pochodzę z Ożarowa Mazowieckiego, niedaleko Warszawy. Tańczyłam taniec towarzyski w szkole Roberta Kochanka, zaś później rozpoczęłam swoją przygodę z jazdą konną, która zupełnie pochłonęła całe moje serce. Pisałam do gazetek szkolnych, udzielałam się w samorządzie uczniowskim, organizowałam nawet licealny festiwal w swoim ukochanym liceum Andrzeja Frycza w Warszawie. Zawsze starałam się żyć pełnią życia, udzielać się i po prostu się rozwijać. Na co dzień studiuję Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim, jestem praktykantką w siedzibie głównej Mercedes-Benz i z wielką chęcią "wpuszczę" do swojego zorganizowanego i poukładanego świata świeżą energię.

13/25
Ewa Kuras finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

12. Ewa Kuras

Wiek: 23

Wzrost: 173

Miejscowość: Miedziana Góra

Region: 2 Wicemiss Ziemi Świętokrzyskiej

 
 

- Nazywam się Ewa Kuras. Mam 23 lata. Pochodzę z Miedzianej Góry, jednak aktualnie mieszkam w Warszawie, gdzie studiuję chemię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się sportem, szczególnie siatkówką oraz tańcem (przez parę lat tańczyłam w zespole ludowym zdobywając różne nagrody, więc folklor nie jest mi obcy). Uwielbiam testować nowe przepisy kulinarne oraz szybką jazdę samochodem. Moje motto, którym kieruję się na co dzień: "Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem" Phila Bosmansa. Od czterech lat pracuję jako opiekunka do dzieci, równocześnie studiując.

14/25
Laura Mancewicz finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch
13. Laura Mancewicz

Wiek: 21

Wzrost: 176

Miejscowość: Pomigacze

Region: 1 Wicemiss Podlasia

 

- Mam 21 lat. Mieszkam w Pomigaczach pod Białymstokiem. Jazda konna to moja pasja od małego. Napiszę jednak, że obcowanie z końmi to część mojego życia. To niesamowita szkoła pokory charakteru zamknięta w paczkę przyjemności i satysfakcji. Dodatkowo jeździectwo daje mi okazję do nauki współpracy i zrozumienia - bez tych elementów nie jest możliwe czerpanie pełnej przyjemności z jazdy w siodle. Jestem szczęśliwą posiadaczką małpek, lam, ary, kangurów,wielbłąda i wielu innych.

15/25
Paulina Maziarz finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

14. Paulina Maziarz

Wiek: 20

Wzrost: 176

Miejscowość: Zwoleń

Region: Miss Ziemi Radomskiej Miejscowość: Zwoleń

 

- Witam, nazywam się Paulina Maziarz, mam 20 lat i pochodzę ze Zwolenia. Jestem studentką pierwszego roku administracji na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Lubię spędzać czas aktywnie, między innymi biegam, chodzę na siłownię, jeżdżę na rowerze. Moim zainteresowaniem jest modeling z którym chciałabym wiązać swoją przyszłość.

16/25
Iwona Młynarska finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

15. Iwona Młynarska

Wiek: 25

Wzrost: 173

Miejscowość: Mielec

Region: Miss Podkarpacia

 

- Nazywam się Iwona Młynarska, mam 25 lat. Jestem rodowitą Mielczanką. Lubię poznawać kulturę i obyczaje innych narodów. Uważam, że podróże kształtują charakter, pozwalają nam poszerzyć horyzonty, zdobyć nowe doświadczenia i być bardziej otwartym i tolerancyjnym wobec innych ludzi. Moją słabością są podróżniki, których mam tak dużo, że nie sposób się ich doliczyć. Od kilku lat pasjonuje się również fotomodelingiem, dzięki któremu mam możliwość wcielić się w różne role. Moim skrytym marzeniem jest połączyć obie pasje i odwiedzić jeszcze więcej tajemniczych zakątków świata.

 
17/25
Aleksandra Morawska finalistką Miss Polski
Dorota Czoch

16. Aleksandra Morawska

Wiek: 19

Wzrost: 174

Miejscowość: Sopot

Region: 2 Wicemiss Ziemi Pomorskiej

 
 

- Nazywam się Aleksandra Morawska, mam 19 lat i mieszkam aktualnie w Sopocie. Na co dzień zajmuję się sportem i prowadzę zajęcia sportowo-rekreacyjne dla sopockiej młodzieży. W przeszłości udało mi się zdobyć tytuł Mistrzyni Polski w karate Kyokushin, V-ce Mistrzyni Polski w fitness Sylwetkowym oraz w Turcji.

18/25
Beata Sierpińska finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

17. Beata Sierpińska

Wiek: 22

Wzrost: 178

Miejscowość: Łęczna

Region: Miss Lubelszczyzna

 

- Nazywam się Beata Sierpińska, mam 22 lata i pochodzę z Łęcznej. Studiuję na Politechnice Lubelskiej . Swoją przyszłość wiążę z kierunkiem studiów, czyli inżynierią produkcji, jednym palcem steruję obrabiarkami cnc. W ostatnim czasie do moich planów dołączył także modeling. Moje zainteresowania to przede wszystkim moda oraz sport.

19/25
Izabela Stróżka finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

18. Izabela Stróżka

Wiek: 22

Wzrost: 175

Miejscowość: Tychy

Region: Miss Ziemi Tyskiej

 

- Nazywam się Izabela Stróżka, mam 22 lata i pochodzę z Tych. Studiuje Filologię Angielską o profilu tłumaczeniowym z językiem niemieckim. Jestem cheerleaderką i tańczę podczas meczów piłki nożnej GKS Tychy. Moją pasją jest taniec, ale również podróżowanie. Ponad wszystko kocham Włochy i włoską kuchnię, dlatego też następnym językiem, którego planuję się nauczyć, jest język włoski i najlepiej u źródła, więc właśnie we Włoszech.

20/25
Anna Sworczuk finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

19. Anna Sworczuk

Wiek: 19

Wzrost: 178

Miejscowość: Puchacze

Region: zielona karta Lubelszczyzny

 
 

- Nazywam się Anna Sworczuk, mam 19 lat. Jestem tegoroczną absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej. Moją pasją są podroóże oraz sport. Jestem druhną w OSP Dołha i aktualnie wraz z drużyną przygotowujemy się do zawodów powiatowych.

21/25
Natalia Szałagan finalistką Miss Polski 2016 finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

 

20. Natalia Szałagan

Wiek: 22

Wzrost: 173

Miejscowość: Łąka Prudnicka

Region: Miss Opolszczyzny

 

- Nazywam się Natalia Szałagan, mam 22 lata i pochodzę z Łąki Prudnickiej. Studiuję Kosmetologię w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Interesuję się wizażem i stylizacją. Moją pasją są podróże oraz fotomodeling - staram rozwijać się w tym kierunku od 3 lat. Moim największym osiągnięciem życiowym była sesje zdjęciowa u Tomasza Zienkiewicz, Ewy Szymańskiej, Marty Machy, Agnieszki Dudoń, Marty Morawieckiej oraz współpraca z włoską firmą Kaaral.

 
22/25
Agnieszka Święcicka finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch

21. Agnieszka Święcicka

Wiek: 20

Wzrost: 180

Miejscowość: Inowrocław

Region: zielona karta Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 
 

- Nazywam się Agnieszka Święcicka, mam 20 lat i pochodzę z Inowrocławia. Moją pasją jest fotomodeling. Uwielbiam stać zarówno przed obiektywem jak i za, dlatego w wolnych chwilach zajmuję się fotografią. Moim marzeniem jest wzięcie udziału w pokazie Victoria's Secret

23/25
Alicja Tabaka finalistką Miss Polski 2016
Dorota Czoch
22. Alicja Tabaka

Wiek: 20

Wzrost: 173

Miejscowość: Koniaków

Region: Miss Beskidów

 

- Nazywam się Alicja Tabaka. Mam 20 lat. Mieszkam w górach, w Koniakowie. Pasjonuję się językiem hiszpańskim oraz śpiewem. Uwielbiam Iberoamerykę . Ukończyłam kurs na stewardessę oraz na animatora. Bardzo lubię dbać o swoje ciało i utrzymywać dobrą kondycję. W wolnych chwilach, latem, spaceruję po górach a zimą jeżdżę na snowboardzie.

24/25
Judyta Zapędzka finalistką Miss Polski 2016
23. Judyta Zapędzka

Wiek: 23

Wzrost: 170

Miejscowość: Siedlisko

Region: Miss Ziemi Lubuskiej

 

- Pochodzę z Siedliska, małej wsi w województwie lubuskim. Mam 23 lata, jestem zodiakalnym wodnikiem. Studiuj pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Interesuje się rozwojem dzieci i niemowląt. W przyszłości chciałabym otworzyć własne centrum edukacji. Lubię gotować... Bywam animatorem zabaw, a każdego ranka pakuję do torebki trochę łakoci i ruszam do pracy - jestem wychowawcą w żłobku. Kocham moją pracę, kocham taniec, często wychodzę z przyjaciółmi, kocham ludzi! Okazją do ich poznania są podróże. Nasze polskie góry i morze cenię ponad wszystko!

25/25
Dominika Ziniewicz finalistką Miss Polski 2016

24. Dominika Ziniewicz

Wiek: 22

Wzrost: 171

Miejscowość: Sopot

Region: Miss Ziemi Pomorskiej

 

- Nazywam się Dominika Ziniewicz, mam 22 lata i jestem ze Słupska, jednak moich obecnym miejscem zamieszkania jest Sopot. Moją pasja jest modeling, który jest obecny w moim życiu od 16 roku życia, natomiast zainteresowaniem, a zarazem aktualnym zajęciem są studia prawnicze. Z nimi chcę związać swoją przyszłość poprzez założenie własnej kancelarii.