Kim jest Viki Gabor?

Znamy polską reprezentantkę na Eurowizję Junior 2019! Viki Gabor zostanie nową Roxy Węgiel?

Kim jest Viki Gabor?

Wiemy już kto będzie reprezentował Polskę podczas finałów Eurowizji Junior 2019! To Viki Gabor, wyłoniona spośród trzech finalistek w dzisiejszym wydaniu programu "Szansa na sukces" w TVP2. To ona wystąpi już 24 listopada w Gliwicach, gdzie odbywać się będzie finał. Jak Wam się podoba nasza kandydatka? Myślicie, że ma szansę stać się drugą Roksaną Węgiel, która wygrała dziecięcą Eurowizję przed rokiem?

Zobacz także: Rusza sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019! Jakie są ceny?

Kim jest Wiktoria Viki Gabor, polska reprezentantka na Eurowizję Junior 2019

Zwyciężczynię wyłoniono spośród trzech kandydatek. W finale wystąpiły Nikola Fiedor, Gabriela Katzer i Viki Gabor. Dziewczynki śpiewały po dwie piosenki - napierw utwory swoich mentorów, czyli Majki Jeżowskiej (Nikola) oraz grup Blue Cafe (Viki) i Papa D (Gabriela), a następnie piosenki specjalnie skomponowanej dla nich na Eurowizję Junior. 

Której z nich poszło najlepiej?

Oglądaliście? Jak podobały się Wam występy dziewczynek? Publiczności najbardziej przypadł do gustu występ Wiktorii. 

O Viki Gabor już dziś mówi się jako o nowej Roksanie Węgiel! 11-latka tak naprawdę ma na imię Wiktoria. Na koncie ma już występ w programie "The Voice Kids", w którym zajęła drugie miejsce. Już na castingu zachwyciła wtedy wszystkich jurorów swoją wersją utworu „Roar” Katy Perry. W tamtym programie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona.

Viki Gabor urodziła się w Niemczech, a wychowała w Anglii. W Polsce mieszka od niedawna. Swój debiutancki singiel „Time” miała okazję zaprezentować podczas Top of the top Festival w Sopocie w TVN. Jak podkreślała w niedzielnych finałach dwa razy, Eurowizja Junior była jej wielkim marzeniem.

Wiktoria była zdecydowaną faworytką widzów, co widzieliśmy choćby podczas głosowania na naszym profilu facebookowym. Viki zaśpiewała skomponowany dla niej utwór "Superhero", który chyba bardzo się spodobał.  Wam również? 

Viki wygrała zarówno głosami widzów, jak i jury! Jak poinformował prezes TVP Jacek Kurski, w głosowaniu wzięły dziesiątki tysięcy osób. Wiktoria była tak wzruszona, że po policzkach pociekły jej łzy! Wzruszenie też odejmowało jej głos podczas końcowego wykonania piosenki.

Wiktorii życzymy powodzenia na Eurowizji Junior i sukcesu na miarę Roksany Węgiel!

Zobacz także: TYLKO U NAS: Roksana Węgiel poprowadzi Eurowizję Junior! Kto jeszcze?

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22