Madox
AKPA

Kto pojedzie na konkurs Eurowizji 2016? Lista chętnych artystów jest coraz większa. Oprócz Edyty Górniak, Margaret czy Mai Hyży (zagłosuj w naszej sondzie), kolejne dwie osoby przyznały się do tego, że wystartują w preselekcjach, które odbędą się 5 marca. Jedną z nich jest Madox! Wokalista, kompozytor, model, bloger, półfinalista Mam Talent.

Moi drodzy po Waszych wieloletnich namowach oraz olbrzymich dyskusjach z moją ekipą zdecydowałem o wysłaniu zgłoszenia do krajowych preselekcji konkursu Eurovision Song Contest 2016 :). Utwór jest premierowy i na tę chwilę nic więcej nie mogę zdradzić - napisał na swoim Facebooku Madox.

Następnym artystą, który zgłosił się do konkursu jest Mariusz Wawrzyńczyk. Młody wokalista, który wygrał w zeszłym roku  koncert "Debiuty ze Skaldami" podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występował w wielu programach, m.in. w "Bitwie na Głosy", "Szansie na sukces". Co zaśpiewa w preselekcjach?

Piosenka, którą zgłosiłem jest autorstwa Marcina Nierubca. To on skomponował "Legendę" Marcina Mrozińskiego, który reprezentował Polskę na Eurowizji w 2010 roku - mówi Party.pl Wawrzyńczyk.

Podobno do konkursu zgłosiło się już ponad 70 artystów. Specjalna komisja już 16 lutego przedstawi listę wykonawców, którzy wezmą udział w preselekcjach 5 marca 2016 roku. Kto z nich ma szansę na to, by pojechać na Eurowizję i reprezentować nasz kraj?

 

A Ty kogo byś widział jako reprezentanta Polski na konkursie Eurowizji w Szwecji?

Zobacz także: Disco-polo na Eurowizji 2016?! Znamy kolejnych chętnych polskich artystów!

 

Posłuchaj jak śpiewa Madox. Nadaje się na Eurowizję?

 

Mariusz Wawrzyńczyk w Opolu. Ma szansę na Eurowizję?

 

Madox na imprezie Flesza czyli Flesz Fashion Night.

Madox na gali Flesz Fashion Night
ONS

 

Mariusz Wawrzyńczyk to zapracowany wokalista.

Mariusz Wawrzyńczyk na scenie
Facebook

Więcej na temat Madox Eurowizja