Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Gdzie?
1/5
Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Gdzie?

 

Kiedy Roksana Węgiel w listopadzie ubiegłego roku wygrała Eurowizję Junior 2018 wszyscy od razu zaczęli się zastanawiać, czy przyszłoroczny konkurs odbędzie się w Polsce. Jeśli chodzi o dziecięcą Eurowizję nie obowiązuje zasada jak w przypadku "dorosłej", gdzie organizatorem zawsze jest zwycięskie państwo. Na szczęście kilka dni po ogromnym sukcesie młodej gwiazdy Jacek Kurski, prezes TVP, ogłosił, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Teraz wiadomo już, w którym mieście odbędzie się ten prestiżowy festiwal. Nie jest to Warszawa!

Będziecie zaskoczeni! 

 

Zobacz: Ma szansę na światową karierę? Wiemy, co po wygranej na Eurowizji planuje Roksana Węgiel!

2/5
Roksana Węgiel wystąpi na Sylwestrze Marzeń z Dwójką
ONS

 

Wczoraj wieczorem w TVP Info pojawił się dyrektor generalny EBU, Noel Curran, który zdradził, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się... w Krakowie. 

 To prawda, TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie. Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie. Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny. Ale jak mówię: to wydarzenie, które ciągle się rozwija. Publiczność coraz liczniejsza, coraz więcej krajów chce uczestniczyć w tym konkursie. Jest to wydarzenie, które w pełni popieramy i chcemy, aby się rozwijało. To wydarzenie jest również bardzo mocno obecne w świecie cyfrowym, co jest nie do przecenienia z uwagi na grupę młodych odbiorców, także jest to bardzo ekscytujące. Jestem bardzo zadowolony, że Telewizja Polska będzie organizowała ten konkurs i nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski. - powiedział w wywiadzie dla TVP Info. 

Jakie wyzwania stoją przed Telewizją Publiczną?

3/5
Roksana Węgiel wróciła do Polski
ONS.pl

 

Curran uważa, że dla TVP to ogromna szansa nie tylko dla promocji TVP, ale i całej Polski! Ponadto - stacja w ten sposób będzie mogła przyciągnąć do siebie najmłodszych odbiorców. 

Z mojego punktu widzenia to idealna szansa. Kiedy byłem producentem telewizyjnym, byłem odpowiedzialny za produkcję Eurowizji. Tak na marginesie, właśnie wtedy na Konkursie Eurowizji poznałem moją przyszłą żonę. Była jedną z laureatek z Irlandii, także znam Eurowizję bardzo dobrze. (W 1996 był szefem irlandzkiej delegacji, a rok później – producentem Konkursu, który wygrała jego żona, Eimear Quinn – przyp. red.) Ale według mnie to wspaniała szansa. Dzięki temu można wypromować Telewizję Polską, Polskę ale i też przyciągnąć młodych odbiorców. Ponadto możemy pracować z międzynarodowym zespołem, a poza tym zespoły produkcyjne będą miały szansę pracować przy ogromnym międzynarodowym wydarzeniu muzycznym. To jest wspaniała szansa dla wszystkich – dla kraju i dla widowni. Niezmiernie się cieszę, że będziecie gospodarzami tego wielkiego wydarzenia, naprawdę nie mogę się już doczekać.

 

4/5
Mat. prasowe/Andres Putting

 

Roksana Węgiel podczas Eurowizji Junior 2018 zaśpiewała utwór "Anyone I Want To Be", który stał się sporym hitem w całej Polsce. Zwyciężczyni "The Voice Kids" podczas finału pokonała 19 reprezentantów innych krajów. Dzięki temu młoda gwiazda pojawi się... na dorosłej Eurowizji w maju. Jak to możliwe?

 

5/5
Mat. prasowe/Andres Putting

 

Od kilku lat tradycją jest, że podczas "dorosłej" Eurowizji występuje zwycięzca tej dziecięcej. A to oznacza, że Roksana będzie gościem specjalnym Eurowizji w maju w Izraelu! To dla młodej wokalistki wielka szansa na promocję i międzynarodową sławę. Ponadto - mówi się, że gwiazdą wieczoru Eurowizji ma być sama... Madonna! A to może oznaczać, że Roksana spotka się z królową muzyki pop. To robi wrażenie!

 

Więcej na temat Eurowizja Roksana Węgiel