Kto z Polski na Eurowizję 2016? Piękni i Młodzi Edyta Górniak w kolorowym dresie Margaret w futrze i w srebrnym body wspiera WOŚP Szymon Wydra w czarnej kurtce i skórzanej bluzie
Kto z Polski na Eurowizję 2016?
Polskie preselekcje na Eurowizję 2016
1/11
Kto z Polski na Eurowizję 2016?

Co dotąd wiadomo o Eurowizji 2016 - tylko u nas zestawienie ostatnich newsów! Eurowizja zbliża się wielkimi krokami, a najwięcej emocji budzi to, kto będzie reprezentował Polskę. Lista chętnych artystów wydłuża się z dnia na dzień. Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie. Kto Waszym zdaniem powinien nas reprezentować na finałach?

 

Eurowizja 2016 - kto pojedzie z Polski? Jest ponad 20 chętnych!

Z nieoficjalnych informacji wynika, że swoje zgłoszenie do TVP wysłało ponad 70 artystów, dotąd wiadomo jednak o ponad 20, którzy zdążyli opowiedzieć o tym mediom czy fanom. Specjalna komisja już 16 lutego przedstawi listę wykonawców, którzy wezmą udział w preselekcjach 5 marca 2016 roku. Kto z nich ma szansę, by pojechać na Eurowizję i reprezentować nasz kraj? Jeszcze raz zachęcamy do głosowania!

 

Oni chcą jechać na Eurowizję 2016!

Wśród chętnych m.in. Kasia Nova z utworem "Love is Music", który został nagrany w Kalifornii. Czy po powrocie z USA wokalistka ma szansę na karierę w Europie? Oto jej piosenka:

 

Wśród zgłoszeń sporo jest uczestników znanych z "The Voice of Poland" - a są to Monika Urlik, Asteya Dec, Dorota Osińska, Agnieszka Twardowska oraz Gracjan Kalandyk. Swoją propozycję zgłosiła również uczestniczka rosyjskiego "The Voice" Renata Wołkiewicz. Z jakim utworem? Posłuchajcie tutaj.

Nie sposób nie wspomnieć o zespołach disco-polo. Na Eurowizję 2016 chcą jechać Blue Box, Piękni i Młodzi, Basta, Defis oraz Magik Band. Jeśli ich propozycje nie spodobają się komisji TVP może wybrać ona zespół Lily Hates Roses, grający indie pop lub Fismolla grającego muzykę liryczną. O udział walczy również Kasia Moś, Madox oraz Mariusz Wawrzyńczak. Kto jeszcze? Sprawdźcie w naszej galerii!

 

Zobacz także: Edyta Górniak wspomina swój pierwszy występ na Eurowizji w 1994 roku: „Stałam się własnością publiczną”.

2/11
Piękni i Młodzi

O udział na Eurowizji walczy zespół "Piękni i młodzi", którzy zdobyli sławę dzięki "Must be the music". Dziś wszyscy fani disco-polo znają ich utwory! Na Eurowizję 2016 szykują utwór "Na serca dnia". W teledysku do piosenki wystąpi Dawid Ozdoba!

Możemy oficjalnie rozgłosic wszem i wobec że zgłosilismy nasz najnowszy numer nigdzie nie publikowany pt." Na serca dnie" do Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji! ;)) Nagralismy najbardziej profesjonalny teledysk ze wszystkich dotychczasowych w reżyserii Piotra Smolenskiego! Główna rolę zagrał najsławniejszy w Polsce Chippendales Dawid Ozdoba. Teraz potrzebujemy waszego wsparcia! Udostępniajcie gdzie tylko się da nasz post żeby znów udowodnić i pokazać że Muzyka Disco w tym kraju to potęga!!;)) W programie Must Be The Music też nikt w nas nie wierzył i nie dawał żadnych szans a my jednak mimo wszystko dzięki pomocy naszych wiernych fanów doszliśmy aż do finału tego programu! Jako jedyny zespol z gatunku disco polo!  - napisali na Facebooku.

3/11
Edyta Górniak w kolorowym dresie
East News

Edyta Górniak na Eurowizji 2016.

Największe zaskoczenie tego roku! Edyta Górniak ponownie chce stanąć na eurowizyjnej scenie. Tym razem z balladą "Grateful", która swoją premierę będzie miała 14 lutego. Czy TVP da szansę naszej diwie? Fani są przekonani, że tylko ona może powtórzyć swój sukces z 1994 roku, kiedy to zajęła 2. miejsce. Trzymacie za nią kciuki?
 

Zobacz także: Edyta Górniak wspomina swój pierwszy występ na Eurowizji z 1994 roku: „Stałam się własnością publiczną”.

 

Piosenki Edyty Górniak możecie posłuchać tutaj!

4/11
Margaret w futrze i w srebrnym body wspiera WOŚP
Eastnews

Margaret na Eurowizji 2016.

Margaret długo wzbraniała się przed Eurowizją, a więc zdziwienie jej fanów, kiedy ogłosiła, że chce nas reprezentować, było ogromne. Margaret ma już  gotowy utwór - "Cool Me Down". Jego premiera niebawem. Świetny angielski, znakomity głos, charyzma i ciekawy styl - Margaret spełnia wszystkie warunki!

5/11
Szymon Wydra w czarnej kurtce i skórzanej bluzie

Szymon Wydra na Eurowizji.

O udział na Eurowizji stara się ponoć Szymon Wydra, młody tata ;) Czy przyjście syna na świat zmotywowało go do walki o ponowne zaistnienie na rynku muzycznym?

6/11
EAST NEWS

BASTA na Eurowizji 2016.

To chyba jedna z najpopularniejszych obecnie grup disco polo w Polsce. Grono wiernych fanów może pomóc im w walce o udział na Eurowizji 2016. Tylko czy komisja TVP da im szansę?

7/11
Maja Hyży w garniturze w serduszka
ons.pl

Maja Hyży na Eurowizji 2016.

Jej zgłoszenie wywołuje spore zainteresowanie. Maja ma sporo fanów, ale brakuje jej sukcesu, który przypieczętował jej pozycję na polskim rynku. Czy to ona pojedzie na Eurowizję 2016?

8/11
Michał Szpak na Sylwestrze TVN
ONS

Michał Szpak na Eurowizji 2016.

Michał Szpak o występ na Eurowizji stara się już od dłuższego czasu. Artysta ma już gotowy utwór "Colour of Your Live", który chce pokazać całej Europie. Czy ma szansę pokonać Edytę Górniak?

 

 

9/11
Natalia Szroeder na Sylwestrze z Dwójką 2015/2016
East News

Natalia Szroeder na Eurowizji 2016.

Natalia Szroeder również poinformowała fanów, że chce pojechać na Eurowizję. Jej utwór to "Lustra" - jego premiera już w przyszłym tygodniu. Jest to jedna z nielicznych polskojęzycznych propozycji. Czy ma szansę na wygraną?

10/11
Stashka na nagraniu Latoteki
ONS

Stashka na Eurowizji 2016.

Stashka wygrała już Bałtycki Festiwal Piosenki w Karlshamn. A więc ma szansę na podbicie Europy raz jeszcze!

11/11
Agnieszka Twardowska w The Voice of Poland
Akpa

Agnieszka Twardowska na Eurowizję 2016.

Agnieszka Twardowska zdobyła popularność w "The Voice of Poland". Teraz wystąpi w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Czy pojedzie na Eurowizję? Czy TVP da jej szansę?

 

Zagłosujcie w naszej sondzie!