Dziecko Meghan i Harry'ego bez tytułów książęcych Księżna Meghan w ciąży Meghan Markle, książę Harry Meghan Markle i książę Harry w Londynie
Dziecko Meghan i Harry'ego bez tytułów książęcych
ONS.pl
Oto powód.
1/4
Dziecko Meghan i Harry'ego bez tytułów książęcych
ONS.pl

Meghan Markle jest w ciąży, taką oficjalną wiadomością zaskoczył pałac Kensington. Co prawda domysły na ten temat były już od dłuższego czasu, ale dopiero kiedy ta informacja stała się faktem, ruszyła lawina pytań o kolejne royal baby. Na razie wiadomo, że dziecko książęcej pary przyjdzie na świat wiosną i nie odziedziczy po rodzicach tytułów. Wiemy, dlaczego potomek Meghan i Harry'ego nie będzie księciem ani księżniczką!

 

Zobacz: To już oficjalne: Meghan Markle jest w ciąży! Informację potwierdził Pałac Kensington

 

Dziecko księcia i księżnej Sussex będzie siódme w kolejce do brytyjskiego tronu. Pojawi się ono w linii sukcesji zaraz za swoim ojcem i jednocześnie zastąpi księcia Andrzeja, niezależnie od tego czy będzie to chłopiec czy dziewczynka.

Zajrzyj do galerii i dowiedz się, dlaczego dziecko Meghan i Harry'ego nie będzie księciem ani księżniczką!

 

 

2/4
Księżna Meghan w ciąży
ONS.pl

 

Dziecko nie otrzyma tytułu księcia lub księżniczki, chyba że królowa Elżbieta II podejmie się zmiany zasad. Miało to już miejsce w przypadku pozostałych dzieci księcia Williama, ponieważ to George był ostatnią osobą, która dziedziczyła tytuł księcia. 

 

Zasada nadawania tytułów w rodzinie królewskiej?

 

Tytuły książęce według zasad rodziny królewskiej przypadają dzieciom króla lub królowej do drugiego pokolenia w linii męskiej. To oznacza, że tytuł księcia lub księżniczki otrzymuje pierwszy prawnuk najstarszego wnuka. Jest nim właśnie George. Jednak królowa zmieniła zasady i wszystkie dzieci Wiliama mają książęce tytuły. Jak będzie w przypadku dzieci Harry'ego? Zobacz dalej!

Zobacz: Meghan i Harry mają już imię dla dziecka?! Czy królowa je zaakceptuje?

3/4
Meghan Markle, książę Harry
East News

Już wiadomo, że według obowiązującej zasady dziecko Meghan i Harry'ego nie odziedziczy tytułów książęcych. Najprawdopodobniej zostaną mu przyznane tytuły lordowskie. Pierwszy syn zostanie hrabią Dumbarton, a córką Lady (imię dziecka) Mountbatten-Windsor. Z kolei każdy kolejny syn otrzyma tytuł Lorda (imię dziecka) Mounbatten-Windsor.

Jak pisze Daily Mail

Pierwszy syn Harry'ego zostałby hrabią Dumbarton - jest to jeden z drugorzędnych tytułów, które Harry otrzymał od królowej w dniu jego ślubu.

Zobacz, jakie nazwisko otrzyma dziecko Meghan i księcia Harry'ego

4/4
Meghan Markle i książę Harry w Londynie
East News

W rodzinie królewskiej nadawanie tytułów odbywa się według ściśle ustalonych reguł. Podobnie sprawa wygląda z nazwiskami potomków. Na dworze królewskim oczekuje się, że nowe royal baby otrzyma nazwisko Sussex. Miałoby się to odbywać według takiej samej reguły, jak w przypadku dzieci księcia Williama. George, Charlotte i Louis przybrały swój tytuł Cambridge, jako swoje nazwisko w szkole i przedszkolu.

Wszystko mogłoby się jednak zmienić, jeśli tron objąłby książę Karol!

Więcej na temat Meghan Markle Książę Harry