Gwiazdy na premierze filmu Kler
ONS.pl
1/15
Gwiazdy na premierze filmu Kler
ONS.pl

 

Plejada gwiazd na premierze filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser takich filmów jak: "Róża", "Wołyń" czy "Pod mocnym aniołem" tym razem stworzył film o księżach, ich pracy i życiu prywatnym. O jego nowym dziele jest głośno od kilku tygodni, gdy do sieci trafił kontrowersyjny zwiastun filmu. W ostatni weekend film "Kler" podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Publiczności. Film w kinach można oglądać od piątku 28 września. Wybierzecie się do kina?

 

Zobaczcie naszą galerię z premiery filmu, na której pojawili się m.in. Kasia Warnke i Piotr Stramowski, Janusz Gajos, Szymon Majewski czy Robert Więckiewicz. 

 

 

Zobacz: "Kler" Smarzowskiego już za tydzień w kinach! Pierwsze recenzje? "Musicie to zobaczyć. Będziecie w szoku. Ja jestem"

 

O czym jest film Kler?

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

2/15
Robert Więckiewicz na premierze filmu Kler
ONS.pl
3/15
Szymon Majewski na premierze filmu Kler
ONS.pl
4/15
Kasia Warnke i Piotr Stramowski na premierze filmu Kler
ONS.pl
5/15
Weronika Rosati na premierze filmu Kler
ONS.pl
6/15
Piotr Stramowski  na premierze filmu Kler
ONS.pl
7/15
Kasia Warnke na premierze filmu Kler
ONS.pl
8/15
Wojciech Smarzowski  na premierze filmu Kler
Mat. promocyjne
9/15
Janusz Gajos na premierze filmu Kler
ONS.pl
10/15
Jacek Braciak na premierze filmu Kler
ONS.pl
11/15
Kazik na premierze filmu Kler
ONS.pl
12/15
Paulina Chylewska na premierze filmu Kler
ONS.pl
13/15
Iza Kuna na premierze filmu Kler na premierze filmu Kler
ONS.pl
14/15
Bartłomiej Topa na premierze filmu Kler
ONS.pl
15/15
Arkadiusz Jakubik na premierze filmu Kler
ONS.pl