najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017 najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017 najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017 najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017 najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017
1/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

89. gala rozdania Oscarów już za nami. Co zapamiętamy z tego wydarzenia? Na pewno ogromną wpadkę, do której doszło, gdy ogłaszano laureatów w kategorii "Najlepszy film". Nagrodę w tej kategorii wręczali Faye Dunaway i Warren Beatty. Aktor pomylił się i przeczytał, że w najważniejszej kategorii zwyciężył "La La Land". Twórcy filmu wyszli na scenę i zaczęli dziękować za nagrodę, ale szybko okazało się, że to nie oni powinni ją dostać, a film "Moonlight". Po tej historycznej wpadce chyba wszystkie inne wydarzenia z gali bledną, ale spróbujemy dla Was coś wyciągnąć.

 

Żarty z Donalda Trumpa podczas gali wręczenia Oscarów 2017!

Nie brakowało politycznych odniesień i złośliwości pod adresem Donalda Trumpa. Prowadzący galę Jimmy Kimmel żartował:

- Chcę podziękować prezydentowi Trumpowi. Pamiętacie, jak w zeszłym roku Oscary wydawały się rasistowskie?".

Jimmy Kimmel podczas gali wysłał nawet do prezydenta Tweeta! Prowadzący nawiązał żartobliwie do słów Donalda Trumpa, który nazwał Meryl Streep, trzykrotną laureatkę nagród Akademii, "przereklamowaną aktorką". Goście Oscarów 2017 na te słowa wiwatowali na stojąco.

Zobacz: Oscary 2017. Kto zdobył statuetki w najważniejszych kategoriach? Takiego werdyktu nie spodziewał się nikt

 

Jakie jeszcze wątki polityczne pojawiły się podczas gali? Gael Garcia Bernal powiedział, że jako Meksykanin jest przeciwny stawianiu murów między ludźmi. Chodzi o pomysł Trumpa, który chce zbudować między USA, a Meksykiem wielki mur. Z kolei reżyser - Asghar Farhadi nie przyjechał na galę z powodu zakazu wjazdu do USA dla obywateli siedmiu państw muzułmańskich i nie odebrał Oscara za film "Klient". Co jeszcze? Zobaczcie naszą galerię.

 

Zobacz także: Najpiękniejsze kreacje tegorocznych Oscarów - kto błyszczał na czerwonym dywanie w Dolby Theatre?

2/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

Jimmy Kimmel zrobił gościom dziwną niespodziankę. Gdy przemawiał, na ekranie pojawił się autobus z turystami, którzy w czasie trwania rozdania Oscarów zwiedzali Los Angeles. Niczego nieświadomi turyści, "nagle" byli gośćmi gali. Szybko zaczęli robić sobie selfie z gwiazdami i prosić o autografy! Jennifer Aniston nawet dała jednemu z turystów swoje okulary, co doprowadziło go prawie do łez! Ta chwila z pewnością przejdzie do historii żenujących i wyreżyserowanych scen na gali rozdania Oscarów.

 

3/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

Słynny Tweet do Trumpa.

Gala trwa od dwóch godzin, a Donald Trump jeszcze nie zatweetował. Zaczynam się o niego martwić, powiedział Kimmel i wysłał wiadomość do prezydenta USA.

4/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

Michael J. Fox i Seth Rogen na scenę wjechali kultowym samochodem i wyszli w kultowych butach z  "Powrót do przeszłość".

5/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

Mahershala Ali otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy" za rolę w filmie "Moonlight". Ali jest pierwszym muzułmańskim aktorem, który otrzymał Oscara.

6/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

Ben Affleck i Matt Damon pojawili się razem na scenie na gali rozdania Oscarów.  Dokładnie 20 lat temu na tej samej scenie odebrali swoją pierwszą statuetkę w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny za film "Buntownik z wyboru".

 

7/11
Oscary 2017

W zeszłym roku pizza, a w tym roku... cukierki! Organizatorzy zadbali o to, żeby goście mieli co zjeść w trakcie gali ;). Z sufitu spadły baloniki z łakociami.

Co jedli?

 

8/11
najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017

W czasie jednej z piosenek, Jimmy Kimmel, wykonał scenę z Króla Lwa, podnosząc małego aktora z filmu "Lion. Droga do domu" jak małe lwiątko w filmie animowanym.

9/11
Justin Timberlake zachwycił na gali rozdania Oscarów
ONS

Na pewno do historii Oscarów przejdzie występ Justina Timberlake'a!

Zobaczcie!

 

10/11
Oscary 2017

Polski akcent to wspomnienie wielkich twórców, którzy odeszli w ubiegłym roku, a wśród nich był Andrzej Wajda.

11/11
Oscary 2017

Dłonie Nicole Kidman!

Aktorka w dziwny sposób ułożyła dłonie podczas oklasków, co od razu zauważyli internauci. "Ma płetwy zamiast dłoni", pisali. Jest to najczęściej podawany sobie gif po gali Oscarów.

via GIPHY