Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Internet
1/2
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Internet

I oto mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją w historii moich przeglądów premier kinowych. W rozpoczynający się za chwilę weekend do kin wchodzą zaledwie dwa filmy, ale tylko jeden z nich skupi na sobie uwagę wszystkich.

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy piątek na MOIM BLOGU.

 
 
2/2
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Internet

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy [Star Wars: The Force Awakens]

 

„Gwiezdnych wojen” nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwsza historia z bardzo odległej galaktyki pojawiła się na ekranach kinowych już w 1977 roku i nieomal wszyscy oszaleli na jej punkcie. Zdobyła siedem Oscarów, pobiła kilka rekordów kasowych i przeszła do annałów kina. Potem mogliśmy oglądać pięć następnych.

A teraz na ekrany kin wchodzi najnowsza, siódma część – „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”. Pierwsza od czasu przejęcia praw do filmu przez wytwórnię Disneya. Większość fanów wierzy, że znów poczują Moc i dostaną to, na co czekali od dawna. Pierwsze reakcje jednoznacznie wskazują na to, że J.J. Abramsowi udało się wskrzesić ducha oryginalnej Trylogii, a wizyta w kinie wydaje się być obowiązkowa.

Akcja filmu rozpoczyna się 30 lat po zakończeniu „Powrotu Jedi”. W bardzo odległej galaktyce znów jest niespokojnie, a coś z tym postarają się zrobić nowi bohaterowie, których w walce wspierać będą między innymi Han Solo (Harrison Ford) i Chewbacca.

 

Werdykt: Seans obowiązkowy

 

Zwiastun:

 
Więcej na temat Gwiezdne Wojny premiera