Katarzyna Łaniewska
East News

"Kogel-Mogel 4" to ostatni film Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka miała na planie problemy zdrowotne

Katarzyna Łaniewska
East News

Kilka dni temu dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Katarzyny Łaniewskiej, uwielbianej przez miliony Polaków aktorki, którą wszyscy pokochaliśmy za jej rolę w filmie "Kogel-Mogel". To właśnie praca na planie czwartej części kultowej komedii okazała się być ostatnią produkcją, w której wystąpiła Katarzyna Łaniewska.

Ilona Łepkowska w wywiadzie dla "Super Expressu" wyjawiła, jak wyglądała praca z aktorką podczas zdjęć do "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Okazało się, że gwiazda tej produkcji miała już problemy zdrowotne, a scenariusz został dostosowany do jej potrzeb. 

Zobacz także: Nikodem Rozbicki we wzruszających słowach żegna Katarzynę Łaniewską. Pokazał wspólne zdjęcie z filmową babcią

Ilona Łepkowska wspomina pracę z Katarzyną Łaniewską na planie "Kogla-mogla"

Chyba nie ma osoby, która przynajmniej raz nie widziała "Kogla-Mogla". Chociaż od premiery dwóch pierwszych części minęło ponad 30 lat, film w dalszym ciągu cieszy się rekordowymi wynikami oglądalności, gdy tylko pojawi się w telewizji. Z tego też względu po trzech dekadach zdecydowano się nagrać kolejną część hitowej produkcji - "Misz Masz, czyli kogel-mogel 3", która pojawiła się w kinach w 2019 roku. Z kolei na początek stycznia zapowiadana jest premiera czwartej części "Kogla - Mogla", na którą fani czekają z ogromną niecierpliwością.

"Kogel - Mogel" to przede wszystkim cała plejada fantastycznych postaci, bez których z pewnością nie byłoby tak wielkiego sukcesu. Jedną z osób, bez której chyba nikt nie wyobraża sobie tej produkcji była Katarzyna Łaniewska, która wcieliła się w rolę mamy głównej bohaterki. Aktorka jeszcze w wakacje pracowała na planie czwartej części komedii, jednak miała już problemy zdrowotne. 

Scenarzystka "Kogla-Mogla", Ilona Łepkowska wyjawiła, jak wyglądała praca z Katarzyną Łaniewską, podczas zdjęć do czwartej części komedii. 

Miała problemy z chodzeniem, więc scenariusz był tak napisany, że jak szła, to szła z wnuczkiem, który ją prowadził. Planowaliśmy wszystko tak, żeby było jak najbardziej komfortowe dla niej i jak najmniej męczące - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Ilona Łepkowska. 

Aktorka miała również problemy ze wzrokiem, jednak marzyła o tym, aby świetnie wykonać swoje, jak się okazało, ostatnie zadanie aktorskie. 

Cieszę się, że taką szansę od nas dostała, a my mogliśmy z nią pracować, bo bez niej tego filmu by nie było  - dodała Ilona Łepkowska dla "Super Expressu". 

Katarzyna Łaniewska zmarła w poniedziałek 7. grudnia w wieku 87 lat. Po raz ostatni na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć ją w filmie "Koniec świata, czyli kogel - mogel". 

Katarzyna Łaniewska w Kogel Mogel 4
Karina Szymczuk/MTL Maxfilm

Ilona Łepkowska zdradziła, że scenariusz do ostatniej części Kogla - Mogla został napisany tak, aby dopasować się do potrzeb aktorki, która miała już problemy zdrowotne. 

Ilona Łepkowska
East News

 

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39