Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Mat. prasowe
1/5
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Mat. prasowe

 

Rok 2018 był prawdziwą ucztą dla fanów polskiego kina. Pojawiło się wiele kontrowersyjnych filmów, były wielkie powroty i oczywiście nie mogło zabraknąć komedii romantycznych. Jeśli chodzi o oglądalność, "Kler" Wojciecha Smarzowskiego bił wszelkie rekordy. Kontrowersje związane z filmem stały się dla niego najlepszą reklamą. Na uwagę widzów zasłużył też nowy film Marka Koterskiego "7 uczuć", w którym po raz kolejny mogliśmy zobaczyć losy Adasia Miauczyńskiego. Nie zawiódł Patryk Vega, który ma już w Polsce wielką widownie, czekającą na każdy kolejny film reżysera. 

Zobacz, jakie polskie filmy cieszyły się największą popularnością! Sprawdź w naszej galerii...

Zobacz: "Kler" bije kolejny rekord! Nie uwierzycie, ile osób obejrzało ten film...

 

Kadr z filmu "Kler"

Kadr z filmu "Kler"
Mat. promocyjne/kadr z filmu
Mat. promocyjne/kadr z filmu

2/5
Kler - oglądalnośc, ile widzów

 

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów 2018 roku. Jeszcze przed premierą pisały o nim chyba wszystkie media, a niektóre kina wycofywały się z pokazywania filmu w swoim repertuarze. Najgłośniej protestowali niektórzy przedstawiciele Kościoła. Bo tak kontrowersyjnego polskiego filmu jeszcze nie było! W weekend otwarcia obejrzało go aż 935 357 widzów. Ta liczba imponuje! A był to dopiero początek, film przyciągnął do kin ponad 3 miliony widzów, zanotował więc naprawdę spektakularny wynik. 

Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, po nowym roku film ma mieć swoją premierę na platformie Showmax. Zobaczcie, jakie inne polskie filmy cieszyły się zainteresowaniem w tym roku! 

Zobacz: "Kler" podzielił Polaków! Oto skrajne opinie: "Średni film, narysowany zbyt grubą kreską!" Czy warto zobaczyć?

3/5
"Kobiety mafii" - plakat filmu
Materiały prasowe

 

"Kobiety mafii" Patryka Vegi

Kolejnym filmem, który przyciągnął tłumy do kin w  2018 roku są "Kobiety mafii" Patryka Vegi. W pierwszy weekend zyskał 684 tys. widzów, a to lepszy wynik niż np. hitowe "Nowe oblicze Greya". Tak jak i poprzednio, również i ten film Vegi był mocno krytykowany. Już jego zwiastun wywołał w internecie burzę, a po premierze pojawiły się skrajne opinie. Jedni kochają przepełnione przemocą, krwią i seksem filmy, inni uważają, że reżyser idzie na łatwiznę, bo wie, że to się doskonale sprzedaje. W filmach Vegi możemy zobaczyć plejadę polskich gwiazd, do tego grona dołączyła ostatnio Małgorzata Kożuchowska, pojawiając się w filmie "Plagi Breslau". 

Już w 2019 roku kolejna część filmu "Kobiety mafii 2". Będzie się działo!

Zobacz: Mnóstwo gwiazd na premierze filmu "Kobiety mafii"! Dygant i Wieniawa zachwyciły, kto jeszcze? ZDJĘCIA

4/5
Planeta Singli 2
Mat. prasowe

 

"Planeta Singli 2"  

Na drugą część filmu "Planeta Singli" czekali wszyscy wielbiciele polskich komedii romantycznych! To lekka i zabawna historia z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych. W ciągu pierwszych dziesięciu dni od premiery film zobaczyło ponad milion widzów. Druga część filmu zebrała jeszcze lepsze recenzje niż pierwsza, a to rzadko się zdarza. Na ekranie możemy oglądać jeszcze Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka. "Planetę singli 2" w kinach można zobaczyć od 2 listopada.

Zobacz: "Planeta Singli 2" bije rekordy popularności! Jak dobrze ją oglądałeś? Sprawdź się w naszym QUIZIE

5/5
 7 uczuć plakat
Mat. prasowe

 

"7 uczuć" Marka Koterskiego

Najnowszy film Marka Koterskiego to powrót słynnego Adasia Miauczyńskiego. Jednak tym razem zobaczyliśmy jego dzieciństwo, młodość i wydarzenia, które ukształtowały go jako dorosłego człowieka. W główną rolę wcielił się syn reżysera, Michał Koterski. W tej roli ciężko wyobrazić sobie innego aktora, jednak początkowo Misiek nie chciał się podjąć tej roli, miał duże obawy, ale ostatecznie się zgodził. Film w dwa tygodnie obejrzało 453 152 widzów, a to znacznie lepszy wynik niż w przypadku hitu jakim był "Dzień Świra"!

Zobacz:  Tomasz Karolak pokazał nową partnerkę na premierze "7 uczuć"! Zobacz, kto przyszedł! ZDJĘCIA

Więcej na temat film Kler