Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

Zespół Tulia jest już w Tel Avivie, gdzie odbędzie się tegoroczna Eurowizja 2019! Polskie reprezentantki mają za sobą już pierwszą techniczną próbę oraz spotkania z dziennikarzami z zagranicy. Jak wypadły? Jak będzie wyglądać występ Polek z utworem „Fire of Love (Pali się)”? Zobaczcie zdjęcia oraz nagrania!

1/4
Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

Pierwsza próba zespołu Tulia rozpoczęła się 4 maja 2019 o godzinie 11 i trwała do 11:30. Jak będzie wyglądać ich występ? W urywkach, które pojawiły się w materiale filmowym z prób widać, że Tulia rozpocznie występ stojąc na obrotowym podeście. Wizualizacje i światła utrzymane są oczywiście w kolorach czerwieni i czerni. Pojawi się również ogień nawiązujący do tytułu utworu. Warto również zwrócić uwagę na stroje dziewczyn! 

2/4
Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

Na początku Tulia pojawia się na scenie w efektownych pelerynach na głowie. Ubrane są również w czerwone kaftany oraz spódnice w kolorowe prążki. Jednak największe wrażenie robią... korony, skrywane pod pelerynami!

3/4
Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

Tulia na pewno będzie zapamiętana na festiwalu Eurowizji w 2019 roku! Takich strojów nie ma bowiem żaden inny reprezentant. Jak zaś dziennikarze zagraniczni oceniają Polki po pierwszej próbie? Polskie strony poświęcone Eurowizji donoszą, że bardzo pozytywnie, większość sugeruje, że Tulia bez problemu awansuje do finału konkursu. Ich występ jest jeszcze jednak do dopracowania:

Ze względu na dość specyficzne nakrycie głowy, które jest przez wokalistki ściągane w trakcie występu, dochodzi do problemów z odsłuchami i wszystko to będzie musiało być jeszcze dopracowane, ale już podczas drugiego występu Tulia brzmiała zdecydowanie lepiej niż za pierwszym razem. Dodatkowo reprezentantki Polski będą rytmicznie klaskać i widzowie na pewno zrobią to razem z nimi. - czytamy na dziennik-eurowizjny.pl

4/4
Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

Kiedy oglądać Polskę na Eurowizji 2019?

Występ Polski zobaczymy już 14 maja, we wtorek, m.in. na antenie TVP 1 oraz w sieci na stronie eurovision.tv. Tulia wystąpi w pierwszej połowie koncertu z numerem czwartym. Oczywiście Polacy nie będą mogli oddawać na nich głosu. Jeśli awansują do finału, zobaczymy je ponownie 18 maja. Jakie mają szanse na awans wg bukmacherów? Niestety, marne... Aktualnie w rankingu 1. półfinału zajmują 12. miejsce (awansuje tylko 10 państw), zaś w ogólnym 28. 
Trzymacie na nich kciuki?

 

 

Więcej na temat Eurowizja Tulia