Pierwsza próba Polski na Eurowizji 2018 Eurowizja 2018 - występ Polski  Eurowizja 2018 - występ Polski  Eurowizja 2018 - występ Polski  Eurowizja 2018 - występ Polski
Pierwsza próba Polski na Eurowizji 2018
Andres Putting
Zobacz wideo i zdjęcia
1/6
Pierwsza próba Polski na Eurowizji 2018
Andres Putting

 

Reprezentacja Polski na Eurowizję 2018 ma za sobą pierwsze próby, w tym generalną, na głównej scenie w Lizbonie, gdzie odbędzie się konkurs. Jak będzie wyglądał występ Gromee'go i Lukasa Meijera z piosenką "Light me up" już dziś, 10 maja? Co powiedzieli podczas konferencji prasowej oraz jaka niemiła niespodzianka spotkała Meijera po przyjeździe do Lizbony? Poznajcie wszystkie szczegóły oraz zobaczcie materiał. 

 

Zobacz: Eurowizja 2018: Kiedy i gdzie oglądać występ Polaków? Wiemy też, kto poda punktację z Polski!

 

Występ Polski na Eurowizji 2018 - próby

 

Podczas pierwszej próby reprezentacji Polski, czyli Gromee, Lukas Meijer, chórzystki: Mahan Moin, Kasia Dereń i Sara Chmiel-Gromala oraz gitarzysta Christian Rabb nie wystąpili w strojach scenicznych, które zobaczymy podczas właściwego występu. A to wszystko za sprawą... zagubionego bagażu Lukasa Meijera. Jego walizka zaginęła podczas podróży do Lizbony. Lukas miał tam właśnie sceniczny kostium, a także inne ubrania, leki oraz kapelusz, w którym planował zaśpiewać. Pozostała część polskiej ekipy podczas prób solidarnie wystąpiła na czarno w "ubraniach codziennych":

 

Lukas Meijer, który wraz z Gromee’em reprezentuje w tym roku Polskę na Eurowizji, stracił swój bagaż. Jego walizki zostały zagubione podczas podróży wokalisty liniami Tap Portugal ze Sztokholmu do Lizbony. Bagaż zawierał nie tylko ubrania, ale również biżuterię, leki i kostiumy sceniczne. Nie wiadomo kiedy artysta odzyska bagaże. Przedstawiciele Tap Portugal nie wiedzą, gdzie obecnie znajduje się bagaż. Bagaż straciła również Mahan Moin, która miała wystąpić na scenie i zaśpiewać chórki" - napisał Mateusz Grzesiński, szef polskiej delegacji na Eurowizję.

 

Na szczęście bagaż udało się odzyskać i w kolejnych dniach Lukas występował już w stroju scenicznym - m.in. podczas drugiej próby.

 

Zobacz: Druga próba Polski! Tak będą wyglądać stroje naszej reprezentacji! 

 

Wracając do występu - jak będzie wyglądał? Podczas utworu "Light me up" zostaną wykorzystane ciekawe efekty pirotechniczne, głównie podczas refrenu. Bardzo dynamiczna jest gra świateł, dominują kolory niebieski, czarny i fioletowy. W centralnej części sceny stoi Gromee, który stoi na gigantycznym podeście przy konsoli, oświetlonej różowymi LEDowymi paskami. Kamera jednak najczęściej pokazuje wokalistę, Lukasa, który po drugim refrenie przechodzi na wybieg.  

 


Zobacz także: Michał Szpak znów na Eurowizji! Sprawdź, w jaki sposób zaznaczy swoją obecność!

 

Szanse Polaków na awans do finału

 

Jak aktualnie wygląda pozycja Polski w rankingach? Gromee i Lukas Meijer zajmują aktualnie najwyższą, 24. pozycję w rankingach (według eurovisionworld.com/odds/eurovision, strony zrzeszającej wszelkie rankingi bukmacherskie dotyczące Eurowizji 2018). Co do drugiego półfinału - Polska bez problemu powinna awansować do finału i to z 6. pozycji. 

 

Murowanym kandydatem do zwycięstwa jest Cypr! Na kolejnych miejscach znajdują się Norwegia oraz Izrael.

 

Zobacz: Beyonce na Eurowizji 2018?! Nie, to reprezentantka Cypru. Wygra? 

 

Zobaczcie zdjęcia i nagranie z próby!

2/6
Eurowizja 2018 - występ Polski
Andres Putting/ eurovision.tv

 

W Lizbonie odbyła się również konferencja prasowa z udziałem polskiej reprezentacji. Głównym tematem był oczywiście zagubiony bagaż Lukasa Meijera i Mahan Moin, którzy podczas spotkania z dziennikarzami pojawili się w białych szlafrokach. Artyści byli zadowoleni ze swojej próby. Przyznali również, ile kapeluszy mają w swoich szafach! ;)

 

Zobacz: Eurowizja 2018: Rodowicz ma UWAGĘ i radę dla reprezentantów Polski! Bez tego nie ma szansy na wygraną

3/6
Eurowizja 2018 - występ Polski
Andres Putting/ eurovision.tv

 

Gromee przyznał, że ma aż 32 kapelusze, zaś Lukas - 15. Ten jeden wyjątkowy na występ na Eurowizję jest w feralnej walizce... - czytamy na eurowizja.org.

 

Jak wyglądał ich występ? Zobaczcie!

4/6
Eurowizja 2018 - występ Polski
Andres Putting/ eurovision.tv

 

Oto fragment z próby Polaków na Eurowizji 2018! Tak będzie wyglądał ich występ podczas II półfinału na Eurowizji już 10 maja. Mamy nadzieję, że zobaczymy ich również 12 maja, podczas wielkiego finału. 

 

Zobacz: Eurowizja 2018: Dramat! Polska jeszcze nigdy nie była tak nisko w rankingach bukmacherów!

 

 

 

5/6
Eurowizja 2018 - występ Polski
Andres Putting/ eurovision.tv
6/6
Eurowizja 2018 - występ Polski
Andres Putting/ eurovision.tv
Więcej na temat Eurowizja Gromee