Eurowizja 2018: skład polskiego jury

Michał Szpak znów na Eurowizji! Sprawdź, w jaki sposób zaznaczy swoją obecność!

Eurowizja 2018: skład polskiego jury

 

Znamy skład polskiego jury na Eurowizję 2018! Każdy z 43 krajów, które wezmą udział w głosowaniu na Eurowizji 2018, wyłonił pięciu jurorów, którzy przyznają swoje punkty - od 1 do 12. Potem zostaną one zsumowane w rankingu ogólnym, co przełoży się na punkty główne, stanowiące 50% głosów z kraju - drugie 50% przyznają widzowie. W komisji jurorskiej w Polsce zasiądą: Michał Szpak, Sławek Uniatowski, Natalia Szroeder, Michał Grott oraz Dorota Szpetkowska, przewodnicząca.

 

A to oznacza, że Michał Szpak kolejny raz odegra znaczącą rolę na Eurowizji! W 2016 kraju reprezentował nasz kraj ze świetnym rezultatem (8. miejsce), w 2017 roku był gwiazdą specjalną polskich preselekcji, a teraz będzie oceniał występy innych uczestników. 

Warto dodać, że w systemie głosowanie jurorów doszło do zmiany. Najwyższe noty jurora z danego kraju będą miały wyższą wagę niż te niższe. 

Zdarzały się przypadki, gdzie głosy jednego z jurorów znacznie różniły się od pozostałych (np. wszyscy dali 12 punktów piosence, a jeden członek komisji ocenił ją na ostatnie miejsce), co sprawiało, że utwór, który był faworytem większości jurorów tracił szansę na otrzymanie „dużej” dwunastki z danego kraju. Teraz ma się to zmienić – jurorzy nadal będą w ten sam sposób przyznawać swoje punkty, jednak po ich zaksięgowaniu, noty będą przeliczone zgodnie z ustalonym przez EBU systemem wag, w którym noty 12, 10 i 8 punktów będą się liczyły znacznie bardziej niż pozostałe. Na podstawie wszystkich ocen wyciągnięta zostanie średnia punktów dla każdego kraju i po uszeregowaniu od najwyższej do najniższej powstanie pełen ranking komisji krajowej. Tym samym wola większości będzie ważniejsza od gustu jednostki - czytamy na dziennik-eurowizyjny.pl. 

Punkty jurorów poda Marcelina Zawadzka. 

 

Zobacz także: Eurowizja 2018: Rodowicz ma UWAGĘ i radę dla reprezentantów Polski! Bez tego nie ma szansy na wygraną

 

Michał Szpak w jury Eurowizji 2018! 

Michał Szpak Taniec z Gwiazdami
East News

 

W jury pojawi się również Natalia Szroeder. 

Natalia Szroeder
ONS.pl

 

A także Sławek Uniatowski. 

Sławek Uniatowski

Więcej na temat Michał Szpak Eurowizja
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09