ONS

To koniec! Polska REZYGNUJE z Eurowizji

ONS

Konkurs Eurowizji przyniósł Polakom więcej wstydu niż dumy. Oprócz Edyty Górniak i Ich Troje żaden z naszych reprezentantów nie został doceniony na tym festiwalu. Zwłaszcza ostatnie lata należały do najgorszych - mało znani artyści (Magdalena Tul, Marcin Mroziński?), mało przebojowe piosenki i brak zainteresowania TVP promowaniem naszych reprezentantów.


- TVP nie zaangażuje się w Eurowizję 2012 - przeczytaliśmy na Facebooku TVP.

 

 

 

W Eurowizji udział braliśmy od siedemnastu lat. Zaczęło się od 1994 roku, kiedy to Edyta Górniak wyśpiewała drugie miejsce z piosenką "To nie ja". Później już tak kolorowo nie było. Jedynie Ich Troje dało cień nadziei na zwycięstwo - w 2003 roku uplasowali się w top10 (na miejscu 7). Najgorszy wynik "osiągnęliśmy" w maju br. Reprezentująca nas wokalistka programu "Jaka to melodia?", Magdalena Tul, poległa już w pierwszym półfinale.

 

 


Telewizja Polska najwyraźniej miała dość finansowania kolejnych kompromitacji naszego kraju i podjęła decyzję, że w przyszłym roku polskiej piosenki Europa nie usłyszy. Ciekawe czy w Baku ktoś zatęskni za nami? Sądząc po ostatnim miejscu Magdaleny Tul raczej nie...

 

 

 

 

 

 

chimera

 

Więcej na temat Eurowizja Magdalena Tul
Przeładuj

Wzruszające wyznanie Anny Dereszowskiej: "Straciłam mamę w wieku 9 lat, na szczęście..."

zobacz 02:10