Festiwal w Opolu 2018 - publiczność, widownia, zdjęcia, ile osób? Kombi na Festiwalu w Opolu 2018 Hejt internautów Korwin ostro o Opolu Młynarska ostro o Opolu
Festiwal w Opolu 2018 - publiczność, widownia, zdjęcia, ile osób?
Kto wygrał "Debiuty" i "Przebój na Mundial"?
1/13
Festiwal w Opolu 2018 - publiczność, widownia, zdjęcia, ile osób?

 

Za nami pierwszy dzień Festiwalu w Opolu, który najprawdopodobniej przejdzie do historii z wielu względów. Po raz pierwszy, w trakcie koncertu, pokazano towarzyski mecz Polska-Chile, a więc amfiteatr w Opolu zamienił się w strefę kibica. Niestety, ktoś wpadł na pomysł, żeby przy okazji sportowego spotkania wybrać polski przebój na mundial. Jakby było mało - odbył się również koncert Debiutów. Ale po kolei! 

 

Zacznijmy od piosenek na Mundial. Przed meczem na scenie usłyszeliśmy doskonale już znane, piłkarskie hity. Festiwal rozpoczęła Maryla Rodowicz z legendarnym utworem "Futbol". Po niej pojawili się m.in. Andrzej Dąbrowski czy Bohdan Łazuka. Po meczu zobaczyliśmy zaś 7 artystów, którzy zaprezentowali najnowsze propozycje na Mundial. Wygrał zespół Kombi (ten bez Grzegorza Skawińskiego) z utworem „Polska drużyna”. Ponadto usłyszeliśmy również „Świat jest nasz” Rafała Brzozowskiego (niektórzy twierdzą, że próbował naśladować... Shakirę), „Smak zwycięstwa” Pectus, „Dawaj Polska” InoRos, „Twój dzień” Rudnika, „Chodź na mecz” zespołu Orły.pl, „Ole Ole” Chuch & HCR oraz „Lecimy do Rosji” zespołu Blondyn i Polscy fani z Irlandii. Koncert nie spotkał się z wielkim entuzjazmem widzów i dziennikarzy. Zobaczcie tylko te opinie! 

 

Zobacz także: Pustki na Festiwalu w Opolu?! Sprytny trik TVP!

Co jeszcze się wydarzyło i kto się pojawił? Zobacz w naszej galerii! 

 

2/13
Kombi na Festiwalu w Opolu 2018

 

Mówiąc o zespole Kombii prawie wszyscy mają na myśli Grzegorza Skawińskiego. TVP jednak od lat  promuje Kombi (pisane przez jedno I), bez charyzmatycznego wokalisty, za to ze Sławomirem Łosowskim, założycielem legendarnej grupy. Widzom przypadła do gustu ich piosenka "Polska drużyna".  Jaka była oglądalność tego koncertu? Według TVP i ich własnego pomiaru - koncert zobaczyło średnio 4,1 mln widzów. 

 

3/13
Hejt internautów

 

Internauci byli jednak bezlitośni dla wykonawców i organizatorów! Najbardziej oberwało się Rafałowi Brzozowskiemu, który wyrasta na największą gwiazdą TVP - w końcu i śpiewa prawie na każdej imprezie/festiwalu, i prowadzi "Koło Fortuny"... Nie dało się również nie zauważyć, że frekwencja w Opolu była dość niska. Oto najmocniejsze, ale zarazem najpopularniejsze komentarze internautów pod jednym z postów na Facebooku Festiwalu: 

 

BOŻE, co za dno! Tego nie da się oglądać, a co dopiero słuchać. To jest chyba festiwal tandety i kiczu - z muzyką ten fałsz nie ma za dużo wspólnego


A myślałem że gorzej od Brzozowskiego się już nie da. A jednak... prawdziwa żenada. A Hajto miał minę jakby się zastanawiał " co ja tutaj robię?


Jeszcze raz zaśpiewa Brzozowski a strzela sobie w łeb..
Btw. Ale pusto na publiczności :) dobra zmiana nie przyszła?:-)


Nie mogę na to patrzeć, ależ chłam...
Te wszystkie "hity" mundialowe to też totalna lipa..
Patrzę i jestem zniesmaczona i zażenowana tym co widzę i co się tam odpierdziela... I ten Brzozowski z niemilosiernym parciem na szkło...

 

Dziady, tylko nie wiem, która część. Już się pogubiłem.... A im dalej, tym więcej spróchniałych drzew😉😁😂 Zobaczcie też jaka frekwencja...

 

 

Co o Festiwalu napisały zaś Karolina Korwin Piotrowska i Agata Młynarska? 

 

4/13
Korwin ostro o Opolu

 

Karolina Korwin Piotrowska była bardzo powściągliwa, ale ostra w swoich ocenach. Pokazując na Instagramie fragmenty niektórych występów pisała jasno: Piekło Opole Dobranoc. Zdecydowana większość internautów podzielała jej opinię. Było aż tak źle? 

 

5/13
Młynarska ostro o Opolu

 

Agata Młynarska, która Festiwal w Opolu poprowadziła nieraz w swojej karierze, również była załamana poziomem artystycznym:

 

Festiwal w Opolu - gdy rozum śpi budzą się demony!!! #festival #piosenki #opole #smutek

 

Zgadzacie się z nią? Zobaczcie, co działo się na koncercie Debiutów!

6/13
Basia Kurdej Szatan i Rafał Szatan na Festiwalu w Opolu 2018

 

Koncert Debiutów poprowadzili Barbara Kurdej Szatan i Rafał Szatan. Z pewnością można stwierdzić, że to oni byli największymi gwiazdami tej części koncertu ;) Gościem specjalnym koncertu był Andrzej Piaseczny. Kto wygrał? Co z kontrowersyjnym zespołem "Girls on Fire"? Zobaczcie! 

 

7/13
Girls on Fire na Festiwalu w Opolu 2018

 

Jeszcze przed Festiwale, zrobiło się głośno o zespole Girls on Fire i ich piosence "Siła Kobiet", która stała się hymnem "czarnego protestu". Przedstawiciele prawicy byli oburzeni dopuszczeniem tego utworu do konkursu:


Jest to wstyd i hańba, skandal. Hańba szczególnie dla Telewizji Publicznej, że zgodziła się na taki utwór, na takie wystąpienie – powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja Lidia Sankowska-Grabczuk.

 

Wściekłość prawicy poszła na marne - zespół zdobył nagrodę im. Anny Jantar, przyznaną przez jury w składzie: Łukasz Zagrobelny, Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Rafał Poliwoda. Z kolei nagrodę publiczności, a zarazem zwycięzcą koncertu "Debiutów" zostały Siostry Melosik z utworem "Batumi". 

 

8/13
Basia Kurdej Szatan na Festiwalu w Opolu 2018

 

Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się pierwszego dnia na Festiwalu w Opolu! 

 

9/13
Basia Kurdej Szatan na Festiwalu w Opolu 2018
10/13
Kasia Żak na Festiwalu w Opolu 2018
11/13
Krzysztof Krawczyk na Festiwalu w Opolu 2018
12/13
Łukasz Zagrobelny na Festiwalu w Opolu 2018
13/13
Agata Konarska na Festiwalu w Opolu 2018